Streda, 07. jún 2023
Meniny má Róbert | zajtra Medard

Dve Prešov karate kids z Junior Prešov boli na Majstrovstvách sveta!

Najväčší prešovský karate klub Junior, dosiahol neskutočný míľnik, a to nomináciu dvoch jeho reprezentantov na 12. Majstrovstvá sveta kadetov, juniorov a U21, ktoré sa konali v dňoch 26. až 30. októbra 2022 v tureckom meste Konya

Do záverečnej nominácie slovenskej reprezentácie sa dostal z JUNIORU PREŠOV Manuel LACI a aj šikovná mladá bojovníčka Veronika JALOWICZOROVÁ. Manuel Laci je okrem iného členom projektu JUNIORKO (www.juniorko.sk), ktorý získal mnoho celoslovenských ocenení, v rámci pomoci deťom pochádzajúcim zo znevýhodneného prostredia. Majstrovstvá sveta v karate sú o tom, že v každej kategórii súťaží len najlepší bojovník zo všetkých súperiacich štátov.

Neskutočný výsledok dosiahol práve MANUEL LACI, ktorý obsadil nakoniec celkové 9.miesto na MAJSTROVSTVÁCH SVETA v kategórii - kumite kadeti do 57 kg, kde súperilo 61 zápasníkov zo 61 krajín. Neuveriteľný výkon Manuela, začal prvým zápasom so súperom zo Saudskej Arábie, ktorý bol zároveň medailistom z Majstrovstiev Ázie. Manuel tento zápas zvládol a postúpil do 2.kola, kde ho čakal neskorší finalista, víťaz K1 Youth League na Cypre, a to egyptský zápasník. Po prehre 0:1, čakal v repasáži najlepší súčasný nemecký zápasník jeho kategórie, taktiež v minulosti medailista z podujatí K1 Youth League. Manuel duel zvládol a po výhre 1:0, smeroval do bojov o medaily, kde ale v nasledujúcom kole, podľahol na vlajky súperovi z Ukrajiny, okrem iného taktiež víťazovi z podujatia Yourh League z chorvatského Poreču. Manuel mal na Majstrovstvách sveta spolu 4 zápasy, všetko proti medailistom z vrcholových svetových podujatí mládeže. Žiadna prechádzka ružovou záhradou, len tvrdé strety, na vrcholovej svetovej úrovni v súčasnosti. Manuel 2 zápasy vyhral a 2 zápasy tesne prehral (vlajky a 0:1). V Prešove teda rastie obrovský talent, aj keď v JUNIORE PREŠOV dávno tréneri vedeli, že Manuel v sebe má neskutočný potenciál.

Veronika Jalowiczorová nakoniec vypadla v 3.kole v kumite kadetky do 48 kg (48 zápasničiek zo 48 krajín), kde až na vlajky podľahla domácej tureckej zápasníčke na vlajky. Za zmienku stojí, že Veronika je v súčasnosti na 8. mieste v rámci celosvetového rebríčka karate v jej hmotnostnej kategórii.

Potvrdilo sa teda, že JUNIOR PREŠOV pracuje na excelentnej úrovni s deťmi a mládežou a je liahňou veľkých, už nielen slovenských ale aj svetových talentov.

Mohlo by Vás zaujímať
Stanovisko mesta Prešov k prešovskému hokeju
Mesto Prešov vydáva stanovisko k často kladeným otázkam ohľadom spolupráce s Róbertom Ľuptákom, majiteľom a konateľom klubu HC 21 Prešov, v rámci prešovského hokeja.
HOKEJBAL: Premiérové majstrovské oslavy pre Prešov!
Hoci sa vznik prešovského hokejbalu datuje už od roku 1992, keď sa to všetko začalo ešte v telocvični ZŠ v Ľuboticiach pod názvom Hokejbalová liga, tie najkrajšie plody Prešov pozbieral až v roku 2023.
V 3b HbL VÝCHOD 2022/2023 sme spoznali meno nového šampióna !!!
Po minuloročnom pilotnom programe, keď sa z mestskej mužskej 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy (2014-2021) stala už plnohodnotná regionálna 3b Hokejbalová liga VÝCHOD, v ktorej pôsobia mužstva od Humenného, cez Trebišov, Košice, Bardejov, Prešov až po L. Mikuláš a v ktorej sme mohli vidieť rad veľmi kvalitných zápasov, sme tak po dlhých 9 mesiacoch spoznali meno nového šampióna, ktorými sa premiérovo stali hráči vo farbách HBC SPARTANS Prešov.
3b HbL VÝCHOD: Poznáme mená finalistov!
Až nečakane rýchle boli semifinálové súboje v 3b Hokejbalovej lige Východ a tak už po dvoch zápasoch v každej sérii sme spoznali mená oboch finalistov. Asi bez prekvapení sa tam prebojovali víťaz základnej časti v dresoch HBC SPARTANS Prešov a druhý v tabuľke, ktorým nie je nik iný ako HBC KNIGHTS Bardejov – obhajca prvenstva z minulého ročníka.
Tatran Prešov vyrovnal stav série proti Považskej Bystrici
Sezónu Niké handball extraligy rozhodne v tejto sezóne až záverečný piaty zápas finálovej série. Hádzanárom Tatrana Prešov sa podarilo vyrovnať stav série proti MŠK Považská Bystrica na 2:2, a to tým najviac dramatickým spôsobom – v sedemmetrovom rozstrele, ktorý vyhrali 3:2. Štvrté finále sa pritom v riadnom hracom čase skončilo nerozhodne 24:24 (15:11). Najviac gólov Tatrana v zápase zaznamenal Oliver Rábek, ktorý skóroval šesťkrát.
S výstavbou FUTBAL TATRAN ARÉNY sa začne už čoskoro
Spoločnosť FUTBAL TATRAN ARÉNA, s. r. o. dnes v Centrálnom registri zmlúv (CRZ) zverejní podpísanú zmluvu na výstavbu futbalového štadióna v meste Prešov. Harmonogram prác by mal byť otázkou niekoľkých týždňov.
Mesto Prešov uspelo vo výzve MD SR s dvoma cykloprojektmi
V rámci žiadosti o poskytnutie prostriedkov mechanizmu Plánu obnovy a odolnosti na výstavbu cyklistickej infraštruktúry mesto Prešov podalo dva projekty. S oboma uspelo.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK