Piatok, 02. jún 2023
Meniny má Xénia, Oxana | zajtra Karolína

Projekt Športuj Slovensko prichádza do Prešova

Megaihrisko Športuj Slovensko je späť. Návštevníkov čakajú dni plné športu a zábavy pre celú rodinu. Na megaihrisku si budú môcť vyskúšať rôzne športy a povzbudia ich úspešní slovenskí športovci. Aj touto formou chce Slovenský olympijský a športový výbor po pandemických rokoch opäť rozhýbať celé Slovensko. Prvé z podujatí sa uskutoční už 14.5.2022 v Prešove.

Cieľom projektu Športuj Slovensko je podpora detí, mládeže a celých rodín v športových aktivitách. Séria štyroch podujatí, Olympijských dní, sa uskutoční v Prešove v jazdeckom areáli na sídlisku III (14. mája - registrácia od 8:00 hod., hlavný program od 9:30 hod.), na Štrbskom Plese (21. mája), Donovaloch (23. júla) a v Bratislave (3. septembra). Na každé podujatie prídu slovenskí olympionici, s ktorými si budú môcť zašportovať veľkí i malí.

„Uvedomujeme si, že po pandemickom období je potrebné vrátiť šport do hry na všetkých úrovniach. V rámci Športuj Slovensko sa snažíme motivovať k športu celé rodiny. Chceme utužiť vzťah rodín s deťmi k športu, aby sa stal súčasťou ich života. Práve v rodinách získavajú deti základné návyky pre pohybovú a telesnú kultúru. Aj ďalšie naše projekty pre širokú verejnosť chcú predovšetkým poukazovať na dôležitosť športu a pohybových aktivít pre celú spoločnosť,“ povedal prezident SOŠV Anton Siekel.

Projekt Športuj Slovensko prichádza do PrešovaSlovenský olympijský a športový výbor spolu s generálnym partnerom projektu, spoločnosťou BILLA, pripravujú dni plné športu, zábavy a zdravého súťaženia. Deti do 15 rokov si môžu na megaihrisku Športuj Slovensko zasúťažiť v Behu Olympijského dňa či v súťaži Bicykel Olympijského dňa. Na víťazov čakajú hodnotné ceny, každý malý športovec dostane medailu a tričko Športuj Slovensko a pripravený je pre jedného vyžrebovaného aj bicykel. Na súťaže v behu a na bicykli je nutná registrácia. Bližšie informácie sú k dispozícii na www.sportujslovensko.sk.

 

Atraktívny sprievodný program

Návštevníci si budú môcť vyskúšať aj futbal, florbal, basketbal, volejbal, biatlon či jednotlivé atletické disciplíny. Atrakciou bude veľká lezecká stena. Nebudú chýbať ani kultúrny program, autogramiády úspešných športovcov, hrad na skákanie pre najmenších či tvorivé dielne.

Vstupné sa neplatí. Štartovný poplatok pre jednotlivé súťaže bude tiež nulový. Zo svojich zdrojov sa ho rozhodla poskytnúť Nadácia SOŠV, keďže aj jej cieľom je opäť rozhýbať Slovensko.

Na jednotlivých podujatiach sa objavia osobnosti Slovenského olympijského tímu, ktoré budú motivovať deti, mládež a rodiny k pravidelným športovým aktivitám, šíriť myšlienky olympizmu a podporovať mladé športové talenty, aby rozvíjali svoje športové nadanie. Účasť už na podujatiach potvrdili Anastasia Kuzminová, Jakub Grigar, Róbert Vittek, Adam a Andreas Žampovci. Na Športuj Slovensko sa chystajú aj ďalší poprední slovenskí športovci, ktorí pôsobia v regiónoch, kde sa konajú jednotlivé podujatia.

 

ilustračné foto: Andrej Galica

 


 

Mohlo by Vás zaujímať
Stanovisko mesta Prešov k prešovskému hokeju
Mesto Prešov vydáva stanovisko k často kladeným otázkam ohľadom spolupráce s Róbertom Ľuptákom, majiteľom a konateľom klubu HC 21 Prešov, v rámci prešovského hokeja.
HOKEJBAL: Premiérové majstrovské oslavy pre Prešov!
Hoci sa vznik prešovského hokejbalu datuje už od roku 1992, keď sa to všetko začalo ešte v telocvični ZŠ v Ľuboticiach pod názvom Hokejbalová liga, tie najkrajšie plody Prešov pozbieral až v roku 2023.
3b HbL VÝCHOD: Poznáme mená finalistov!
Až nečakane rýchle boli semifinálové súboje v 3b Hokejbalovej lige Východ a tak už po dvoch zápasoch v každej sérii sme spoznali mená oboch finalistov. Asi bez prekvapení sa tam prebojovali víťaz základnej časti v dresoch HBC SPARTANS Prešov a druhý v tabuľke, ktorým nie je nik iný ako HBC KNIGHTS Bardejov – obhajca prvenstva z minulého ročníka.
V 3b HbL VÝCHOD 2022/2023 sme spoznali meno nového šampióna !!!
Po minuloročnom pilotnom programe, keď sa z mestskej mužskej 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy (2014-2021) stala už plnohodnotná regionálna 3b Hokejbalová liga VÝCHOD, v ktorej pôsobia mužstva od Humenného, cez Trebišov, Košice, Bardejov, Prešov až po L. Mikuláš a v ktorej sme mohli vidieť rad veľmi kvalitných zápasov, sme tak po dlhých 9 mesiacoch spoznali meno nového šampióna, ktorými sa premiérovo stali hráči vo farbách HBC SPARTANS Prešov.
Tatran Prešov vyrovnal stav série proti Považskej Bystrici
Sezónu Niké handball extraligy rozhodne v tejto sezóne až záverečný piaty zápas finálovej série. Hádzanárom Tatrana Prešov sa podarilo vyrovnať stav série proti MŠK Považská Bystrica na 2:2, a to tým najviac dramatickým spôsobom – v sedemmetrovom rozstrele, ktorý vyhrali 3:2. Štvrté finále sa pritom v riadnom hracom čase skončilo nerozhodne 24:24 (15:11). Najviac gólov Tatrana v zápase zaznamenal Oliver Rábek, ktorý skóroval šesťkrát.
S výstavbou FUTBAL TATRAN ARÉNY sa začne už čoskoro
Spoločnosť FUTBAL TATRAN ARÉNA, s. r. o. dnes v Centrálnom registri zmlúv (CRZ) zverejní podpísanú zmluvu na výstavbu futbalového štadióna v meste Prešov. Harmonogram prác by mal byť otázkou niekoľkých týždňov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK