Streda, 05. október 2022
Meniny má Viera | zajtra Natália

FC Tatran Prešov vyhral v prvom domácom zápase sezóny proti Petržalke

V sobotu 13. augusta sa na štadióne v Ličartovciach v prvom domácom zápase sezóny podarilo Prešovu otočiť nepriaznivé skóre 0-1 na víťazných 2-1.

Po štyroch zápasoch klubu FC Tatran Prešov, ktoré odohrali na ihriskách súpera sa konečne dočkali aj svojho prvého zápasu na "vlastnej pôde." Tatran sa predstavil na ich dočasnom domove na štadióne v Ličartovciach.

Klub, ale aj jeho fanúšikovia v posledných týždňoch intenzívne pracovali na zveľaďovaní tohto štadióna. Natieral sa plot, osadzovali sa nové sedačky a z chátrajúceho štadióna sa stal štadión, ktorý spĺňa podmienky pre II. ligu.

Zápas na štadión prilákal vyše 1000 ľudí. Už po 14. minútach hry po presnom voleji Harbu viedla Petržalka. Prešovu sa ešte do polčasu podarilo skóre vyrovnať na 1-1 po góle hlavou od Andriča.

V druhom polčase sa hralo zo strany na stranu a až v 80. minúte po centri do vnútra šestnástky Petržalky Horváth bezproblémovo skóroval. Tento gól vyvolal veľké vášne na lavičke Petržalky, ktoré rozhodca Dohál trestal. Červenú kartu uvidel tréner Petržalky Ján Haspro a aj jeho asistent Ivan Minčič.

V závere zápasu sa už nič závažnejšie neudialo a Tatran Prešov si v ich prvom domácom zápase pripísal na svoje konto 3 body.

Dostali sme gól v skorých minútach. Pred dobrou kulisou sa nám podaril obrat. Diváci nám v tom pomohli. Veľmi pekne im za to ďakujem. Chcem poďakovať aj hráčom za bojovnosť a srdiečko, ktoré dali do zápasu. Stretnutie nemalo najvyššiu hernú kvalitu, ale v bojovnosti sme Petržalku predčili a zaslúžene vyhrali, " povedal po zápase tréner FC Tatran Prešov Marek Petruš.

FC Tatran Prešov sa opäť doma predstaví 27. augusta v zápase proti Trebišovu.

Zostavy:
FC Tatran Prešov: Andrič, Baran (C), Dolný, Horváth, Jendrek, Keresteš, Knurovský, Milunovič, Nemtinov, Petko, Šimko
Náhradníci: Gaitanidis, Hatok, Ivanko-Macej, Karas, Kuchynsky, Olejár, Pribula, Škrepták

FC Petržalka: Harba, Kunik, Lasik, Obročník, Pittner, Privel, Sliacky, Sokol, Stašík, Štefanec, Sukhar,
Náhradníci: Bobrovský, Gerebenits, Kohút, Krížik, Petrišák, Piroska, Spáčil, Tomovič, Tóth,


Článok vznikol v spolupráci s dr.futbal

Mohlo by Vás zaujímať
Tatran Prešov je po desiatom kole na čele tabuľky II. ligy
Tatran Prešov natiahol svoju víťaznú šúru v lige už na 6 zápasov. V sobotňajšom zápase proti Slovan Bratislava B sa Tatran Prešov dostal na prvé miesto v tabuľke.
GRIMMY ma opäť Majstrov sveta, po prvýkrát však v Disco Dance DUO JVK I.
Aj v roku 2022 sa Tanečnému klubu GRIMMY Prešov a SZUŠ GRIMMY Prešov/Košice darilo na súťažiach Slovenského zväzu tanečných športov (SZTŠ) sekcie IDO a MT, keď na slovenských súťažiach získalo 140 medailových umiestnení (54 zlatých, 43 strieborných a 43 bronzových), z toho 13 titulov MAJSTRA SR 2022, 6 titulov I. VICEMAJSTRA SR 2022 a 8 titulov II. VICEMAJSTRA SR 2022. Tanečníci GRIMMY si v tomto roku vytancovali nominácie na medzinárodné šampionáty IDO do Česka, Severného Macedónska, Poľska, Švédska, Rakúska, Talianska/Slovinska…
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK