Štvrtok, 30. november 2023
Meniny má Ondrej, Andrej | zajtra Edmund

Zneužité citlivé bankové údaje, žena prišla o 9.900,-Eur

Neznáma osoba v stredu (10.05.2023) vo večerných hodinách kontaktovala 65 ročnú Prešovčanku počas toho ako si dobíjala kredit mobilného telefónu prostredníctvom internet bankingu.

Postupne od nej vylákala prihlasovacie údaje k dvom bankovým účtom. Neskôr boli z účtov ženy vykonané prevody vo výške 990, -Eur a vo výške 1.400, -Eur. Neskôr išlo o ďalšie prevody vo výške 2.610, -Eur a vo výške 4.900, -Eur. Poškodená Prešovčanka prišla celkovo o 9.900, -Eur. Prešovský okresný vyšetrovateľ v prípade vedie trestné stíhanie vo veci trestného činu podvodu.

 
Nedostatok opatrnosti, či prílišná dôverčivosť v tomto prípade priniesli Prešovčanke stratu finančných prostriedkov. Nezabúdajme, že poskytovať citlivé osobné údaje a údaje k bankovým účtom prináša so sebou veľké riziko! Preverme si osoby, ktoré od nás tieto údaje požadujú!

Mohlo by Vás zaujímať
Zdravotná sestra v práci pod vplyvom alkoholu
Jej správanie vyvolávalo pochybnosti o jej spôsobilosti.
Vytrhol jej mobil a utiekol preč
Na Ul. Vajanského, v Prešove, 19 ročnej slečne muž vytrhol mobilný telefón z rúk a utiekol preč.
Výzva pre svedkov dopravnej nehody, Prešov, dňa 03.11.2023
V piatok (03.11.2023) krátko pred 17-tou hodinou došlo v Prešove, na Ul. A. G. Svobodu na vyznačenom a osvetlenom priechode pre chodcov k zrážke osobného motorového vozidla zn. Citroen C4 a chodkyne.
Stratená peňaženka našla ,,nového „ majiteľa
V peňaženke bola aj finančná hotovosť vo výške 350, -Eur.
Kontroly odhalili nedostatky
PREŠOV - 08.11.2023: Colný úrad Prešov zistil v septembri a októbri pri kontrolách vo svojom obvode najviac porušení zákona o cestnej doprave. Ďalšie najčastejšie porušenia sa týkali zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice, najmä nezaevidovanie tržby podnikateľom do pokladnice.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK