Sobota, 28. máj 2022
Meniny má Viliam | zajtra Vilma

Žiaci ZŠ Važeckej sa tešia z nových okien a obnovených priestorov

Základná škola Važecká v Prešove má nové okná, učebňu logopédie i geografie. Pribudlo aj drevené pódium a relaxačné prvky pre najmladšie deti.

Na ZŠ Važeckej bolo vymenených 64 okien a 55 profilových systémov z dotácie mesta Prešov vo výške 70 000 eur vrátane DPH.

Škola svojpomocne zriadila aj novú učebňu logopédie a odbornú učebňu geografie pre modernejšie a kvalitnejšie vyučovanie žiakov.

„Veľmi si ceníme, čo sa pre našu školu urobilo. Ďakujem všetkým, či už za poskytnuté finančné prostriedky, za prácu pri výmene okien a obnove našich školských priestorov, ale aj za akúkoľvek radu a pomoc," uviedla Jana Pruchnerovičová, riaditeľka ZŠ Važecká.

Žiaci ZŠ Važeckej sa tešia z nových okien a obnovených priestorovZŠ Važecká zakúpila aj školské sety (lavice a stoličky) pre piatakov a šiestakov, a relaxačné prvky pre najmenšie deti z dotácie Ministerstva školstva Slovenskej republiky, ako napríklad molitanové kocky a sedacie vaky.

„V odborných  učebniach  sme pristúpili aj k zmene tvarov školských lavíc, ktoré úzko súvisia napr. s tímovou prácou žiakov či podporujú skupinové riešenia problémov," dodala pani riaditeľka.

Deti potešilo aj nové drevené pódium s machovou stenou, ako reprezentačný prvok vo vestibule školy, ktoré bude určené napríklad aj na oddych a rôzne vystúpenia.

To však nie je všetko. Na ZŠ Važeckej sa momentálne realizuje aj projekt s podporou EÚ pod názvom "ZŠ Važecká  - zriadenie špecializovaných učební", a to v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu. Škola sa tak čoskoro bude môcť pochváliť aj dokončenou prírodovednou učebňou fyziky a prírodovedným laboratóriom biochémie. 

 

 


 

Mohlo by Vás zaujímať
Obmedzenia súvisiace s rekonštrukciou mosta na Škultétyho ulici sa dotknú vodičov aj cestujúcich vo verejnej doprave
O niekoľko dní sa v Prešove začnú rozsiahle dopravné obmedzenia v súvislosti so začiatkom rekonštrukcie mosta na Škultétyho ulici.
Obyvatelia mesta Prešov môžu podávať žiadosti o pridelenie nájomného bytu na Bajkalskej ulici
Mesto Prešov začiatkom roka odkúpilo 36 novopostavených bytov na Bajkalskej ulici, ktoré budú slúžiť ako mestské nájomné byty. Záujemcovia, ktorí spĺňajú podmienky zadefinované vo všeobecne záväznom nariadení mesta, môžu podávať žiadosti o ich pridelenie.
FOTO: Open Mic v Christianií
Open mic je príležitosť raz mesačne sa stretnúť pri zaujímavej akustickej, ale aj inej hudbe, básňach a poviedkach. Možnosť predstaviť vlastnú tvorbu. Žiadna súťaž, žiadne poroty iba vystupujúci a pozorné publikum.
FOTO: Hex na Stromoradí
Skupina Hex dala v prešovskom hudobnom klube Stromoradie bodku za klubovým turné Back to the Clubs Tour, ktoré pripravila ešte v roku 2019. Jeho zdržanie spôsobila pandémia a s ňou súvisiace obmedzenia nielen pre organizovanie kultúrnych podujatí. V piatok si kapela, jej fanúšikovia a fanúšikovia klubu užili koncert tak, ako na to boli zvyknutí pred pandémiou a v plnej paráde.
Oznamovacia povinnosť pre odídencov / Щомісячний звіт біженця
Ľudia utekajúci pred vojnou, ktorí sú dočasne ubytovaní na území mesta Prešov, sú povinní raz mesačne oznámiť túto skutočnosť na mestskom úrade za účelom poskytnutia príspevku pre oprávnenú osobu poskytujúcu ubytovanie.
FOTO: BillyBarman na Stromoradí
BillyBarman ukončili svoje ZERO tour v Prešove na Stromoradí takmer po dvojročnom odkladaní. Divákov to ale neodradilo a účasť bola bohatá.
Starú lávku pri Prešovskej univerzite čoskoro nahradí moderná cyklolávka
V najbližších dňoch sa začne s asanáciou starej lávky pri Prešovskej univerzite, ktorá je v nevyhovujúcom stave. Nasledovať bude výstavba úplne novej, modernejšej lávky, ktorá bude slúžiť pre peších aj pre cyklistov. Mesto Prešov už odovzdalo stavenisko zhotoviteľovi.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK