Streda, 05. október 2022
Meniny má Viera | zajtra Natália

Pri Prešovskej univerzite a na ďalších dvoch priľahlých uliciach vzniknú jednosmerky a nové parkovacie miesta

Mesto Prešov v spolupráci s Prešovskou univerzitou zavedie poriadok v statickej doprave v okolí Torysy, v úseku od univerzity až po Požiarnickú ulicu. Na troch uliciach pribudne nové dopravné značenie a vodiči budú môcť legálne parkovať aj na miestach, kde doteraz parkovali v rozpore s legislatívou.

V okolí Prešovskej univerzity a na uliciach Sedliackeho povstania a Medzinárodného dňa žien pribudne v krátkom čase nové zvislé a vodorovné dopravné značenie. V uličkách medzi hlavnou cestou na Ulici 17. novembra a riekou Torysa vládne dopravný chaos. Vodiči pravidelne parkujú mimo vyznačených miest a odstavené autá neraz blokujú plynulý prejazd ostatných vozidiel. Po novom v celom úseku, od areálu univerzity až po Požiarnickú ulicu, vzniknú jednosmerky. Cieľom pripravovanej zmeny je usporiadanie (usmernenie) statickej dopravy a predchádzanie kolíznym situáciám a  dopravným priestupkom, ktorých sa vodiči opakovane dopúšťali.

Na Ulici Sedliackeho povstania a na Ulici Medzinárodného dňa žien bude vyznačených približne 35 parkovacích miest. Náklady mesta Prešov  na osadenie zvislého dopravného značenia a vyznačenie vodorovného dopravného značenia na týchto uliciach  predstavujú približne 1250 eur.

Dopravné značenie v okolí univerzity bude realizované v réžii Prešovskej univerzity bez finančnej účasti mesta Prešov.

Uvedené zmeny v organizácii dopravy sa nedotknú ulice Požiarnická ani hlavnej dopravnej tepny na Ulici 17. novembra.


 

Mohlo by Vás zaujímať
V priestore zastávok MHD pri železničnej stanici bude vykonané hĺbkové čistenie
Mesto Prešov zrealizuje v období od 22.9. do 24.9.2022 hĺbkové čistenie spevnených plôch oboch zastávok MHD "Železničná stanica", ktoré sú súčasťou predstaničného priestoru. V uvedenom období budú dočasne presunuté obe zastávky MHD a na krátky čas nebudú v prevádzke automaty na cestovné lístky.
Začína sa rekonštrukcia cesty nad podchodom na Sekčovskej ulici
Komunikácia na Sekčovskej ulici, v časti nad podchodom, prejde kompletnou rekonštrukciou. Hlavná cesta na tejto ulici bude od 12.9.2022 čiastočne uzavretá a prejazdný bude len jeden jazdný pruh. Zároveň dôjde k dočasnej výluke trolejbusovej dopravy na celej ulici a k úprave trasy linky MHD č. 4. DPMP pre cestujúcich zabezpečí novú kyvadlovú linku č. 4A.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK