Štvrtok, 01. jún 2023
Meniny má Žaneta | zajtra Xénia, Oxana

HOKEJBAL: Premiérové majstrovské oslavy pre Prešov!

Hoci sa vznik prešovského hokejbalu datuje už od roku 1992, keď sa to všetko začalo ešte v telocvični ZŠ v Ľuboticiach pod názvom Hokejbalová liga, tie najkrajšie plody Prešov pozbieral až v roku 2023.

Počas dlhých 30 rokov tu síce bolo zopár pokusov rôznych subjektov o zapísanie sa na tú najdôležitejšiu, a to extraligovú mapu Slovenska, avšak bez úspechu. Aj preto sa v našom meste až do roku 2002 (zánik) hrala len už vyššie spomínaná amatérska súťaž, ktorá prešla za roky rôznymi formátmi a odohrávala sa výlučne na ihriskách, či skôr „neihriskách“ , na prešovských sídliskách (ul. Ďumbierska, ul. Volgogradská, ul. Smreková, ul. Bratislavská a pod.). V roku 2014 však došlo k opätovnému zrodu hokejbalovej ligy, ktorá už pod názvom 3b Prešovská Hokejbalová liga (3b PHbL), vedená Petrom KOCHANOM, napísala svoje prvé „minidejstvo“ v areáli dopravného ihriska, žiaľ, už nebohého Mariána Troligu, na Sídlisku III. Ale čo je v súčasnej dobe, pri životnom štýle dnešných mladých ľudí a nefungujúcom dotačnom systéme pre šport malým zázrakom, je fakt, že prežíva až dodnes, i keď už pod novým názvom 3b Hokejbalová Liga VÝCHOD (3b HbL VÝCHOD), a hlavne s novým a oveľa širším záberom. Zápasy už dnes prebiehajú nielen v rámci mesta Prešov, ale sa rozšírili aj na iné časti Slovenska, od Humenného až po L. Mikuláš.

A práve vznik 3b PHbL bol odrazovým mostíkom terajšieho, vôbec prvého extraligového družstva (HOKEJBAL Prešov) v našom meste. „Základný kameň“ HOKEJBAL Prešov (občianske združenie) bol „položený“ v roku 2015 a hokejbalová história klubu sa začala premiérovo datovať od sezóny 2017/2018, keď klub pribudol na extraligovú mapu Slovenska v kategórii U12, kde pôsobili prevažne deti z hokejbalového krúžku na ZŠ ul. Československej armády v Prešove (aktuálne v ňom pôsobí spolu až 62 detí).

 
Avšak doteraz najpamätnejšími dátumami pre prešovský hokejbal a všetkých našich fanúšikov či podporovateľov, budú určite 1. a 7.máj 2023, keď sa značka HOKEJBAL Prešov o.z. definitívne a neodmysliteľne zapísala do dejín slovenského hokejbalu ziskom hneď dvoch majstrovských titulov, a to v kategórii U23 (tréner Peter KOCHAN) a v kategórii U17 (tréner Adam KRIVDA) !!!
Ten premiérový vybojovali na svojom poslednom extraligovom turnaji vo Vranove nad Topľou najstarší a najskúsenejší mladíci z kategórie U17, ktorí mali vedľa seba nielen domácich odchovancov Richarda ČIRČA či Vladislava FABIANA, ale aj ich vekových rovesníkov (U23) a spoluhráčov z extraligovej P. Bystrice a Košíc, s ktorými HOKEJBAL Prešov o.z. úspešne spolupracuje už niekoľko rokov. Ten druhý majstrovský titul vybojovala, a to doslova, kategória U17, ktorá prešla sezónou Slovenskej Hokejbalovej Extraligy 2022/2023 (SHbE 2022/2023) bez jedinej prehry, a čerešničkou na torte jej boli na krk zavesené zlaté medaily práve na domácom finálovom turnaji, pred vlastnými fanúšikmi, ktorých sa na samotné finále zišlo viac ako 250!!!

Takže zdá sa, že Prešov a hokejbal je určite ta správna voľba.


Výsledky IV.turnaj - SHbE U23 – Vranov nad Topľou:

HMHK bauska. Vranov nad Topľou U23 – HOKEJBAL Prešov o.z. U23   2:1 sn.   (1:0, 0:1 – 1:0)

Góly:
Pagáč, Ladomirjak (roz.sn.) – N. Jenčuš

Brankári:
M. Borovský (D. Fedor)


HOKEJBAL Prešov o.z. U23 – HBK ADLER Trebišov U23   4:2  (1:0, 3:2)

Góly:
J. Andráško 3, R. Čirč – E. Károlyi, Hrabčák

Brankári:
D. Fedor (S. Karabinoš)

 

ŠK 98 Pruské U23 – HOKEJBAL Prešov o.z. U23   3:6  (2:4, 1:2)

Góly:
Rajníček, Prna, Rebro – T. Jančišin 2, J. Andráško 2, M. Mitra, L. Kaššai

Brankári:
D. Fedor (S. Karabinoš)

 

Konečná tabuľka SHbE U23:

1.        HOKEJBAL Prešov
o.z. U23                               12   9 0 2 1 30:12  29 b.

2.        ŠK 98 Pruské U23                                                 12   8 0 0 7 33:37  15 b.

3.        HBK ADLER Trebišov
U23                                 12   4 1 0 7 27:30  14 b.

4.        HMHK bauska. Vranov
nad Topľou U23            12   4 1 0 7 22:33  14 b.


Finálový turnaj SHbE U17 – Prešov:

Semifinále:

HOKEJBAL Prešov o.z. U17 – SAV Lamač U17   1:0 sn.   (0:0, 0:0 – 1:0)

Góly:
D. Markuš (roz.sn.)

Brankári:
Ľ. Veteráni (S. Karabinoš)

 

Finále:

MŠK SPIŠSKÁ Belá U17 - HOKEJBAL Prešov o.z. U17   1:2  (1:1, 0:1)

Góly:
Saxa – E. Mitra, D. Markuš

Brankár:
Ľ. Veteráni

 

Za obrovskú podporu počas celej uplynulej sezóny, ale aj za úspešnú spoluprácu v tej ďalšej vopred ďakujeme: spoločnosti
3b, AMT Servis s.r.o. , mestu Prešov, Prešovskému samosprávnemu kraju, PERITECH s.r.o. , JUST s.r.o. , PIS.sk, SADROKARTÓNY Košice s.r.o. , Hockey22- Tomáš hockeyservis KRUPA, Fondu pre budúcnosť športu NIKÉ, Reštaurácii ŠARIŠSKÁ CHIŽA, Nadácii SPP, ELAZ s.r.o. , MY SME Východ, BP STAV s.r.o. , Rýchločistiarni pod Baštou, ECOMAX s.r.o. , Hotelu CANYON Lipovce, GOHR s.r.o. , Textílii MICHAELA, GEMOR Fashion s.r.o. , JAMICHO s.r.o. , DMW s.r.o. , AL DENTE Restaurant, BOSÁKOVEJ Autoškole a PE-JA cukrovinkám !!!

Mohlo by Vás zaujímať
Stanovisko mesta Prešov k prešovskému hokeju
Mesto Prešov vydáva stanovisko k často kladeným otázkam ohľadom spolupráce s Róbertom Ľuptákom, majiteľom a konateľom klubu HC 21 Prešov, v rámci prešovského hokeja.
3b HbL VÝCHOD: Poznáme mená finalistov!
Až nečakane rýchle boli semifinálové súboje v 3b Hokejbalovej lige Východ a tak už po dvoch zápasoch v každej sérii sme spoznali mená oboch finalistov. Asi bez prekvapení sa tam prebojovali víťaz základnej časti v dresoch HBC SPARTANS Prešov a druhý v tabuľke, ktorým nie je nik iný ako HBC KNIGHTS Bardejov – obhajca prvenstva z minulého ročníka.
V 3b HbL VÝCHOD 2022/2023 sme spoznali meno nového šampióna !!!
Po minuloročnom pilotnom programe, keď sa z mestskej mužskej 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy (2014-2021) stala už plnohodnotná regionálna 3b Hokejbalová liga VÝCHOD, v ktorej pôsobia mužstva od Humenného, cez Trebišov, Košice, Bardejov, Prešov až po L. Mikuláš a v ktorej sme mohli vidieť rad veľmi kvalitných zápasov, sme tak po dlhých 9 mesiacoch spoznali meno nového šampióna, ktorými sa premiérovo stali hráči vo farbách HBC SPARTANS Prešov.
Tatran Prešov vyrovnal stav série proti Považskej Bystrici
Sezónu Niké handball extraligy rozhodne v tejto sezóne až záverečný piaty zápas finálovej série. Hádzanárom Tatrana Prešov sa podarilo vyrovnať stav série proti MŠK Považská Bystrica na 2:2, a to tým najviac dramatickým spôsobom – v sedemmetrovom rozstrele, ktorý vyhrali 3:2. Štvrté finále sa pritom v riadnom hracom čase skončilo nerozhodne 24:24 (15:11). Najviac gólov Tatrana v zápase zaznamenal Oliver Rábek, ktorý skóroval šesťkrát.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK