Utorok, 28. november 2023
Meniny má Henrieta | zajtra Vratko

Prešovskí taekwondisti po 16 rokoch vybojovali zlato na medzinárodnej súťaži

Členovia ŠK Taekwon - Do GE-BAEK Prešov bodovali na svetovom pohári v Slovinsku, kde získali 2 cenné medaily.

a svetovom pohári Taekwon - Do ITF, ktorý sa konal 1. až 10. októbra 2022 v slovinskom meste Koper, sa zúčastnilo vyše 1300 súťažiacich z 56 krajín celého sveta, medzi ktorými mali zastúpenie aj prešovskí taekwondisti. Do reprezentačného výberu Slovenska sa dostalo až 10 zástupcov z klubu ŠK Taekwon - Do GE-BAEK Prešov. Viacerým z nich ušla medaila takpovediac o vlások, keď prehrali kľúčové zápasy o bronzovú medailu, avšak dvom sa podarilo cenný kov vybojovať.

Bronzovú medailu v kategórii sparing junioriek do 57 kg farebné pásy získala Lucia Gumanová. Zlatú medailu v kategórii Pro Junior v disciplíne špeciálne techniky získala, vo veľmi silnej konkurencii, Karolína Lenhardtová. Prešovským taekwondistom sa tak podarilo vybojovať zlato na medzinárodnej súťaži po 16-tich rokoch.

foto: ŠK Taekwon-Do GE-BAEK Prešov


Mohlo by Vás zaujímať
Hokejbal: Regionálna mužská 3b HbL VÝCHOD má nového lídra.
3b Hokejbalová Liga Východ má po neúplnom III. kole nového lídra, ktorými sú hráči HBK SENATORS Trebišov, keď v ostatných troch zápasoch získali plný počet bodov s dosiahnutým skóre 22:4. Doposiaľ jediným mužstvom v súťaži, bez straty bodu je HBC KNIGHTS Bardejov. A ako hrali Vaši favoriti, si pozrite nižšie ... .
World Combat Games Riyadh2023 - Striebro pre Slovensko!
Viktória Kažiková si domov vezie fantastické druhé miesto.
2. kolo Slovenského pohára 2023 v karate kadetov, junior a kategórie U-21
Prešovskí volejbalisti hladko postúpili do semifinále pohára
Prešov, 8.11.2023 (Športová hala Prešovskej univerzity v Prešove)
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK