Streda, 27. september 2023
Meniny má Cyprián | zajtra Václav

Lucia Fecková z Prešov Panters so zlatom z Univerzitných Európskych Hier

Akademici športovci nezaháľajú ani v lete. Práve naopak, dni bez školy plne využívajú na tréningy. Ich fantastická forma sa preukázala aj na Univerzitných Európskych Hrách v Poľskej Lodzi, ktoré sa tento rok konajú od 17. do 30. júla.

Pre európske univerzity je to najväčšia športová udalosť, konajúca sa každé dva roky. Tento rok poľské mesto hostilo až 6000 športovcov v 20 rôznych športoch medzi nimi aj v kickboxe. Slovensko reprezentovali viacerí zápasníci, medzi nimi aj 2 Prešovské panterky. Lucia Fecková a Viktória Kažiková odprezentovali mesto, krajinu ale aj svoje univerzity vo fantastickom svetle, keď do štatistiky prispeli po jednej medaile.

Najväčší úspech zaznamenala Lucia Fecková, ktorá si vo svojej kategórii vybojovala absolútne víťazstvo. Dlhoročná reprezentantka Slovenska, prešovských Panterov a tentokrát aj Prešovskej univerzity nenašla premožiteľku v kategórii žien do 55 kg. Po náročných zápasoch sa prebojovala až do finále kde zdolala skúsenú Rakúsku pretekárku a stala sa tak Akademickou Majsterkou Európy. Pre 13 násobnú majsterku Slovenska, vicemajsterkou Európy aj medailistku z majstrovstiev sveta to bol ďalší fantastický úspech do jej už tak nádhernej zbierky. Upevnila si tak pozíciu jednej z najvýznamnejších reprezentantiek Slovenského kickboxu.

Prešovských fanúšikov určite potešil aj úspech Viktórie Kažikovej , ktorá získala bronz v kategórii ženy K1 do 56kg reprezentujúc banskobystrickú univerzitu Mateja Bela. Slovenskú štatistiku doplnili aj ďalšie dva bronzy, jeden od Viktórie Dočekalovej a druhý od Dávida Malána, reprezentanta Prešovskej univerzity.

Mohlo by Vás zaujímať
Podujatie Okolo Slovenska prinesie svetovú cyklistiku aj do Prešova
Naše mesto vypraví medzinárodný pelotón 67. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska do druhej etapy. Hviezdy svetovej cyklistiky budú môcť Prešovčania zažiť v akcii už 14. septembra 2023.
3b HbL VÝCHOD: Odštartoval 11 ročník mužskej regionálnej 3b Hokejbalovej Ligy VÝCHOD
Už ako naznačil názov článku, počas uplynulého víkendu úspešne odštartovala v poradí, už 11 edícia populárnej amatérskej mužskej 3b hokejbalovej ligy Východ (predtým 3b PHbL), v ktorej bude opäť štartovať osem družstiev od Humenného, až po Liptovský Mikuláš. Aktuálnym držiteľom ligového pohára je družstvo HBC SPARTANS Prešov a nového, či staronového majstra spoznáme najneskôr v júni 2024.
ZŠ Sibírska Prešov bude hostiť medzinárodný stolnotenisový turnaj
V sobotu 16. septembra 2023 sa v ZŠ Sibírska uskutoční stolnotenisový turnaj O pohár duklianskych hrdinov.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK