Štvrtok, 01. jún 2023
Meniny má Žaneta | zajtra Xénia, Oxana

Na Delni sa usilovne pracuje

V prešovskom rekreačnom areáli Delňa aktuálne prebieha pravidelná údržba pred letnou sezónou. Nádrž prírodného kúpaliska, ale aj jej okolie sa vyčistia a opravené budú viaceré objekty. Brány areálu by sa mali verejnosti otvoriť už v priebehu júna.

V týchto dňoch sú brány prírodného kúpaliska Delňa v Prešove pre návštevníkov zatvorené, keďže v areáli prebieha pravidelná údržba z dôvodu prípravy na letnú sezónu. Tá začne 1. júla 2023.

K činnostiam, ktoré pracovníci vykonávajú v rámci tejto údržby, patrí čistenie dna Delne, oprava stavidla (systému, ktorý na konci Delne zadržiava vodu), rekonštrukcia móla (osadenie novej drevenej konštrukcie), oprava a renovácia vstupov do vody (betonáž schodíkov a renovácia zábradlia), ale aj oprava betónových plôch pod sprchami a pred kamenným bufetom.

Osadená bude nová unimobunka pri vstupe do areálu určená na vyberanie vstupného, keďže pôvodná je v zlom technickom stave, a z rovnakého dôvodu dôjde aj k likvidácii starých prezliekarní a osadeniu nových.

K uzavretiu areálu v tomto prípade dochádza najmä z hľadiska bezpečnosti, keďže sa v tejto zóne aktuálne pohybujú aj stavebné mechanizmy. Údržbu zabezpečuje celkovo 23 pracovníkov.

Vzhľadom na tieto nevyhnutné aktivity prosíme občanov o trpezlivosť. Správcovská spoločnosť Prešov Real, s. r. o. robí maximum pre to, aby boli všetky práce hotové čo najskôr.

Tešíme sa na vás už čoskoro!

Mohlo by Vás zaujímať
Dobrý festival štartuje už o mesiac! Do Prešova opäť zavítajú mená svetového formátu aj to najlepšie z domácej scény
Už o mesiac sa otvoria brány areálu prírodného kúpaliska Delňa, na ktorom sa odohrá trinásty ročník multižánrového DOBRÉHO FESTIVALU. Organizátori zverejnili program jednotlivých pódií a okrem bohatej hudobnej nádielky sa návštevníci môžu tešiť aj na známe relácie TV JOJ naživo! Príde DUB FX, DJ FRESH, THERION, THE ANIMALS, DRUGA RIKA a samozrejme aj domáci IMT SMILE!
DEŇ DETÍ V PREŠOVE
Čoskoro oslávime s našimi najmenšími Prešovčanmi jeden z ich najobľúbenejších dní v roku. Pri tejto príležitosti spolu s Mestom Prešov pripravujeme tradičné podujatie Deň detí, ktoré bude ešte väčšie a pestrejšie ako minulý rok.
Spomienky na kráľovnú Alžbetu II. v centre Prešova
V Prešove sa chystá výstava unikátnych fotografií z návštevy kráľovnej Alžbety II. na Slovensku. 25. mája 2023 o 14.30 hod. výstavu na Hlavnej ulici slávnostne otvorí veľvyslanec Spojeného kráľovstva na Slovensku Nigel Baker spolu s primátorom mesta Prešov Františkom Oľhom.
HELFEST ponúka ďalšie mená účinkujúcich, návštevníci festivalu sa môžu tešiť aj na jojkárske live INKOGNITO
Festival HELFEST, ktorý organizuje kapela Heľenine Oči, sa po prvýkrát uskutoční na letnom kúpalisku Delňa už v prvú septembrovú sobotu. Návštevníci nevšednej celodennej žúrky sa môžu tešiť na vymakaný, nie len, hudobný program. Organizátor predstavil ďalších účinkujúcich, ale aj spoluprácu s TV JOJ, ktorá, okrem iného, do Prešova prinesie live verziu relácie INKOGNITO.
Ochutnajte koktejl kultúry pre všetkých
Tri podujatia, jedno miesto. Ochutnajte kultúrny koktejl pre všetky generácie v Záhrade umenia. Stretneme sa na hudobných festivaloch pod holým nebom Musical Soul, Hudba v meste a na rozprávkovom Dni detí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK