Pondelok, 04. marec 2024
Meniny má Kazimír | zajtra Fridrich

Vzácna návšteva na MsÚ v Prešove

Vo štvrtok 30. 3. 2023 navštívila Mestský úrad v Prešove prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Vedenie mesta Prešov privítalo prezidentku SR Zuzanu Čaputovú pred Mestským úradom v Prešove v popoludňajších hodinách.

Prezidentka a primátor mesta Prešov František Oľha sa počas krátkeho pracovného stretnutia venovali energetickej kríze a jej dopadom na samosprávu a vo všeobecnosti financovaniu samospráv.

„Bolo to príjemné stretnutie. Pani prezidentka prejavila veľký záujem o zbieranie informácií zo samospráv v súvislosti s ich financovaním a energetickou krízou, keďže tieto témy vníma veľmi citlivo. Rozprávali sme sa o legislatívnych postupoch NR SR a o spôsobe, ako do budúcna predchádzať rôznym situáciám, ktoré by dostávali samosprávy do ťažkej finančnej pozície. A rovnako, aby nebolo nutné kompenzovať náklady na niektoré opatrenia, ale aby boli tieto opatrenia vopred so samosprávami prerokované, “ uviedol primátor mesta Prešov František Oľha.

Mohlo by Vás zaujímať
Knižnice v Prešove a vo Svidníku budú mať nové interiérové vybavenie
Nové regály, pulty i stolíky by mali pribudnúť v dvoch knižniciach Prešovského samosprávneho kraja. Financované budú z dotácie Fondu na podporu umenia, Prešovský samosprávny kraj im prispeje sumou 35-tisíc eur.
Návštevnosť Prešovského kraja vzrástla o 17 %
V Prešovskom kraji sa v roku 2023 ubytovalo vyše milióna hostí
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK