Sobota, 28. máj 2022
Meniny má Viliam | zajtra Vilma

Jden nabúral, druhý bez osvetlenia, no obaja jazdili v Prešove pod vplyvom alkoholu

Polícia v Prešove v nedeľu (24.04.2022) riešila hneď dva zaujímavé prípady nezodpovedných vodičov.

V uvedený deň podvečer, 42 ročný muž z Vyšnej Šebastovej ako vodič viedol motocykel. Nakoľko ten nemal evidenčné číslo a ani predpísané osvetlenie, bol policajnou hliadkou vodič zastavený a podrobený kontrole. Výsledok dychovej skúšky presiahol 2,7 promile a preto bol vodič obmedzený na osobnej slobode, neskôr bol umiestnený do cely policajného zaistenia. 

Po vykonaní prvotných procesných úkonov bolo vodičovi vznesené obvinenie pre prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.

K druhému prípadu opitého vodiča došlo v rovnaký deň len o hodinu a pol neskôr. Na Ul. Soľnej v Prešove, 69 ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo a z dôvodu nevenovania sa dostatočne vedeniu vozidla a nesledovaniu situácie v cestnej premávke pri cúvaní narazil do odstaveného osobného vozidla. Na mieste dopravnej nehody nezotrval, vrátil sa o pol hodinu. 

Bol podrobený dychovej skúške, jej výsledok prevýšil hodnotu 1,4 promile. Aj tento vodič, Prešovčan, bol obmedzený na osobnej slobode a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Na základe získanej dôkaznej situácie bol obvinený z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.

Mohlo by Vás zaujímať
Obmedzenia súvisiace s rekonštrukciou mosta na Škultétyho ulici sa dotknú vodičov aj cestujúcich vo verejnej doprave
O niekoľko dní sa v Prešove začnú rozsiahle dopravné obmedzenia v súvislosti so začiatkom rekonštrukcie mosta na Škultétyho ulici.
Obyvatelia mesta Prešov môžu podávať žiadosti o pridelenie nájomného bytu na Bajkalskej ulici
Mesto Prešov začiatkom roka odkúpilo 36 novopostavených bytov na Bajkalskej ulici, ktoré budú slúžiť ako mestské nájomné byty. Záujemcovia, ktorí spĺňajú podmienky zadefinované vo všeobecne záväznom nariadení mesta, môžu podávať žiadosti o ich pridelenie.
FOTO: Open Mic v Christianií
Open mic je príležitosť raz mesačne sa stretnúť pri zaujímavej akustickej, ale aj inej hudbe, básňach a poviedkach. Možnosť predstaviť vlastnú tvorbu. Žiadna súťaž, žiadne poroty iba vystupujúci a pozorné publikum.
FOTO: Hex na Stromoradí
Skupina Hex dala v prešovskom hudobnom klube Stromoradie bodku za klubovým turné Back to the Clubs Tour, ktoré pripravila ešte v roku 2019. Jeho zdržanie spôsobila pandémia a s ňou súvisiace obmedzenia nielen pre organizovanie kultúrnych podujatí. V piatok si kapela, jej fanúšikovia a fanúšikovia klubu užili koncert tak, ako na to boli zvyknutí pred pandémiou a v plnej paráde.
Oznamovacia povinnosť pre odídencov / Щомісячний звіт біженця
Ľudia utekajúci pred vojnou, ktorí sú dočasne ubytovaní na území mesta Prešov, sú povinní raz mesačne oznámiť túto skutočnosť na mestskom úrade za účelom poskytnutia príspevku pre oprávnenú osobu poskytujúcu ubytovanie.
FOTO: BillyBarman na Stromoradí
BillyBarman ukončili svoje ZERO tour v Prešove na Stromoradí takmer po dvojročnom odkladaní. Divákov to ale neodradilo a účasť bola bohatá.
Starú lávku pri Prešovskej univerzite čoskoro nahradí moderná cyklolávka
V najbližších dňoch sa začne s asanáciou starej lávky pri Prešovskej univerzite, ktorá je v nevyhovujúcom stave. Nasledovať bude výstavba úplne novej, modernejšej lávky, ktorá bude slúžiť pre peších aj pre cyklistov. Mesto Prešov už odovzdalo stavenisko zhotoviteľovi.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK