Utorok, 25. jún 2024
Meniny má Tadeáš, Olívia | zajtra Adriana

Počas mája budú dopravno-bezpečnostné akcie s názvom Víkend

S cieľom pozitívne ovplyvňovať cestnú premávku a znižovať počet dopravných nehôd s následkami na živote a zdraví budú pokračovať dopravno-bezpečnostné akcie.

V tomto mesiaci to bude akcia s názvom Víkend. Každý piatok, sobotu a nedeľu bude v teréne viac dopravných, poriadkových a železničných policajtov.

Tak, ako pri predchádzajúcich dopravno-bezpečnostných akciách, aj tentokrát budú policajti kontrolovať najmä:
- dodržiavanie rýchlosti jazdy,
- zákaz požívania alkoholu vodičmi i nemotorovými účastníkmi.

Ak však policajti odhalia aj iné porušenia zákona, budú ich riešiť tiež.

Kontroly budú predovšetkým na miestach, kde sa konajú kultúrne a spoločenské podujatia a aj na miestach, kde podľa policajných štatistík najčastejšie dochádza k dopravným nehodám.

V prvom štvrťroku tohto roka policajti odhalili 3 685 vodičov motorových vozidiel a cyklistov, ktorí boli pod vplyvom alkoholu. Až približne polovica z nich „nafúkala“ nad jedno promile, a pritom za takúto hladinu alkoholu hrozí až ročný pobyt za mrežami.

Od začiatku tohto roka do konca apríla evidujeme 3 331 dopravných nehôd (o 395 menej ako vlani), ťažko sa zranilo 201 osôb (o 30 menej ako vlani) a o život prišlo 70 osôb (o deväť menej ako v rovnakom období minulý rok).

Mohlo by Vás zaujímať
Prešov získal dva granty v oblasti športu
Fond na podporu športu vyhovel hneď dvom žiadostiam z mesta Prešov. Milión eur získalo mesto na úpravu a zníženie energetickej náročnosti zimného štadióna, ďalších takmer 430-tisíc získal mestský futbalový klub 1. FC Tatran Prešov na rekonštrukciu areálu futbalovej akadémie. Dokopy aj s finančnou spoluúčasťou mesta pôjde o projekty v hodnote viac ako 2,5 milióna eur.
Takmer 3,3 promile!
Zaspal v tráve
Vozidlo v protismere, vodič pod vplyvom alkoholu
Výsledok presiahol 2,8 promile!
Colný úrad ničil zhabaný tovar
PREŠOV – 03.06.2024: Colný úrad Prešov likvidoval tovar, ktorý prepadol v prospech štátu. Tovar ničil v spaľovni odpadov v Košiciach. Časť bola zničená v čističke odpadových vôd v Petrovanoch.
Kontajnery i autá
Na Ul. Sibírskej, v Prešove došlo k požiaru.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK