Štvrtok, 29. február 2024
Meniny má | zajtra Albín

Huslista Filip Jančík prináša sériu exkluzívnych vianočných koncertov. Vystúpi aj v Prešove

Rozruch okolo Filipa Jančíka (30) neutícha ani niekoľko týždňov po skončení jeho koncertu na Dunaji. Ten, ako už vieme, splnil všetky atribúty nezabudnuteľnej, svetovej šou. Pre fanúšikov si teraz náš najznámejší huslista pripravil nové prekvapenie

Krátko po odohratí vystúpenia priamo na Dunaji v našom hlavnom meste Filip Jančík avizoval ďalšie veľkolepé projekty no sľúbil tiež akustické vianočné turné. Dopyt fanúšikov po jeho dychberúcich koncertoch, ktoré sú zakaždým zárukou nevídaného, emóciami nabitého zážitku, neutícha. Filip netajil, že ešte tento rok poteší priaznivcov sériou niekoľkých spoločných, hudobných stretnutí. Tento
nedávny prísľub nadobúda reálne kontúry a talentovaný umelec ohlasuje akustické vianočné turné. No nie hocijaké!

O Filipovi je známe, že okrem muzikálnosti a pracovitosti v sebe ukrýva i poriadnu dávku kreativita chuti realizovať aj tie najodvážnejšie nápady. O to viac, pokiaľ je ich autorom. Je preto viac než isté,
že vianočné koncerty v jeho podaní vyrazia svojou podobou a do detailov prepracovaným konceptom fanúšikom dych. Huslista prezradil, že tretie kolo akustického filmového turné po Slovensku, tentoraz
s prívlastkom vianočné, sa odohrá v slovenských kostoloch a ďalších historických budovách
. Podobné akustické turné absolvoval už v rokoch 2020-2021 a to s veľkým úspechom. Ako je už pri huslistovi
zvykom, jeho koncerty sa rýchlo vypredajú. Preto s nákupom vstupeniek dlho nečakajte. Môžu byť tiež vianočným či predvianočným darčekom, na ktorý obdarovaná osoba len tak nezabudne.

Vstupenky zakúpite už teraz na

https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/filip-jancik-vianocne-turne-2022/?utm_source=manager&utm_medium=pr_article&utm_campaign=sk22

Diváci v publiku si rozhodne prídu na svoje, v rámci koncertného repertoáru zaznejú Filipove najväčšie hity, akými sú soundtracky z filmu Gladiátor, Posledný Mohykán či seriálu Game of Thrones.
Miesto si v ňom nájdu i kultové slovenské skladby z rozprávok a filmov. Nebude chýbať Perinbaba, bez ktorej si mnohí nedokážeme Vianoce ani len predstaviť či Pán Prsteňov a Forest Gump .

Filip Jančík sa v Prešove predstaví 11.12.2022 v PKO Čierny Orol

Mohlo by Vás zaujímať
Výtvarné spektrum v Caraffke
Výtvarné spektrum 2023/2024 je celoštátna postupová súťaž neprofesionálneho umenia, ktorej odborný garant a hlavný finančný partner je Národné osvetové centrum. Repríza jeho 60. ročníka prináša do Prešova svieži pohľad neprofesionálnych alebo umenie študujúcich autorov.
Pivovar Šariš prejde plne na obnoviteľné zdroje elektriny. Pivo bude variť zo slnka, svoju uhlíkovú stopu zníži takmer o pätinu.
Od roku 2025 bude Pivovar Šariš ako hlavný zdroj energie využívať bezemisnú elektrinu z obnoviteľných zdrojov. Primárnym zdrojom zelenej energie sa stane nový solárny park rakúskej spoločnosti Enery v neďalekých Iliašovciach. Ten bude dodávať elektrinu do energetickej siete, odkiaľ ju pivovar bude aj naďalej odoberať. Spoluprácu firiem zastreší zmluva o nákupe virtuálnej energie, ktorá je vôbec prvou svojho druhu na Slovensku. Prechod Pivovaru Šariš na obnoviteľné zdroje zároveň predstavuje ďalší krok na ceste Plzeňského Prazdroja k uhlíkovej neutralite vo výrobe, ktorú chce dosiahnuť do roku 2030.
Inscenácia Čakanie na Godota na javisku prešovského DAD má byť neobyčajná
Prešov, 14. februára – Každá divadelná kultúra mala by mať svoj výklad takého diela, akým je text Čakanie na Godota od Samuela Becketta. S týmto predsavzatím „povinnej jazdy“ sa chopil réžie inscenácie na jeho podklade v Divadle Alexandra Duchnoviča (DAD) v Prešove, hrajúcom po rusínsky, hosťujúci Rastislav Ballek (nar. 1971). Hovoril o tom na dnešnej tlačovej besede v sídle DAD. Činoherný kolektív chystá premiéru predstavenia na piatok 16. februára.
Knižnica na (ne)roztrhanie: Audioknihy pre každého
PREŠOV – Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove naplánovala pre verejnosť v marci mimoriadne rozmanitý program. Čitatelia aj nečitatelia si budú môcť vybrať z kolekcie besied, workshopov, v ponuke bude i originálna výstava a vyhlásenie regionálnej súťaže. Do knižničných služieb pribudne aj plánovaná novinka – audioknihy.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK