Pondelok, 30. november 2020
Meniny má Ondrej, Andrej | zajtra Edmund

Ocenení hasiči

Pri príležitosti návštevy účastníkov členských štátov OBSE odovzdal 8. septembra veliteľ Leteckej základne genplk. Jána Amruša v Prešove plk. Ing. Miroslav Korba ďakovné listy príslušníkom leteckej záchrannej skupiny Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného v Prešove. Menovite - kpt. R. Lackovi, npor. M. Maľcovskému, npor. S. Dziakovi, práp. J. Slivkovi, npor. P. Krempaskému, npor. A. Kračinovskému, kpt. P. Feckovi, npor. I. Šimkovičovi - za spoluprácu a profesionálnu pomoc pri demonštrácii hasičských a záchranných prác, ktoré spoločne vykonávajú pri odstraňovaní následkov živelných pohrôm

Dámske oblečenie

Je to istým spôsobom jedinečná spolupráca záchranných zložiek, osobitne pre náš región, ktorý v posledných rokoch čoraz častejšie postihujú povodne či lesné požiare. Práve letecká záchranná služba je pre takéto zásahy najvhodnejšia. Použitie leteckej techniky so sebou nesie vysoké nároky na členov posádok tak v zastúpení príslušníkov hasičských jednotiek ako aj leteckých vojenských záchranných tímov, schopnosť ich vzájomnej spolupráce na vykonanie úspešného a efektívneho zásahu. Za rýchlou a bezpečnou akciou sú hodiny náročnej prípravy aj spoločného výcviku priamo pri zásahoch počas povodní alebo pri likvidácii rozsiahlych lesných požiarov. Od roku 2003 si rôzne mimoriadne udalosti vyžiadali zintenzívnenie spolupráce leteckej záchrannej skupiny OR HaZZ v Prešove, s počtom 15 príslušníkov, s Leteckou základňou Ozbrojených síl SR v Prešove. K tejto činnosti sa využíva vrtuľník Mi17. K najnáročnejším zásahom patrí pomoc pri povodniach. Rýchlosť evakuácie osôb je kľúčová. Ohrozené osoby sa nachádzajú vzhľadom na rýchlosť pohybu prívalovej vlny na strechách poškodených domov, v korunách stromov, v motorových vozidlách alebo na rôznych terénnych vyvýšeninách, resp. iných miestach, kam sa stihli uchýliť. Tieto osoby, často ide o ženy, deti a starších ľudí, sú vystavené veľkému psychickému tlaku, zlým poveternostným podmienkam bez potrebného ošatenia a možnosti úniku do bezpečia. Samotný pocit bezprostredného ohrozenia života a pohľad na okolitú skazu vyvoláva silné depresívne stavy. To všetko musia zvládnuť záchranári pre záchranu života, zdravia, majetku osôb či ochrany životného prostredia . Preto im právom patrí vďaka za to, že v čase zvýšeného nebezpečenstva nasadzujú vlastné životy pre nás, občanov. Bez vzájomnej spolupráce a pomoci záchranných zložiek by to nešlo.
npor. Ing. D. Dvorščáková
KR HaZZ v Prešove

Mohlo by Vás zaujímať
Pátranie po nezvestnej osobe
Norbert Malý, nar. 31.8.1970, tr.bytom Spišský Štiavnik, ul. Slnečná č. 427/9, okr. Poprad.
Krádež pokladničky z kostola
Včera (10.11.2020) po 15-tej hodine došlo v kostole „Svätého Jozefa“ v Prešove ku krádeži. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove na základe tejto udalosti začal trestné stíhanie za obzvlášť závažný zločin krádeže.
Kamerový systém v meste Prešov odhaľuje priestupky už 20 rokov
Mestská polícia v Prešove dennodenne monitoruje dianie v meste osobne i prostredníctvom kamerového systému, ktorý pomáha odhaliť a riešiť priestupky a trestné činy. Kamerový systém v Prešove dnes oslavuje okrúhle jubileum.
Pátranie po hľadanej osobe
Štefan Šoltís, nar. 30.07.1973, trv. bytom Poprad.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
2-izb. byty v novostavbe

Ponúkame na predaj 2-izb. byty s terasou a malou záhradkou, alebo balkónom v rozostavanom bytovom dome na Novej Dúbrave neďaleko centra Prešova. Byty s modernou dispozíciou majú 53/60m2 s južnou orientáciou.

0949772893 | | cena: 116.958,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.