Sobota, 28. máj 2022
Meniny má Viliam | zajtra Vilma

Prešovským volejbalistom nevyšiel vstup do finále, hlavy však nevešajú

V prvom aj druhom zápase finále play-off Niké Extraligy mužov podľahli volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov obhajcovi titulu Rieker UJS Komárno dvakrát 1:3 (-20, 22, -17, -20 a 22, -18, -16, -18) a v sérii hranej na 4 víťazstvá je stav 0:2. Šarišanov potrápili viaceré zranenia, ale striedajúci mladí hráči sa proti skúsenejšiemu súperovi ukázali v dobrom svetle. Na lavičke hostí chýbal kvôli chorobe tréner Gabriel Chochoľak, ktorého zastúpil asistent Dávid Ferencz. Finále pokračuje už o týždeň dvojzápasom na juhu Slovenska.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO Prešov: „V prvom zápase sme museli improvizovať v zostave. Ščerba vyzerá už dobre, Iva Mikovčíka nahradil v druhom zápase mladý Miro Baslar. Mrzia ma obe prehry. Komárno nás v druhom zápase totálne „vykostilo“. Mám päť dní na to, aby som pripravil svoje družstvo tak, aby sme v Komárne ukázali taký volejbal, akým sme sa prezentovali počas sezóny. Zlyhali sme na útoku a ak to nezlepšíme hlavne v tejto činnosti, tak bude mať séria rýchly spád. V Komárne chceme zabojovať.“


Dávid Ferencz, asistent trénera Rieker UJS Komárno: „Po veľmi kvalitnom výkone sme vyhrali za čo chlapcom ďakujem a gratulujem im. Prešov hral v druhom zápase dobre a nedovolil nám uhrať viac, ako dvadsaťdva bodov. Potom sme už zapli, zlepšili útok a aj obranu a ďalšie tri sety získali pre seba. Dúfali sme, že počas tohto víkendu vyhráme v Prešov aspoň jeden zápas, ale vyhrali sme oba, čo je fantázia! Nelietame v oblakoch, sme pevne nohami na zemi a v hlavách máme pred ďalším víkendom také nastavenie, ako keby bol stav série 0:0.“


Športová hala Prešovskej univerzity v Prešove hostila finále najvyššej slovenskej volejbalovej súťaže po 6-tich rokoch. V klubovej vitríne sa momentálne lesknú 2 zlaté a 2 strieborné medaily. Fanúšikovia svoj hlad po kvalitnom športe pod vysokou sieťou ukázali zaplnením tribúny do posledného miesta počas oboch veľkonočných víkendových dní. Profesionálne podujatie pozdvihol špeciálny športový povrch Taraflex, LED obrazovky a Videorozhodca.


 „V spolupráci so Slovenskou volejbalovou federáciou sme sa snažili na vrchol sezóny pripraviť nielen v kabíne, ale aj technických vybavením v športovej hale. Pevne veríme, že diváci si prišli na svoje nielen v publiku, ale aj pri televíznych obrazovkách, “ vysvetlil generálny manažér Prešova Marián Palenčar.


Autor fotografií: Veronika Mihaliková

Mohlo by Vás zaujímať
Prešov karate kids z Junior Prešov opäť úradujú
Po 2 rokoch opäť súťažili PRESOV KARATE KIDS, z najväčšieho slovenského karate klubu Junior Prešov, a to ihneď na hviezdnom domácom podujatí v Bratislave - GRAND PRIX SLOVAKIA 2022
Projekt Športuj Slovensko prichádza do Prešova
Megaihrisko Športuj Slovensko je späť. Návštevníkov čakajú dni plné športu a zábavy pre celú rodinu. Na megaihrisku si budú môcť vyskúšať rôzne športy a povzbudia ich úspešní slovenskí športovci. Aj touto formou chce Slovenský olympijský a športový výbor po pandemických rokoch opäť rozhýbať celé Slovensko. Prvé z podujatí sa uskutoční už 14.5.2022 v Prešove.
V lete na bicykli bezpečne: Mestská polícia Prešov pripomína základné pravidlá
Aby namiesto radosti neprišli úrazy a nehody na bicykli, Mestská polícia opätovne pripomína zásady bezpečnosti pre chodcov i cyklistov.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK