Nedeľa, 26. jún 2022
Meniny má Adriana | zajtra Ladislav, Ladislava

Prešov sa uchádza o dotáciu na ďalšiu obnovu zimného štadióna za 1,85 milióna eur

Mesto Prešov sa uchádza o podporu na ďalšie stavebné úpravy v rámci obnovy zimného štadióna. Z Fondu na podporu športu žiada na tento účel príspevok vo výške viac ako 1,1 milióna eur.

Celkové náklady na projekt presahujú 1,85 milióna eur s DPH, spolufinancovanie mesta je vo výške 40 percent. Podanie projektu odsúhlasili na dnešnom pokračovaní v stredu prerušeného online zasadnutia poslanci mestského zastupiteľstva.

Riešenie odvetrávania

Navrhované stavebné práce pozostávajú prevažne z úpravy fasády. Ide najmä o výmenu okien, zasklených stien, dverí, brány a zateplenia fasády kontaktným zatepľovacím systémom.

Súčasťou projektu je aj riešenie odvetrávania stavebného objektu – vetranie šatní a ostatných priestorov zázemia, vrátane adsorbčného odvlhčovania ľadovej plochy. Ako informoval prednosta Mestského úradu v Prešove Ferdinand Exner, pripravené sú už potrebné projektové dokumentácie.

„Časový harmonogram samotnej realizácie je 14 mesiacov na realizáciu fasády. Pokiaľ ide o vzduchotechniku, maximálne do osem mesiacov s tým, že časový harmonogram bude nastavený tak, že v interiéri bude zámer realizovať odvlhčenie priestorov v čase výluky ľadu, teda v letných mesiacoch. Pokiaľ ide o šatne a ďalšie priestory, tie sa dajú robiť priebežne. Maximálna lehota by tam mala byť osem mesiacov, “ uviedol Exner.

Spolufinancovanie projektu
Dodal, že spolufinancovanie projektu vo výške necelých 742-tisíc eur zatiaľ nemá krytie v schválenom rozpočte.

„Spolufinancovanie budeme potrebovať riešiť vtedy, keď budeme vedieť, že sme uspeli vo výzve. Dovtedy by to boli hypotetické peniaze. V júni budeme schvaľovať záverečný účet a predpokladám, že tam budú prebytky z minulého roka, tak tie môžeme viazať na financovanie tohto štadióna. Dovtedy ale budeme musieť mať informáciu, či sme úspešní vo výzve, “ vysvetlila poslancom primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Dodala, že farba novej fasády je navrhovaná v mestských farbách a má byť šedá v kombinácii s tmavočervenou.

Návrat hokejovej extraligy
Prvá etapa opravy zimného štadióna stála viac ako 4,87 milióna eur. Ukončili ju na konci roka 2020.

Ďalších 370-tisíc eur stálo dodanie a montáž nových sedadiel. V septembri minulého roka sa na zrekonštruovaný štadión do Prešova po 23 rokoch vrátila hokejová extraliga.

Na úpravu štadióna na tento účel vyčlenili poslanci v minulom roku 350-tisíc eur.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Hudba v Meste
V záhrade umenia sa robilo umenie. Tretí ročník Hudba v Meste pod záštitou PKO priniesol nové tváre z domova aj ďaleka. Vystúpili Korben Dallas, BDHS, Komajota a nováčikovia kapely Alexandra, ktorí boli vybraní pomocou diváckeho hlasovania.
FOTO: Dobrý Festival 2022 - Piatok
Dobrý festival sa po korone-pauze vracia v plnej sile. PIS vám prináša fotoreport z prvého dňa.
FOTO: Dobrý festival 2022 - Sobota
Druhý deň festivalu priniesol mená ako Helenine oči alebo Eluveitie. fotoreport z druhého dňa.
Dni mesta Prešov sa po dvojročnej pauze vrátia s bohatým programom
Začiatkom júna sa prešovské ulice opäť naplnia domácimi, ale i cezpoľnými návštevníkmi a turistami, ktorí boli posledné roky ukrátení od atmosféry a zážitkov verejných kultúrnych podujatí. Mesto Prešov v spolupráci s Parkom kultúry a oddychu si pre nich pripravilo bohatý kultúrny program, ktorý bude prebiehať v centre mesta, od 6. do 11. júna 2022, v rámci tradičných Dní mesta Prešov.
Verejné ocenenia mesta Prešov sú rozdané, toto sú mená laureátov
V historickej sále PKO v Prešove sa dnes uskutočnilo slávnostné zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Prešove, počas ktorého boli udelené verejné ocenenia mesta Prešov osobnostiam a spoločnostiam, ktoré dlhodobo významne reprezentujú a zviditeľňujú mesto Prešov.
Prešovskí žiaci mohli vďaka projektu Erasmus+ opäť vycestovať do Európy
Európsky projekt Erasmus+ s názvom „Národné dedičstvo pre naše spoločné európske dedičstvo“ na ZŠ Československej armády v Prešove dosiahol svoj vrchol. Po troch rokoch spolupráce 6 partnerských škôl z Fínska, Grécka, Talianska, Poľska, Portugalska a Slovenska je čas na rekapituláciu. A práve tou bol na tunajšej základnej škole 25. máj 202
Vstupný objekt v areáli prešovského velodrómu má vynovenú terasu
Mesto Prešov zrealizovalo zastrešenie časti vstupných priestorov a úpravu terasy, ktorá je súčasťou vstupného objektu pri cyklistickom velodróme.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK