Streda, 07. jún 2023
Meniny má Róbert | zajtra Medard

Prešov Stars Run v sobotu uzavrie Hlavnú ulicu

V sobotu 29. apríla 2023 sa v Prešove uskutoční bežecké podujatie Prešov Stars Run. Vo večerných hodinách bude preto Hlavná ulica pre dopravu úplne uzavretá.

Hlavná ulica v Prešove bude 29. apríla 2023 v čase od 18.50 do 22.00 hod. pre dopravu úplne uzavretá. Uskutoční sa tu bežecké podujatie Prešov Stars Run.

Trolejbusové linky 1, 4, 5 a 8 budú nahradené autobusmi a pôjdu po obchádzkovej trase cez ulice Štefánikova, Okružná a Remscheidská. Všetky autobusové linky, ktoré premávajú cez Hlavnú ulicu, budú odklonené na obchádzkovú trasu cez ulice Štefánikova, Okružná a Remscheidská.

Všetky linky MHD na obchádzkovej trase obslúžia zastávky Okružná, Floriánova a Poliklinika. Linka 21/23 pôjde po trase Fintice – Rázcestie Kúty – Šafárikova, cintorín – Fakultná nemocnica – Okružná – Levočská – Malý Šariš. Linka 23/21 pôjde po trase Malý Šariš – Levočská – Okružná – Grešova – Fakultná nemocnica – Rázcestie Kúty – Fintice.

Prešov Running Series 2023 je bodovaná bežecká séria pozostávajúca z troch súťažných behov, ktoré sa uskutočnia v mesiacoch apríl, jún a august v obľúbených častiach mesta Prešov, ale aj mimo neho.

Hlavným cieľom je ľudom so záujmom o beh ponúknuť širšiu ponuku behov a pomôcť bežeckej komunite v Prešove, aby sa opäť zaktivizovala a nadobudla nový rozmer. Zapojiť sa do Prešov Running Series môžu všetky skupiny bežcov či už ide o aktívnych alebo hobby bežcov. Každý beh ponúkne 5 km a tiež 10 km trať.

Vyvrcholením série bude posledné, tretie podujatie, počas ktorého budú vyhodnotené celkové výsledky bežeckej série po kategóriách. Súčasťou Prešov Running Series 2023 bude aj tombola o hodnotné ceny. Všetci prihlásení bežci získajú po dobehu jednotlivých pretekov na mieru vyrobenú pamätnú medailu. Prvým trom bežcom a bežkyniam vo vypísaných kategóriách budú udelené trofeje, vecné ceny od sponzorov a partnerov podujatia.

Podujatie sa uskutoční pod záštitou primátora mesta Prešov Františka Oľhu.

Mohlo by Vás zaujímať
Vízie rozvoja trolejbusovej dopravy v Prešove
V polovici mája oslávi trolejbusová prevádzka v Prešove svoje 61. výročie. V súčasnosti sa trolejbusová doprava podieľa na výkonoch MHD približne polovičným podielom. Vybrané nosné linky spájajú najväčšie prešovské sídliska Sekčov a Sídlisko III, ale aj staršie mestské a priemyselné časti, akými sú Solivar, Dúbrava, Nižná Šebastová, Budovateľská či Širpo.
Preferencia MHD je realitou už aj na sídlisku Sekčov
Mestu Prešov sa v spolupráci so zhotoviteľom projektu „Zavádzanie moderných technológií do regulácie dopravy“, spoločnosťou ALAM, s. r. o. , podarilo zaviesť preferenciu MHD na dvoch dopravne najvyťaženejších uliciach na sídlisku Sekčov, kde došlo k modernizácii cestných svetelných signalizácií na desiatich križovatkách.
Posilnenie spojov MHD k letisku 1. júna 2023
Vo štvrtok 1. júna 2023 sa na vojenskom letisku v Nižnej Šebastovej uskutoční Deň detí s OSSR. Dopravný podnik mesta Prešov v tejto súvislosti posilňuje spoje MHD.
Zmena cestovného poriadku linky MHD č. 26
Od soboty 20. mája 2023 dochádza na základe požiadavky objednávateľa spojov – spoločnosti SPINEA - k zmene cestovného poriadku linky 26.
Stratili ste doklady v MHD?
Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. pravidelne zverejňuje zoznam strát a nálezov v jednotlivých trolejbusoch a autobusoch MHD. Cestujúcich prosíme, aby si svoje veci vyzdvihli.
Dočasný posun zastávky MHD Lomnická 2. júna 2023
Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. informuje cestujúcich o dočasnom presunutí zastávky MHD Lomnická a zároveň cestujúcich prosí o zvýšenú opatrnosť pri nástupe a výstupe na tejto zastávke.
Ľubotická ulica v Prešove bude čiastočne uzavretá
Mesto Prešov informuje vodičov o čiastočnej uzávierke Ľubotickej ulice v termíne od 5. do 7. júna 2023. Okrem nej sú aj naďalej uzavreté ulice Broskyňová a Dúbravská.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK