Štvrtok, 01. december 2022
Meniny má Edmund | zajtra Bibiána

Historický úspech prešovského karate - Majstrovstvá Shito ryu 2022 - Junior Prešov najúspešnejší klub súťaže!

Majstrovstvá Slovenska Shito ryu 2022, sa uskutočnili v netradičný termín, a to počas Bielej soboty, dňa 16.04.2022 v ďalekých Šuranoch. Súťaže sa zúčastnilo celkovo 28 klubov, pripísaných bolo celkovo 236 štartov karatistov na tomto turnaji. Karate klub Junior Prešov skončil v celkovej bilancii klubov, na historicky najúspešnejšom 1. mieste, v celkovej bilancii 24 medailí (7-9-8). Za vyzdvihnutie je nutné spomenúť výkony mladých Prešovčanov, a to SOFIE HALECKEJ, LUCIE KASENČÁKOVEJ, VERONIKY JALOWICZOROVEJ, KRIŠTOFA BALUCHU a MANUELA LACIHO, ktorí nenašli premožiteľov v svojich kategóriách a predviedli super výkony. Samozrejme aj ostané PRESOV KARATE KIDS na tejto súťaži nesklamali, a ako podotkol tréner Čiernik, sme šťastní že karate a súťaženie Prešovčanov nadmieru baví.


Ďalšou súťažou pre mladých Prešovčanov bolo koncom apríla uskutočnené 3. KOLO ŽIACKEJ LIGY v KOŠICIACH, kde mladí Prešovčania excelovali a získali rekordných 101 MEDAILÍ PRE Karate klub Junior Prešov (27-35-39). Týmto ziskom si zabezpečili na danej súťaži celkové 1. miesto v celkovom hodnotení klubov aj na tejto súťažnej akcii, pričom celkovo sa tejto akcie zúčastnilo 17 klubov. Celkovo štartujúcich na tejto súťaži bolo 67 mladých Prešovčanov z Junioru Prešov, z toho 6 detí z radov detských domovov + 2 ukrajinské deti v radoch Junioru Prešov. Rekordný medailový zisk pre prešovských zverencov potvrdil, že patria medzi slovenskú špičku. Deti trénerom urobili veľkú radosť a pred Majstrovstvami Slovenskej republiky, majú všetci v Prešove veľké očakávania. Aj napriek nezmyselnému spojeniu 3.kola Žiackej ligy, s online súťažami z iných sezón síce Prešov nedosiahne 2 x po sebe víťazný pohár za najlepší tím v tejto súťaži, ale Prešovčania sú radi, že počty akými sa prezentujú na súťažiach podobného zaradenia ukazujú, ako vedia v Juniore deti v Prešove namotivovať k športovaniu a najmä k súťaženiu.

Nejde predsa len o medaily, ale hlavne o pozitívny vzťah deti k športu, k pohybu ako takému. Do budúcnosti sa preto veľmi tešíme na ich ďalšie športové výjazdy v Juniore Prešov s najmenšími pretekármi, lebo športová kariéra, začína vždy od najmenších, prvých krokov dieťaťa.

Mohlo by Vás zaujímať
U23 hokejbalisti z Prešova na ligovom turnaji v Pruskom vyhrali všetky 3 zápasy
Druhý turnaj mala počas uplynulého víkendu na programe pešovská vekovo najstaršia kategória do 23 rokov, v ktorej zatiaľ veľmi úspešne spolupracujú s chlapcami z HBC Košice.
Dve Prešov karate kids z Junior Prešov boli na Majstrovstvách sveta!
Najväčší prešovský karate klub Junior, dosiahol neskutočný míľnik, a to nomináciu dvoch jeho reprezentantov na 12. Majstrovstvá sveta kadetov, juniorov a U21, ktoré sa konali v dňoch 26. až 30. októbra 2022 v tureckom meste Konya
Prešov zažije kúsok z atmosféry F1. Monopost Alfa Romeo F1 Team ORLEN bude možné vidieť na čerpacej stanici ORLEN Benzina
Prešovčania sa môžu tešiť na zážitok, aký je možné vidieť iba na tratiach počas populárnych pretekov F1. Na čerpaciu stanicu ORLEN Benzina totiž dorazí už 30. novembra monopost tímu Alfa Romeo F1 Team ORLEN, ktorý bude vystavený na čerpacej stanici ORLEN Benzina, na Prešovskej ulici v Ľuboticiach. Fanúšikovia legendárnych pretekov si budú môcť vychutnať a odfotografovať jedinečný monopost až do 7. decembra, pričom týždňovú expozíciu bude sprevádzať aj súťaž o hodnotné ceny pre širokú verejnosť.
Hokejbaloví žiaci U14 z Prešova sa predstavili na ligovom turnaji v Poprade
Tak aj v treťom turnaji prešovská U14 neporušila "tradíciu" a opäť zvíťazila len v dvoch zápasoch, keď aj tentokrát im boli nad sily košické hokejové sršne. Chalanom sa pomaly, ale isto vzdiaľuje vidina prvého miesta v tabuľke východ, ale veria, že o to výhodnejšie druhé miesto ešte poriadne zabojujú.
Na Sídlisku III v Prešove vznikol nový Fit park
Skvelá správa pre všetkých športovcov, ale aj tých, ktorí si radi udržiavajú svoju kondíciu. Na Sídlisku III v Prešove si môžu zašportovať vo Fit parku.
Prešovskí volejbalisti doma ukradli víťazstvo estónskemu šampiónovi a sú krok od historického postupu v európskom Challange Cupe
V prvom zápase šestnásťfinále Challenge Cupu sa podaril hráčom VK MIRAD UNIPO Prešov parádny kúsok. Po tom, ako prehrávali s estónskym šampiónom SC Duo Tartu už 0:2 na sety, vývoj zápasu otočili vo svoj prospech a nakoniec ho vyhrali 3:2 (22:25, 23:25, 26:24, 25:20, 15:10)!
Hokejbalisti U17 z Prešova sa predstavili na ligovom turnaji v Košiciach. Tento rok ukončia v tabuľke na prvom mieste
Po 100% U12, aj prešovská hokejbalová kategória U17 končí tento rok s plným bodovým ziskom a na 1.mieste tabuľky VÝCHOD. Kým v minulej sezóne isli len ako čierny kôň "len vyskúšať" túto kategóriu (vekový priemer 14,2 roka), tak v tejto by ich už súperi mohli brať, aj trošku vážne.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK