Streda, 07. jún 2023
Meniny má Róbert | zajtra Medard

Medzinárodný deň mlieka sa v Prešove niesol v duchu slovenských mliečnych výrobkov

Priestory a súčinnosť pri realizácii tohtoročného Medzinárodného dňa mlieka poskytla ZŠ Važecká v Prešove. Opäť raz si učitelia, žiaci základných škôl, ale aj ich rodičia pripomenuli, aké dôležité je mlieko pre naše zdravie.

Dňa 16. mája 2023 sa na pôde ZŠ Važecká v Prešove konalo podujatie Medzinárodný deň mlieka. Tentokrát boli témou slovenské mliečne výrobky ako tvaroh, syry a pod. Medzi vystavenými boli aj bezlaktózové jedlá, označené príslušným piktogramom.

Hodnotným prvkom tohto podujatia boli aj niekoľkotýždňové hravé a súťažné aktivity so žiakmi školy, spojené s mliekom a jeho významom vo výžive detí, ktoré prebiehali pred samotným záverečným slávnostným podujatím dňa 16. 5. 2023. Edukačné aktivity so žiakmi školy pravidelne zabezpečovala FZO PU na vysokej odbornej úrovni priebežne asi dva mesiace pred záverečným slávnostným podujatím.

„Mlieko je veľmi dôležité, čo sa týka dodávky minerálnych látok a vitamínov pre zdravý vývoj organizmu a preto by sme naň v rámci stravy nikdy nemali zabúdať. Aj preto som vďačný za všetkých šikovných zamestnancov našich školských jedální, ktorí deň čo deň pripravujú chutné a výživné jedlá deťom a mládeži v prešovských školách. Opäť raz ukázali, akí sú kreatívni a zruční vo svojom fachu, “ uviedol primátor mesta Prešov František Oľha.

Medzinárodný deň mlieka sa v Prešove uskutočnil už po trinásty raz. Jeho cieľom je poukázať na význam mlieka ako tzv. dokonalej potraviny v stravovaní, jeho zdraviu prospešné nutričné vlastnosti a inšpirovať ľudí, aby do svojho jedálnička zahrnuli denne aspoň jeden pohár mlieka.

Všetky pokrmy z mlieka alebo mliečnych výrobkov na tento deň pripravili zamestnanci zariadení školského stravovania v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov. Špeciálnu pozornosť a ocenenie si vyslúžili tieto jedlá: hruškový puding so škoricou - MŠ Zemplínska, syrové tortičky - MŠ Važecká, bezlaktózový karbonátok so syrom - ZŠ Šrobárova, syrová hrudka na salaši - ZŠ Prostějovská, syrová tlačenka - MŠ Bratislavská.

Tieto, ale aj ostatné jedlá si môžete pripraviť aj doma. Jednotlivé recepty zverejní každá škola na svojej webovej stránke.

Mohlo by Vás zaujímať
S natáčaním filmových scén v centre Prešova sa budú spájať aj isté obmedzenia
V centre Prešova sa budú v nedeľu 21. 5. 2023 natáčať scény do celovečerného filmu. Mesto Prešov vyzýva občanov na zvýšenú opatrnosť a rešpektovanie pokynov príslušníkov mestskej a štátnej polície.
Hviezdy Prešova zažiarili v Záhrade umenia
Mesto Prešov zorganizovalo v roku 2023 už 15. ročník projektu Hviezdy Prešova. Mená tohtoročných najlepších prešovských žiakov boli vyhlásené počas Dňa detí 1. júna 2023 v Záhrade umenia.
Veža Konkatedrály sv. Mikuláša je otvorená pre verejnosť
Mestské informačné centrum pozýva Prešovčanov a všetkých návštevníkov nášho mesta, aby popri prehliadke Konkatedrály sv. Mikuláša, využili aj možnosť výstupu na jej vežum, ktorá ponúka výhľad na 360-stupňovú panorámu Prešova z vtáčej perspektívy.
Obľúbený Prešovský trojičný jarmok potrvá rekordných 6 dní
Tradičný a vždy výnimočný Prešovský trojičný jarmok sa už o mesiac opäť vráti do centra Prešova. Obľúbené podujatie aj tento rok ponúkne priamo na Hlavnej ulici prezentáciu ľudovej kultúry, remesiel, množstvo atrakcií, rozmanitých jedál a nápojov. Novinkou je, že jarmok bude prebiehať celý týždeň, a to od 5. do 10. júna 2023. Návštevníci sa môžu každý deň tešiť aj na pestrý kultúrny program.
Nové parkovisko a upravená plocha pred bytovými domami na ulici M. Čulena
V Prešove na ulici Marka Čulena došlo k úprave plôch pred bytovými domami č. 42-50. Obyvatelia sa môžu tešiť aj z nového parkoviska.
Začala sa kosba verejnej zelene v Prešove
AKTUALIZÁCIA 24.5.2023: V 20. týždni bola zrealizovaná kosba:
Mesto Prešov pozýva na stretnutie k Programu rozvoja bývania
V piatok 19. mája 2023 sa na pôde MsÚ v Prešove uskutoční verejné stretnutie k strategickému dokumentu „Program rozvoja bývania mesta Prešov do roku 2030“.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK