Utorok, 16. apríl 2024
Meniny má Dana, Danica | zajtra Rudolf

Deň hasičov v Prešove bude plný pestrého programu

Pri príležitosti sviatku sv. Floriána, patróna hasičov, sa 5. mája o 14.00 hod. uskutoční Deň hasičov spojený s prehliadkou súčasnej i historickej hasičskej techniky.

5. mája 2023 si na Hlavnej ulici v Prešove prídu na svoje malí aj veľkí milovníci hasičských vozidiel a techniky.

O 14.00 hod. sa v Konkatedrále sv. Mikuláša uskutoční slávnostná sv. omša pri príležitosti sviatku sv. Floriána. Po nej bude od 15.00 hod. program na Hlavnej ulici (pešia zóna). Pripravená je ukážka modernej a historickej hasičskej techniky, zinscenovaná ukážka záchrany osôb z havarovaného vozidla a nebudú chýbať ani atrakcie pre deti.

Počas celého Dňa hasičov si navyše môžu Prešovčania i návštevníci mesta pozrieť expozíciu hasičskej techniky v priestoroch Krajského múzea v Prešove. Vstup je voľný.

Podujatie organizuje Okresné riaditeľstvo Hasičského a Záchranného zboru v Prešove v spolupráci s Územnou organizáciou Dobrovoľnej požiarnej ochrany v Prešove, mestom Prešov a Krajským múzeom v Prešove. Deň hasičov sa uskutoční pod záštitou Františka Oľhu, primátora mesta Prešov.

Mohlo by Vás zaujímať
Na Solivare pribudne 46 nových parkovacích miest
Mesto Prešov vybuduje na Solivare 46 nových miest na parkovanie. Parkoviská pribudnú na Lesníckej ulici medzi 4 vnútroblokmi, kde ľudia doteraz parkovali iba na nespevnených plochách. Zhotoviteľ má ukončenie prác naplánované do konca septembra 2024.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK