Piatok, 24. máj 2024
Meniny má Ela | zajtra Urban

Stanovisko mesta Prešov k rušeniu Pošty Prešov 4

Slovenská pošta pristúpila k rušeniu Pošty Prešov 4, ktorá bola z jej pohľadu finančne stratová. V Prešove tak z pôvodného počtu deväť ostáva naďalej v prevádzke osem pôšt.

V súvislosti so vzniknutou situáciou bolo mesto Prešov pripravené ponechať priestory v Obchodnom nákupnom centre Central a nájsť vhodnejšiu alternatívu pre prevádzku pošty.

Slovenskou poštou sme boli ubezpečení, že takmer všetky služby, na ktoré boli obyvatelia mesta Prešov doteraz zvyknutí, vybavia u svojho poštára, príp. poštového kuriéra.

V tejto veci sa primátor mesta Prešov František Oľha v januári zúčastnil rokovania na generálnom riaditeľstve Slovenskej pošty v Banskej Bystrici. Na tomto stretnutí sa mestu Prešov podarilo dohodnúť spomalenie procesu zatvárania ďalších pôšt, ktoré vykazujú zlé ekonomické parametre.

Zástupcovia mesta Prešov počas rokovania taktiež predniesli návrh preusporiadať umiestnenie prešovských pôšt tak, aby bola zachovaná, prípadne ešte zlepšená ich dostupnosť všetkým obyvateľom mesta Prešov. To však už ostáva na posúdení Slovenskej pošty.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovský trojičný jarmok opäť prinesie týždeň plný remesiel, folklóru a chutného jedla
Park kultúry a oddychu a mesto Prešov aj tento rok spoločne pripravili tradičný Prešovský trojičný jarmok v centre mesta, ktorý prenesie návštevníkov k svojim koreňom, ľudovej kultúre a remeslám.
Mesto Prešov odporúča občanom aktivovať si elektronickú schránku na doručovanie
Mesto Prešov bude aj v tomto roku doručovať niektoré rozhodnutia prostredníctvom Centrálneho Úradného doručovania (CÚD). Ide o rozhodnutia o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady. Predpokladaný termín vydávania a expedície rozhodnutí je koniec mesiaca apríl a mesiac máj.
Okresné hasičstvo oslavuje storočnicu
Hasiči v prešovskom regióne pomáhajú ľuďom už celé jedno storočie. Toto významné výročie si pripomenú už 5. mája 2024 od 11.00 hod. na Hlavnej ulici v Prešove.
Tour de Prešov po prestávke opäť štartuje
Aj Prešov má svoju Tour. Po prestávke sa 1. mája 2024 obľúbené cyklistické podujatie vracia do ulíc nášho mesta. Pripravené je množstvo noviniek.
Zmena prevádzky verejných toaliet v Prešove
Mesto Prešov informuje občanov o zmene prevádzky verejných toaliet od 1. mája 2024. Pre občanov budú k dispozícii verejné toalety na Floriánovej ulici.
Európske mesto športu: na Prešov sa pozrela zahraničná delegácia
Na tri dni do Prešova zavítala delegácia, ktorá bude posudzovať kandidatúru Prešova na titul Európske mesto športu. Jej úlohou bolo zmapovať sieť prešovských športovísk a vypočuť si obhajobu mesta ku kandidatúre. Zaujímali sa aj o možnosti športovania pre najmenších i dôchodcov.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK