Štvrtok, 21. september 2023
Meniny má Matúš | zajtra Móric

Mesto Prešov úspešne ukončilo úpravy plôch na Mukačevskej ulici

Po rekonštrukcii chodníka vedúceho k Materskej škole na Mukačevskej ulici zrealizovalo mesto Prešov aj rozsiahlu obnovu okolitých plôch vnútroblokov.

V rámci celkovej úpravy plôch na Mukačevskej ulici č. 2-16 a 90-94 bola zrealizovaná výmena povrchu vozovky a obrubníkov a novovybudované parkovacie plochy na 9 miestach v počte 54 nových parkovacích miest, vrátane priestoru pre odpadové nádoby.

V okolí jednotlivých plôch prebehla aj obnova verejnej zelene, vďaka ktorej sa stala lokalita ešte zelenšou a atraktívnejšou pre bývanie, ale aj trávenie voľného času. Pribudli desiatky stromov na viacerých miestach Mukačevskej ulice a revitalizáciou prešli aj cestné ostrovčeky a okolie vybudovaných parkovacích plôch.

Mesto Prešov úspešne ukončilo úpravy plôch na Mukačevskej ulici„Teší ma, že sa nám darí pokračovať v budovaní nových parkovacích plôch a revitalizovaní verejných priestranstiev, čo zvyšuje kvalitu života v našom meste, ale aj príťažlivosť celého okolitého prostredia v tejto lokalite. Verím, že obyvatelia ocenia aj novovysadenú zeleň a použitie materiálov prospešných pre zlepšenie klimatickej situácie a udržiavanie vody v prostredí,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Mesto Prešov úspešne ukončilo úpravy plôch na Mukačevskej uliciPri budovaní nových parkovacích plôch bola využitá dlažba, ktorá je obzvlášť šetrná k životnému prostrediu. Jej hlavnou výhodou oproti asfaltovému podkladu je udržiavanie vody v prostredí, vďaka čomu sa zlepšuje aj závlaha okolitej zelene. Zároveň je možné pri prípadných rekonštrukciách inžinierskych sietí dlažbu rozobrať a opätovne zložiť. Jednotlivé parkovacie miesta oddeľuje farebne odlíšená dlažba, čo spĺňa moderné štandardy realizácie parkovacích miest nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Stavebné práce zrealizoval Ing. Jozef Markocsy, EGM. s konečnou cenou prác vo výške 80 851,99 eur s DPH.

Viac informácií o rekonštrukcii cestnej komunikácie a prístupového chodníka k Materskej škole na Mukačevskej ulici nájdete tu:

https://www.presov.sk/oznamy/pri-ms-mukacevska-pribudol-novy-chodnik-a-zrekonstruovala-sa-cesta.html


 

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Helfest 2023
Prvý ročník Helfest-u sa predstavil v priestoroch prešovskej Delne. Hviezdy ako Slobodná Európa, alebo Horkíže Slíže si zahrali po boku Heleniných očí, ktoré mali aj ohňovú šou.
V Prešove sa začína jesenné upratovanie
Mesto Prešov informuje občanov, že od 2. októbra 2023 sa uskutoční zber objemného odpadu z domácností. Pristavených bude celkom 122 kusov veľkoobjemových kontajnerov.
POKLADY REGIÓNU 2023
Druhý ročník podujatia Poklady regiónu bude opäť oslavou autenticity a aktivít lokálnych firiem a organizácií. Uskutoční sa v termíne od 22. do 24. septembra 2023.
Likvidácia zhabaného liehu, ktorý prepadol v prospech štátu
Colný úrad Prešov v čističke odpadových vôd v Petrovanoch pri Prešove, zničil takmer 834 litrov liehovín v rôznych spotrebiteľských baleniach, ktoré sa stali majetkom štátu. Liehoviny colný úrad zabezpečil pri výkone svojej činnosti. Časť z nich bola zhabaná v rámci daňového exekučného konania.
OZNAM: Skúška sirén 8.9.2023
Ministerstvo vnútra SR oznamuje občanom, že dňa 8.9.2023 o 12.00 hod. bude preskúšaná schopnosť prevádzky sirén na území SR.
Duálne vzdelávanie na Mestskom úrade v Prešove
Mesto Prešov rozbehlo spoluprácu v oblasti duálneho vzdelávania s Obchodnou akadémiou. Dvom študentkám bude poskytované odborné vzdelávanie v oblasti ekonomických a administratívnych činností na mestskom úrade.
Stav miestnej komunikácie v časti Kúty v Prešove smeruje k riešeniu
Mestu Prešov sa v poslednom období úspešne darí priebežne vysporiadavať pozemky pod komunikáciu v mestskej časti Kúty, ktorá dlhodobo trápi jej užívateľov. Väčšina vlastníkov už podpísala kúpne zmluvy a výrazný posun prinieslo aj posledné rokovanie mestskej rady.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK