Nedeľa, 03. júl 2022
Meniny má Miloslav | zajtra Prokop

Na sídlisku Šváby pribudlo moderné detské ihrisko

Mesto Prešov pokračuje v budovaní detských ihrísk. Najnovšie ihrisko, ktoré pribudlo na Važeckej ulici už môžu deti naplno využívať.

Staré ihrisko na Važeckej ulici v blízkosti materskej školy bolo v nevyhovujúcom stave a nespĺňalo už potrebné požiadavky. Mesto Prešov sa preto rozhodlo pre jeho obnovu s cieľom vytvoriť atraktívny a bezpečný priestor pre hru detí.

Po odstránení starého pieskoviska, hojdačiek a pôvodnej asfaltovej plochy sa naplno začala výstavba nového a moderného ihriska pre najmenších. Celú plochu nového detského ihriska (155 m2) tvorí liata guma. Na ihrisku sa nachádza kombinovaná hracia zostava, kolotoč, dve pružinové hojdačky, jedna klasická hojdačka a trampolína. Súčasťou vybavenia ihriska je aj informačná tabuľa, dve lavičky a odpadkový kôš. Celé ihrisko je ohraničené plotom vysokým 1 meter.

Na sídlisku Šváby pribudlo moderné detské ihrisko„Máme tu kvalitné dopadové plochy a moderné hracie prvky. Myslím si, že je to dobre vykonaná práca za priaznivú cenu. Na sídlisku Šváby by už čoskoro malo pribudnúť aj ďalšie ihrisko na Royovej ulici,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Realizátorom diela bola spoločnosť OCTAGO CORPORATION, j. s. a. Celková cena ihriska vrátane vypracovania projektovej dokumentácie je 32 994,31 eur s DPH.


 

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Hudba v Meste
V záhrade umenia sa robilo umenie. Tretí ročník Hudba v Meste pod záštitou PKO priniesol nové tváre z domova aj ďaleka. Vystúpili Korben Dallas, BDHS, Komajota a nováčikovia kapely Alexandra, ktorí boli vybraní pomocou diváckeho hlasovania.
FOTO: Dobrý Festival 2022 - Piatok
Dobrý festival sa po korone-pauze vracia v plnej sile. PIS vám prináša fotoreport z prvého dňa.
FOTO: Dobrý festival 2022 - Sobota
Druhý deň festivalu priniesol mená ako Helenine oči alebo Eluveitie. fotoreport z druhého dňa.
Dni mesta Prešov sa po dvojročnej pauze vrátia s bohatým programom
Začiatkom júna sa prešovské ulice opäť naplnia domácimi, ale i cezpoľnými návštevníkmi a turistami, ktorí boli posledné roky ukrátení od atmosféry a zážitkov verejných kultúrnych podujatí. Mesto Prešov v spolupráci s Parkom kultúry a oddychu si pre nich pripravilo bohatý kultúrny program, ktorý bude prebiehať v centre mesta, od 6. do 11. júna 2022, v rámci tradičných Dní mesta Prešov.
Verejné ocenenia mesta Prešov sú rozdané, toto sú mená laureátov
V historickej sále PKO v Prešove sa dnes uskutočnilo slávnostné zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Prešove, počas ktorého boli udelené verejné ocenenia mesta Prešov osobnostiam a spoločnostiam, ktoré dlhodobo významne reprezentujú a zviditeľňujú mesto Prešov.
Prešovskí žiaci mohli vďaka projektu Erasmus+ opäť vycestovať do Európy
Európsky projekt Erasmus+ s názvom „Národné dedičstvo pre naše spoločné európske dedičstvo“ na ZŠ Československej armády v Prešove dosiahol svoj vrchol. Po troch rokoch spolupráce 6 partnerských škôl z Fínska, Grécka, Talianska, Poľska, Portugalska a Slovenska je čas na rekapituláciu. A práve tou bol na tunajšej základnej škole 25. máj 202
Areál bývalej vojenskej nemocnice v Prešove sa po úprave plôch zmenil na nepoznanie
Mesto Prešov kompletne zrevitalizovalo okolie bývalej vojenskej nemocnice na Raymanovej ulici. Pribudli tu nové parkovacie plochy, prístupové komunikácie, chodníky a verejné osvetlenie. Zrealizované boli aj sadové úpravy.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK