Utorok, 28. november 2023
Meniny má Henrieta | zajtra Vratko

Stanovisko mesta Prešov k rušeniu Pošty Prešov 4

Slovenská pošta pristúpila k rušeniu Pošty Prešov 4, ktorá bola z jej pohľadu finančne stratová. V Prešove tak z pôvodného počtu deväť ostáva naďalej v prevádzke osem pôšt.

V súvislosti so vzniknutou situáciou bolo mesto Prešov pripravené ponechať priestory v Obchodnom nákupnom centre Central a nájsť vhodnejšiu alternatívu pre prevádzku pošty.

Slovenskou poštou sme boli ubezpečení, že takmer všetky služby, na ktoré boli obyvatelia mesta Prešov doteraz zvyknutí, vybavia u svojho poštára, príp. poštového kuriéra.

V tejto veci sa primátor mesta Prešov František Oľha v januári zúčastnil rokovania na generálnom riaditeľstve Slovenskej pošty v Banskej Bystrici. Na tomto stretnutí sa mestu Prešov podarilo dohodnúť spomalenie procesu zatvárania ďalších pôšt, ktoré vykazujú zlé ekonomické parametre.

Zástupcovia mesta Prešov počas rokovania taktiež predniesli návrh preusporiadať umiestnenie prešovských pôšt tak, aby bola zachovaná, prípadne ešte zlepšená ich dostupnosť všetkým obyvateľom mesta Prešov. To však už ostáva na posúdení Slovenskej pošty.

Mohlo by Vás zaujímať
PREŠOVSKÉ VIANOČNÉ TRHY 2023 AKO ICH (NE)POZNÁTE
Atmosféru najkrajších sviatkov roka budú v Prešove dotvárať vianočné trhy, ktoré tento rok prinesú tri hlavné novinky. Trvať budú od 25. 11. – 22. 12. 2023 a 26. 12. – 31. 12. 2023.
Prešov sa zahalí do purpurovej farby na podporu najmenších
17. novembra si pripomíname Svetový deň predčasne narodených detí. Pri tejto príležitosti sa prešovské dominanty - budova historickej radnice a Caraffova väznica zahalia do purpurovej farby.
Mesto Prešov sa pripravuje na zimnú sezónu 2023/2024
Zimná údržba v meste Prešov potrvá od 15. novembra 2023 do 15. marca 2024. Vylepšený dispečing a zlúčenie údržby ciest a chodníkov majú za cieľ zabezpečiť koordinované zásahy pracovných čiat.
Preventívne protipožiarne kontroly v Prešove
Mesto Prešov informuje občanov, že od 21. júna 2023 do 5. decembra 2023 sú na území mesta Prešov vykonávané preventívne protipožiarne kontroly. Pracovníci vykonávajúci kontrolu sa preukážu osobitným poverením.
Vianočný smrek už krášli centrum Prešova
Pred Konkatedrálou sv. Mikuláša už pracovníci TSMP, a.s. osadili krásny vianočný stromček. Pochádza z Ulice Tarasa Ševčenka a stane sa dominantou tohtoročnej vianočnej výzdoby v Prešove.
Slávnostná kolaudácia verejných priestranstiev na Námestí mládeže a Duchnovičovom námestí
Projekt revitalizácie verejných priestranstiev na Námestí mládeže a Duchnovičovom námestí bol úspešne ukončený a zavŕšený slávnostnou kolaudáciu stavby. Realizácia trvala 14 mesiacov.
Mesto Prešov navštívil veľvyslanec Írska
Mesto Prešov poctil svojou návštevou veľvyslanec Írska na Slovensku J. E. Dermot McGauran s delegáciou.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK