Sobota, 02. júl 2022
Meniny má Berta | zajtra Miloslav

Radnica apeluje na používateľov zdieľaných bicyklov, aby sa správali zodpovedne. Úmyselné poškodenie bicykla môže vyjsť páchateľa draho

Mesto Prešov v spolupráci so spoločnosťou ANTIK Telecom s.r.o. v roku 2021 úspešne uviedlo do prevádzky zdieľané bicykle, ktoré prispievajú k zvýšeniu mobility obyvateľov a zároveň podporujú Prešovčanov vo využívaní alternatívnych možností prepravy. Verejné bicykle sa postupne tešia čoraz väčšej obľube a radnica preto počíta s ich prevádzkou aj v budúcnosti. Mesto však zároveň vyzýva všetkých používateľov, aby tieto bicykle nepoškodzovali a v prípade ak ľudia spozorujú podozrivú manipuláciu so zdieľaným bicyklom, aby neváhali kontaktovať políciu.

Minulý rok v Prešove pribudla nová služba pre verejnosť v podobe zdieľaných bicyklov. Prešovčania mohli verejné bicykle využívať až do konca októbra 2021 a po zimnej pauze je v uliciach mesta opäť k dispozícii takmer 200 bicyklov. Kvalita tejto služby však do veľkej miery závisí aj od toho, ako sa k bicyklom správajú ich používatelia.

„Všetkým užívateľom pripomíname, aby počas jazdy dbali na svoju bezpečnosť ako aj na bezpečnosť ostatných účastníkov cestnej premávky. V neposlednom rade užívateľov žiadame, aby bicykle nepoškodzovali. Rovnako chceme apelovať na všetkých obyvateľov, aby v prípade ak spozorujú neoprávnenú manipuláciu s verejným bicyklom, bezodkladne kontaktovali políciu,“ uviedol Pavol Neupauer, viceprimátor mesta Prešov.

V prípade ak ste svedkami podozrivej manipulácie s verejným bicyklom neváhajte a kontaktujte mestskú políciu na čísle 159 alebo štátnu políciu na čísle 158. Poškodzovanie verejného bicykla môže byť kvalifikované ako priestupok a v niektorých prípadoch aj ako trestný čin.


Mohlo by Vás zaujímať
Hlavná ulica bude cez víkend 4 hodiny uzavretá, MHD bude premávať po obchádzkovej trase
Hlavná ulica v Prešove bude v sobotu 11.6.2022, v čase od 19:00 do 23:00 hod. , kompletne uzavretá pre automobilovú a autobusovú dopravu. Všetky linky MHD budú v uvedenom čase presmerované na obchádzkovú trasu.
Tri linky MHD prechádzajú na prázdninový režim
Dopravný podnik mesta Prešov pristúpi od 13.6.2022 k mimoriadnej zmene režimu premávky troch liniek. Cieľom tohto opatrenia je predísť neplánovaným výpadkom spojov z dôvodu nedostatku vodičov MHD.
Prešovská MHD prechádza od 1. júla na prázdninový režim
Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. informuje cestujúcich, že s príchodom letných prázdnin bude aj prešovská MHD premávať podľa cestovného poriadku platného pre prázdniny.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK