Sobota, 25. marec 2023
Meniny má Marián | zajtra Emanuel

Colný úrad Prešov v závere minulého roka odhalil 216 porušení zákona v rôznych oblastiach.

Najviac porušení bolo zistených v prípade zákona o cestnej doprave ako aj pri kontrolách e-kasy.

Colný úrad Prešov za obdobie predchádzajúcich troch mesiacov zaznamenal viaceré porušenia zákonov. Išlo najmä o porušenia ustanovení Colného zákona, zákona o správe daní (daňový poriadok), zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice (ERP), zákona o presadzovaní práv duševného vlastníctva colnými orgánmi a zákona o cestnej doprave, ktoré vyhodnotil podľa početnosti zistených prípadov.

 
Porušenie zákona o cestnej doprave bolo zistené v 71 prípadoch. Najčastejším priestupkom bolo, že vozidlo taxislužby nebolo označené podľa tohto zákona a vodič sa pri kontrole nevedel preukázať kópiou koncesie, osvedčením vozidla taxislužby a preukazom vodiča. Ďalšími porušeniami cestného zákona boli porušenia týkajúce sa Dohovoru o ADR, ako aj prípady, kde sa vodič pri kontrole nevedel preukázať kópiou povolenia alebo licenciou Spoločenstva, dopravnou licenciou alebo sprievodnými prepravnými dokladmi. Za tieto priestupky colný úrad uložil 68 blokových pokút vo výške 2 930 eur. V troch prípadoch bola vec postúpená na dopravný správny orgán. Najviac porušení zákona pri prevádzkovaní taxislužby bolo zistených v mestách Prešov a Humenné.


Porušenie zákona o ERP bolo zistené v 46 prípadoch, kde najčastejším porušením zákona bolo nezaevidovanie prijatej tržby do pokladnice, neodovzdanie pokladničného dokladu kupujúcemu a prípady kedy pokladničný doklad nespĺňal náležitosti podľa zákona. Colný úrad za zistené porušenia zákona uložil pokuty v celkovej výške 9 700 eur. Najčastejšie prípady boli zistené v mestách Poprad, Prešov a Humenné a ich okolí.

Ďalšie porušenia zákonov sa týkali zákona o správe daní (daňový poriadok) v 30 prípadoch, najmä za nesplnenie povinností podľa tohto zákona, nesplnenie oznamovacej a registračnej povinnosti a uvádzanie nepravdivých údajov v daňovom priznaní. Porušenia zákona v počte 29 prípadov sa týkali zákona o presadzovaní práv duševného vlastníctva colnými orgánmi.


Colný úrad v uvedených prípadoch zaistil tovar v množstve 1 199 kusov, najviac v mestách Humenné, Stará Ľubovňa a Prešov. Najčastejšie zaisteným tovarom boli odevy, obuv a hračky známych značiek (Burberry, Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Adidas, Nike, Lego, Pikachu, Pokémon). Porušenie zákona o spotrebných daniach (zákon o alkoholických nápojoch) bolo odhalených v 22 prípadoch. Išlo o prípady nevedenia evidencie liehu podľa zákona a prípady, keď niekto predá, ponúkne na predaj, skladuje alebo prepravuje spotrebiteľské balenia liehu, ktoré nie je označené kontrolnou známkou. 


Porušenie Colného zákona bolo zistené v 18 prípadoch, z toho 14 priestupkov bolo riešených v blokovom konaní v celkovej výške uložených pokút 2 060 eur a štyri prípady sú predmetom ďalšieho konania. Porušenie tohto zákona colný úrad odhalil v súvislosti s prechovávaním tovaru, ktorý unikol colnému dohľadu, ďalej kto svojim konaní spôsobí, že mu bol tovar prepustený na základe nepravdivých, pozmenených alebo falošných dokladov a nepravdivých údajov a kto nedodrží podmienky podľa osobitného colného režimu.

Mohlo by Vás zaujímať
Majiteľ firmy pri podvode prišiel o 3700 €
Polícia v Prešove vyšetruje prípad podvodu.
Ukradnutý bojler
Došlo k vlámaniu do unimobunky.
Prešovskí hasiči v roku 2022 zasahovali pri viac ako stovke požiarov
Hasiči z OR HaZZ v Prešove v uplynulom roku zasahovali pri mnohých požiaroch, pričom väčšina z nich vznikla neuváženým vypaľovaním trávnatých porastov. Hasiči apelujú na dodržiavanie bezpečnosti pri zaobchádzaní s ohňom a upozorňujú na hroziace pokuty.
Colný úrad likvidoval tovar v spaľovni
Colný úrad Prešov v košickej spaľovni zlikvidoval tovar, ktorý prepadol v prospech štátu. Tovar bol zničený spálením.
Opatrnosti nikdy nie je dosť!
Bolo ukradnutých skoro 15 000 eur!
Podvedená 84 ročná žena prišla o viac ako 4.000,-Eur
Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove v prípade vedie trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
1. izbový byt na sídlisku III.

Dám do dlhodobého prenájmu kompletne zariadený veľký (41m²) jednoizbový byt na Sídlisku III. Voľný ihneď. Max 2 osoby. V cene internet a energie

+421905743031 | cena: 400,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK