Pondelok, 02. október 2023
Meniny má Levoslav | zajtra Stela

Prešovčania ovládli súťaž zručnosti vodičov autobusov

V sobotu 10. septembra 2022, pri príležitosti Dňa otvorených dverí, pripravil Dopravný podnik Bratislava, a.s. súťaž jazdy zručnosti vodičov autobusov. Súťaže sa zúčastnilo 5 družstiev - domáca Bratislava, Brno, Žilina, Košice a Prešov. DPMP, a.s. reprezentovali vodiči Peter Kamenčík a Jozef Falat, ktorí patria medzi ostrieľaných a skúsených profesionálov. Prešovskému družstvu velil vedúci dispečerského riadenia Ing. Vladimír Lejko.

Súťaž pozostávala z praktickej jazdy, ktorá bola tvorená piatimi súťažnými disciplínami.  Ešte pred samotnou súťažou sa naši vodiči oboznámili so súťažným autobusom Iveco Urbanway 12M, ktorý je mladším bratom našich autobusov Irisbus Citelis.  Disciplíny v praktickej jazde boli zamerané na bežné úkony, s ktorými sa vodiči MHD stretávajú pri výkone svojho povolania.  Prvou disciplínou bol prejazd cez lávku, kde museli vodiči prejsť obomi nápravami po určenej lávke. Nasledoval prejazd autobusu cez koridor, ktorý bol tvorený kužeľmi. Treťou disciplínou bol slalom pomedzi kužele, štvrtou bolo pristavenie vozidla k stanovenej nástupnej hrane druhými dverami a poslednou disciplínou bolo cúvanie do boxu vytýčeného kužeľmi tak, že sa sledovala presnosť pristavenia vozidla od zadného kužeľa.

Prešovčania ovládli súťaž zručnosti vodičov autobusov

Fakt, že majú takéto úkony naši chlapi v merku, dokazujú aj výsledky súťaže.  V súťaži družstiev sme sa umiestnili na skvelom 1. mieste a v súťaži jednotlivcov si Peter Kamenčík odniesol 1. miesto a Jozef Falat 3. miesto.  Posledná súťaž zručnosti sa konala v roku 2019, kde DPMP, a.s. reprezentovali „trolejbusáci" Jozef Kimák a Vladimír Stach pod vedením dispečera Milana Stavača. Aj vtedy sme sa umiestnili na zaujímavých priečkach.

Vedenie DPMP, a.s. je na našich zlatých chlapov hrdé a aj touto formou vyjadruje poďakovanie Petrovi Kamenčíkovi, Jozefovi Falatovi a Ing. Vladimírovi Lejkovi za úspešnú reprezentáciu DPMP, a.s. a náročnej práce vodiča MHD. Ich skvelé výsledky sú len potvrdením výroku „Ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku". Cestujúci môžu Jozefa Falata stretnúť primárne na trolejbusových linkách 1, 5 a 7, Peter Kamenčík je členom našej „rýchlej roty", čiže vodičom zálohy, ktorá v prípade poruchy nejakého vozidla na sieti vyráža nahradiť spoje.

 

Text a foto: DPMP, a.s.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Helfest 2023
Prvý ročník Helfest-u sa predstavil v priestoroch prešovskej Delne. Hviezdy ako Slobodná Európa, alebo Horkíže Slíže si zahrali po boku Heleniných očí, ktoré mali aj ohňovú šou.
POKLADY REGIÓNU 2023
Druhý ročník podujatia Poklady regiónu bude opäť oslavou autenticity a aktivít lokálnych firiem a organizácií. Uskutoční sa v termíne od 22. do 24. septembra 2023.
V Prešove sa začína jesenné upratovanie
Mesto Prešov informuje občanov, že od 2. októbra 2023 sa uskutoční zber objemného odpadu z domácností. Pristavených bude celkom 122 kusov veľkoobjemových kontajnerov.
OZNAM: Skúška sirén 8.9.2023
Ministerstvo vnútra SR oznamuje občanom, že dňa 8.9.2023 o 12.00 hod. bude preskúšaná schopnosť prevádzky sirén na území SR.
Duálne vzdelávanie na Mestskom úrade v Prešove
Mesto Prešov rozbehlo spoluprácu v oblasti duálneho vzdelávania s Obchodnou akadémiou. Dvom študentkám bude poskytované odborné vzdelávanie v oblasti ekonomických a administratívnych činností na mestskom úrade.
8. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov
Primátor mesta Prešov podľa § 13 ods. 4 písm. a) zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvoláva
Stav miestnej komunikácie v časti Kúty v Prešove smeruje k riešeniu
Mestu Prešov sa v poslednom období úspešne darí priebežne vysporiadavať pozemky pod komunikáciu v mestskej časti Kúty, ktorá dlhodobo trápi jej užívateľov. Väčšina vlastníkov už podpísala kúpne zmluvy a výrazný posun prinieslo aj posledné rokovanie mestskej rady.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK