PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://www.pis.sk/clanok/19966/rekonstrukcia_opalu_je_ukoncena-_sekcovcania_uz_mozu_vyuzivat_modernejsi_a_bezpecnejsi_objekt.html

Rekonštrukcia Opálu je ukončená, Sekčovčania už môžu využívať modernejší a bezpečnejší objekt

Nákupné stredisko Opál je po rozsiahlej rekonštrukcii modernejšou a reprezentatívnejšou budovou. Má novú strechu, okná aj fasádu.

Rekonštrukcia Nákupného strediska Opál na sídlisku Sekčov bola zameraná na zníženie energetickej náročnosti, odstránenie porúch spôsobených tepelnými mostmi, ale najmä na estetizáciu a modernizáciu tejto budovy.

„Po rekonštrukcii NS Družba a revitalizácii vnútorného priestranstva v NS Centrum, prišiel na rad aj Opál na Sekčove, ktorého rekonštrukciu sme úspešne ukončili. Nová strecha, okná a zateplenie znížia energetické náklady na prevádzku a táto investícia zároveň prinesie Prešovčanom väčší komfort,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Rekonštrukcia Opálu je ukončená, Sekčovčania už môžu využívať modernejší a bezpečnejší objektRekonštrukcia jednotlivých budov nákupného strediska zahŕňala zateplenie obvodových stien, zateplenie a doplnenie strešného plášťa, nové exteriérové podhľady, výmenu klampiarskych výrobkov, okien a vchodových dverí, výmenu mreží, vetracích mriežok a úpravu bleskozvodu. Opravené boli aj rampy, markízy, klimatizačné jednotky a výplne zábradlí.

Stavebné práce realizovala spoločnosť GMT development, s.r.o. Celkové náklady na obnovu Nákupného strediska Opál predstavovali 1 039 611,93 eur vrátane DPH z vlastných zdrojov mesta Prešov.


 

 
9.3.2022 | Autor: Mesto Prešov | Kultúra a voľný čas | čítané: 1491 krát