Štvrtok, 01. jún 2023
Meniny má Žaneta | zajtra Xénia, Oxana

Status Quo / Richard Zozulák

Premiérová výstava košického sochára Richarda Zozuláka v priestoroch Krajskej galérie v Prešove.

Premiérová výstava košického sochára Richarda Zozuláka v priestoroch Krajskej galérie v Prešove predstavuje výber z jeho aktuálnej sochárskej tvorby, ktorá vo svojej podstate vyjadruje komplikovanosť terajšieho sveta. Richard Zozulák je absolventom odboru sochárstva na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (ateliér prof. Juraja Bartusza, prof. Juraja Meliša) a vo svojej viac ako dvadsaťročnej tvorbe sa cielene zameriava na civilizačné témy. 

Dominantným prvkom pre vyjadrenie jeho subjektívnych myšlienok, nálad a pocitov sa stala ľudská postava, ktorú konfrontuje s reálnym alebo imaginárnym priestorom. Abstrahovaním jej tvarov, vyjadruje aktuálnosť doby presýtenej rýchlym tempom a čoraz častejším pocitom osamelosti.Siluety figúr voľne umiestnené v priestore sú vyjadrením pocitu jednotlivca vnímajúceho komplikovanosť vzťahov a uponáhľanej doby zmietajúcej sa v cyklicky uzavretom priestore. Priam zdeformované figúry násobia pocit beznádeje a túžby vymaniť sa z kolobehu doby strácajúcej ľudskú tvár.

Miesto / kontakt: Krajská galéria v Prešove  kultúrne zariadenie Prešovského samosprávneho kraja, Hlavná 51, 080 01 Prešov – Suterén 49
Názov výstavy: Status Quo / Richard Zozulák
Termín výstavy: 23.3.2023  28.5.2023
Vernisáž výstavy: štvrtok, 23. 3. 2023 o 16.00
Kurátor výstavy: Mgr. Alžbeta Chovancová
Link: https://krajskagaleria.sk/,http://www.richardzozulak.com/index.html

Mgr. art. Richard Zozulák (*1977 Košice) 1991 – 1995 Stredná škola úžitkového výtvarníctva v Košiciach, odbor keramika. 1995  2001 Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave, odbor socha (ateliér prof. Juraj Bartusz, prof. Juraj Meliš). 2000  2001 Akademie výtvarných umění Praha, ateliér monumentální tvorby (prof. Aleš Veselý). Zúčastňuje sa viacerých domácich i zahraničných sympózií. Vystavoval nielen v rámci Slovenska ale aj v zahraničí – Wolsburg, Peking.


Mohlo by Vás zaujímať
Dobrý festival štartuje už o mesiac! Do Prešova opäť zavítajú mená svetového formátu aj to najlepšie z domácej scény
Už o mesiac sa otvoria brány areálu prírodného kúpaliska Delňa, na ktorom sa odohrá trinásty ročník multižánrového DOBRÉHO FESTIVALU. Organizátori zverejnili program jednotlivých pódií a okrem bohatej hudobnej nádielky sa návštevníci môžu tešiť aj na známe relácie TV JOJ naživo! Príde DUB FX, DJ FRESH, THERION, THE ANIMALS, DRUGA RIKA a samozrejme aj domáci IMT SMILE!
DEŇ DETÍ V PREŠOVE
Čoskoro oslávime s našimi najmenšími Prešovčanmi jeden z ich najobľúbenejších dní v roku. Pri tejto príležitosti spolu s Mestom Prešov pripravujeme tradičné podujatie Deň detí, ktoré bude ešte väčšie a pestrejšie ako minulý rok.
Na Delni sa usilovne pracuje
V prešovskom rekreačnom areáli Delňa aktuálne prebieha pravidelná údržba pred letnou sezónou. Nádrž prírodného kúpaliska, ale aj jej okolie sa vyčistia a opravené budú viaceré objekty. Brány areálu by sa mali verejnosti otvoriť už v priebehu júna.
Spomienky na kráľovnú Alžbetu II. v centre Prešova
V Prešove sa chystá výstava unikátnych fotografií z návštevy kráľovnej Alžbety II. na Slovensku. 25. mája 2023 o 14.30 hod. výstavu na Hlavnej ulici slávnostne otvorí veľvyslanec Spojeného kráľovstva na Slovensku Nigel Baker spolu s primátorom mesta Prešov Františkom Oľhom.
HELFEST ponúka ďalšie mená účinkujúcich, návštevníci festivalu sa môžu tešiť aj na jojkárske live INKOGNITO
Festival HELFEST, ktorý organizuje kapela Heľenine Oči, sa po prvýkrát uskutoční na letnom kúpalisku Delňa už v prvú septembrovú sobotu. Návštevníci nevšednej celodennej žúrky sa môžu tešiť na vymakaný, nie len, hudobný program. Organizátor predstavil ďalších účinkujúcich, ale aj spoluprácu s TV JOJ, ktorá, okrem iného, do Prešova prinesie live verziu relácie INKOGNITO.
Ochutnajte koktejl kultúry pre všetkých
Tri podujatia, jedno miesto. Ochutnajte kultúrny koktejl pre všetky generácie v Záhrade umenia. Stretneme sa na hudobných festivaloch pod holým nebom Musical Soul, Hudba v meste a na rozprávkovom Dni detí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK