Sobota, 10. december 2022
Meniny má Radúz | zajtra Hilda

V lete na bicykli bezpečne: Mestská polícia Prešov pripomína základné pravidlá

Aby namiesto radosti neprišli úrazy a nehody na bicykli, Mestská polícia opätovne pripomína zásady bezpečnosti pre chodcov i cyklistov.

Mestská polícia Prešov sa pravidelne zameriava na kontrolu dodržiavania ustanovení zákona § 55 a 55a, Zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke, ktoré pojednávajú o osobitných ustanoveniach o cyklistoch a jazde na samovyvažovacom vozidle a na kolobežke s pomocným motorčekom.

Pripomína aj základné pravidlá pre chodcov, cyklistov a kolobežkárov:

  • Chodec je povinný využívať predovšetkým chodník.
  • Po chodníku sa chodí vpravo.
  • Tam, kde chodník nie je alebo kde je neschodný, sa chodí po ľavej krajnici; tam, kde nie je krajnica alebo kde je krajnica neschodná, sa chodí čo najbližšie pri ľavom okraji vozovky. To platí aj pre chodca, ktorý nesie predmet, ktorým by mohol ohroziť premávku na chodníku alebo na krajnici.
  • Na bicykli sa jazdí predovšetkým po cestičke pre cyklistov.
  • Po cestičke pre cyklistov sa jazdí vpravo.
  • Kde cestička pre cyklistov nie je alebo nie je zjazdná, jazdí sa pri pravom okraji vozovky. Ak sa tým neohrozujú ani neobmedzujú chodci, smie sa jazdiť po pravej krajnici.
  • Osoby mladšie ako desať rokov smú jazdiť po chodníku.
  • Vodič samovyvažovacieho vozidla (kolobežky) smie jazdiť po pravej strane chodníka, cestičky pre chodcov alebo priechodu pre chodcov, len ak neohrozí a neobmedzí chodcov, pričom nesmie prekročiť rýchlosť chôdze.
  • Vodič samovyvažovacieho vozidla smie jazdiť po pravej strane vyhradeného jazdného pruhu pre cyklistov, cestičky pre cyklistov alebo priechodu pre cyklistov, len ak neohrozí a neobmedzí cyklistov.

 

V lete na bicykli bezpečne: Mestská polícia Prešov pripomína základné pravidláMestská polícia tiež opakovane upozorňuje, že cestička pre cyklistov nie je určená pre bežcov, mamičky s kočiarmi, alebo na prechádzky s domácimi zvieracími miláčikmi.

„Správajme sa zodpovedne a tak, aby jazda na bicykli a kolobežke bola nielen o radosti a pohode, ale hlavne o bezpečnosti a ohľaduplnosti voči samým sebe a druhým. Prajeme Vám veľa šťastných a bezpečných kilometrov," odkazujú prešovskí mestskí policajti.


 

Mohlo by Vás zaujímať
Prešov zažije kúsok z atmosféry F1. Monopost Alfa Romeo F1 Team ORLEN bude možné vidieť na čerpacej stanici ORLEN Benzina
Prešovčania sa môžu tešiť na zážitok, aký je možné vidieť iba na tratiach počas populárnych pretekov F1. Na čerpaciu stanicu ORLEN Benzina totiž dorazí už 30. novembra monopost tímu Alfa Romeo F1 Team ORLEN, ktorý bude vystavený na čerpacej stanici ORLEN Benzina, na Prešovskej ulici v Ľuboticiach. Fanúšikovia legendárnych pretekov si budú môcť vychutnať a odfotografovať jedinečný monopost až do 7. decembra, pričom týždňovú expozíciu bude sprevádzať aj súťaž o hodnotné ceny pre širokú verejnosť.
Na Sídlisku III v Prešove vznikol nový Fit park
Skvelá správa pre všetkých športovcov, ale aj tých, ktorí si radi udržiavajú svoju kondíciu. Na Sídlisku III v Prešove si môžu zašportovať vo Fit parku.
Hokejbaloví žiaci U14 z Prešova sa predstavili na ligovom turnaji v Poprade
Tak aj v treťom turnaji prešovská U14 neporušila "tradíciu" a opäť zvíťazila len v dvoch zápasoch, keď aj tentokrát im boli nad sily košické hokejové sršne. Chalanom sa pomaly, ale isto vzdiaľuje vidina prvého miesta v tabuľke východ, ale veria, že o to výhodnejšie druhé miesto ešte poriadne zabojujú.
Hokejbalisti U17 z Prešova sa predstavili na ligovom turnaji v Košiciach. Tento rok ukončia v tabuľke na prvom mieste
Po 100% U12, aj prešovská hokejbalová kategória U17 končí tento rok s plným bodovým ziskom a na 1.mieste tabuľky VÝCHOD. Kým v minulej sezóne isli len ako čierny kôň "len vyskúšať" túto kategóriu (vekový priemer 14,2 roka), tak v tejto by ich už súperi mohli brať, aj trošku vážne.
Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov nedokázali nadviazať na úvodné víťazstvo v sezóne a podľahli Komárnu
Na domácej palubovke podľahli úradujúcemu majstrovi z Komárna 1:3 po setoch (26:28, 25:22, 16:25, 21:25). Dohrávka 6. kola Niké Extraligy mužov bola posledným domácim zápasom kalendárneho roka. V decembri ich čakajú 3 ligové zápasy na ihriskách súperov a štvrťfinále turnaja o Slovenský pohár.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK