Nedeľa, 21. apríl 2024
Meniny má Ervín | zajtra Slavomír

Stanovisko mesta Prešov k situácii na ZŠ Bajkalská

Mesto Prešov vydáva stanovisko k situácii na ZŠ Bajkalská na Sídlisku III. V Prešove.

K dnešnému dňu mesto Prešov disponuje tromi, na sebe nezávislými, statickými posudkami, ktoré sa zhodujú v odbornom stanovisku, že skelety pavilónov ZŠ Bajkalská, najmä pavilón A a B, sú zo statického hľadiska stabilné. Posledný doručený statický posudok je zo 17. marca 2023.

Objekt však vykazuje na viacerých miestach stavebné kazy, ktoré si vyžadujú urýchlené riešenie. Situáciu komplikuje aj pokles podláh vplyvom sadnutia podložia v okolí kanálových trás a nutnosť opravy strechy.

Školu preto v najbližšom období čaká séria stavebných prác, ktoré budú rozvrhnuté na niekoľko etáp. Pôjde o demontáž fotovoltických panelov zo striech, rekonštrukciu strešnej krytiny, opravu podkladných konštrukcií podláh vo vybraných častiach, opravu opadávajúcich omietok stropu, či sanáciu niektorých murovaných častí v dvoch pavilónoch.

Z dôvodu potreby finančnej pomoci pri rekonštrukcii zaslalo Mesto Prešov žiadosť o finančné prostriedky na riešenie havarijného stavu školy ministerstvu školstva. Vyčlenením prostriedkov na najnutnejšie práce sa bude zaoberať aj aprílové mestské zastupiteľstvo.

Zápis žiakov do 1. ročníka bude prebiehať štandardne od 1. do 30. apríla 2023, podľa oznamu zverejnenom na webovom sídle školy.

Mohlo by Vás zaujímať
Na Solivare pribudne 46 nových parkovacích miest
Mesto Prešov vybuduje na Solivare 46 nových miest na parkovanie. Parkoviská pribudnú na Lesníckej ulici medzi 4 vnútroblokmi, kde ľudia doteraz parkovali iba na nespevnených plochách. Zhotoviteľ má ukončenie prác naplánované do konca septembra 2024.
Ďalšie kroky k bezpečnejšiemu prostrediu na prešovských školách
Mesto Prešov podniká ďalšie kroky k tomu, aby sa žiaci prešovských škôl učili v bezpečnejšom prostredí. Jedným z nich je séria školení, ktorých sa zúčastňuje vyše 60 odborníkov zo školského prostredia v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK