Sobota, 25. marec 2023
Meniny má Marián | zajtra Emanuel

Svetový deň vody - výzva RÚVZ

Výzva Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Prešove pri príležitosti Svetového dňa vody.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Prešove v rámci propagácie Svetového dňa vody oznamuje všetkým záujemcom z radov občanov okresov Prešov a Sabinov, že bude 22. marca 2023 na požiadanie bezplatne poskytnuté orientačné vyšetrenie vzoriek prinesenej pitnej vody a odborné poradenstvo v oblasti zdravotnej bezpečnosti pitnej vody, kvality pitnej vody z verejných vodovodov a z individuálnych studní a pod. Vyšetrenie bude zamerané na ukazovatele kvality pitnej vody - dusičnany a dusitany. Bezplatné vyšetrenie sa týka len vzoriek prinesených dňa 22. marca 2023 z individuálneho vodného zdroja - studne (nie z verejného vodovodu).

Odber vzorky vody

Vzorku vody je potrebné:

· odobrať v deň vyšetrenia (22. 03. 2023) do čistej, vypláchnutej fľaše (nemusí byť sterilná)

· priniesť na RÚVZ so sídlom v Prešove, Hollého 5, Prešov v množstve minimálne 100 ml v čase od 800 do 1100 hod. do zasadačky RÚVZ so sídlom v Prešove

V prípade záujmu o vyšetrenie ďalších ukazovateľov je možné dohodnúť túto službu v rámci platených služieb RÚVZ so sídlom v Prešove v zmysle platných zásad.

Odborné konzultácie a informácie vrátane orientačného vyšetrenia vzoriek prinesenej pitnej vody budú záujemcom v uvedený deň poskytnuté osobne na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva so sídlom v Prešove, Hollého 5, Prešov alebo telefonicky u odborných pracovníkov oddelenia hygieny životného prostredia:

Ing. Tatiana Miščíková, č. tel. 7580321

Ing. Adriana Hrabčáková, č. tel. 7580324

Mgr. Iveta Germušková, č. tel. 7580323

Zlatica Polláková, č. tel. 7580322

Melisa Krajníková, č. tel. 7580322

Stanislav Mikluš, č. tel. 7580324

Upozorňujeme občanov, že sa jedná o rozbor iba dvoch chemických ukazovateľov z celkového počtu 71 ukazovateľov (mikrobiologické, biologické, chemické a fyzikálne), o ktorých pojednáva Vyhláška MZ SR č. 247/2017 Z.z. , ktorou sa ustanovujú podrobnosti o kvalite pitnej vody, kontrole kvality pitnej vody, programe monitorovania a manažmente rizík pri zásobovaní pitnou vodou. Výsledky vykonaného chemického rozboru majú iba orientačnú výpovednú hodnotu, nakoľko ďalšie ukazovatele citovaného nariadenia vlády neboli stanovené, a tak nie je možné povedať či donesená vzorka vody je pitná.

Mohlo by Vás zaujímať
Stanovisko mesta Prešov k rušeniu Pošty Prešov 4
Slovenská pošta pristúpila k rušeniu Pošty Prešov 4, ktorá bola z jej pohľadu finančne stratová. V Prešove tak z pôvodného počtu deväť ostáva naďalej v prevádzke osem pôšt.
Jarné upratovanie v meste Prešov
Mesto Prešov informuje o realizácii zberu objemného odpadu z domácností pristavením veľkoobjemových kontajnerov.
Schválená žiadosť o NFP na Most Jána Pavla II. v Prešove
Mestu Prešov bola schválená žiadosť o nenávratný finančný príspevok (NFP) pre projekt „Most nad riekou Torysa na ul. Jána Pavla II. v Prešove – projektová dokumentácia“, ktorý bude financovaný z Integrovaného regionálneho operačného programu.
Stanovisko mesta Prešov k situácii na ZŠ Bajkalská
Mesto Prešov vydáva stanovisko k situácii na ZŠ Bajkalská na Sídlisku III. V Prešove.
Prerušenie distribúcie elektriny 7. marca 2023
VSD, a.s. informuje obyvateľov mesta Prešov, že v utorok 7. marca 2023 približne od 08:00 do 16:00 hod. je naplánované prerušenie elektriny vo viacerých lokalitách v Prešove.
Mesto Prešov prijíma žiadosti o umiestnenie letných terás
Radnica zverejňuje oznam o umiestnení sezónnych letných exteriérových sedení a terás na letnú sezónu 2023 na celom území mesta Prešov. Žiadatelia musia mať voči mestu vyrovnané všetky pohľadávky.
Do kampane Hodina Zeme sa zapojí aj Prešov, verejné osvetlenie zhasne v celom meste
Mesto Prešov sa pripája k celosvetovej iniciatíve Hodina Zeme, ktorá upozorňuje na globálne klimatické problémy, medzi ktoré patrí aj svetelné znečistenie.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
1. izbový byt na sídlisku III.

Dám do dlhodobého prenájmu kompletne zariadený veľký (41m²) jednoizbový byt na Sídlisku III. Voľný ihneď. Max 2 osoby. V cene internet a energie

+421905743031 | cena: 400,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK