Sobota, 02. marec 2024
Meniny má Anežka | zajtra Bohumil, Bohumila

Prešovské firmy modernizujú verejné osvetlenie v Tbilisi

Mesto Prešov prijalo minulý piatok (16. 12. 2022) návštevu v súvislosti s projektom modernizácie verejného osvetlenia v meste Tbilisi.

rimátor mesta Prešov privítal na pôde Mestského úradu v Prešove predstaviteľov dvoch prešovských firiem, ktoré zabezpečia moderné verejné osvetlenie v hlavnom meste Gruzínska, konateľa LED-SOLAR, s.r.o. Jaroslava Jaduša a riaditeľa SEAK, s.r.o. Heliodora Macka, a rovnako ekonomického riaditeľa MsÚ v Tbilisi Gaioza Talakvadzea a riaditeľa Tbilservice Group LTD Davida Pachuliu. V rámci tohto ambiciózneho projektu bude mať firma LED-SOLAR, s.r.o. v kompetencii dodávku svietidiel a SEAK, s.r.o. riadiaci systém verejného osvetlenia.

„Ide o výnimočný projekt strednej a východnej Európy, ktorý prinesie rozvoj investícií a prácu pre každého, kto sa tohto projektu zúčastní. Je úžasné, že dve prešovské firmy dokážu zabezpečiť verejné osvetlenie v metropole Gruzínska. Budem veľmi rád, ak takýchto firiem, šíriacich dobré meno nášho mesta, bude v budúcnosti len pribúdať, “ uviedol primátor mesta František Oľha.


Mohlo by Vás zaujímať
Fašiangové slávnosti sa vracajú do centra Prešova
Mesto Prešov a PKO Prešov chystajú fašiangové slávnosti, ktoré si tento rok môžete užiť naplno. Centrum mesta ožije už 9. februára 2024 (piatok) folklórnym fašiangovým sprievodom, ktorý vyvrcholí fašiangovou veselicou, inšpirovanou ľudovými tradíciami.
Do pešej zóny je vjazd autom bez povolenia zakázaný
Mesto Prešov upozorňuje vodičov motorových vozidiel na neoprávnené vjazdy do peších zón a do priestoru zóny s dopravným obmedzením.
Mesto Prešov upozorňuje na zákaz umiestňovania nelegálnych reklamných bannerov a plagátov
Mesto Prešov žiada fyzické a právnické osoby, ktoré bez povolenia umiestňujú rôzne typy reklamných pútačov na území mesta Prešov, aby ich bezodkladne odstránili. Za nelegálne umiestňovanie reklamných bannerov a plagátov na území mesta Prešov môže byť zodpovednej osobe uložená pokuta.
O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024
Mesto Prešov zverejňuje výzvu na poskytnutie dotácií v oblasti kultúry, športu a v sociálnej oblasti. O dotáciu pre kultúru, šport a sociálnu oblasť môžete požiadať do 1. marca 2024 (vrátane).
Mesto pozýva na verejné stretnutie k participatívnemu rozpočtu
Prešovská radnica rozbieha participatívny rozpočet. Verejnosť pozýva na prvé pracovné stretnutie, na ktorom odznejú najdôležitejšie informácie pre žiadateľov o podporu projektu.
Prešovská radnica bude svietiť v pestrých farbách
V posledný februárový deň si každoročne pripomíname Medzinárodný deň zriedkavých chorôb. Prešovská radnica a budova Mestskej galérie Caraffka budú preto 29. februára 2024 svietiť v pestrých farbách.
Prešov podporí zber kuchynského odpadu
Všetky prešovské domácnosti dostanú od mesta špeciálne vedierka na zber biologického kuchynského odpadu. Prešov chce takto podporiť triedenie biologicky rozložiteľného kuchynského odpadu od zmesového komunálneho odpadu. Distribúcia 10-litrových vedierok začne už koncom februára.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK