Nedeľa, 23. január 2022
Meniny má Miloš | zajtra Timotej

Rekonštrukcia ZUŠ Jána Pöschla je kompletne ukončená

Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciu ZUŠ Jána Pöschla na Prostějovskej ulici. V rámci II. a III. etapy rekonštrukcie boli zateplené všetky pavilóny a kompletne vymenené vykurovacie rozvody.

ekonštrukcia Základnej umeleckej školy Jána Pöschla na Prostějovskej ulici v Prešove sa začala ešte v roku 2018, kedy bola v rámci I. etapy zrealizovaná výmena okien. Práce na II. a III. etape rekonštrukcie sa začali septembri 2020.

Cieľom rekonštrukcie bolo riešiť nevyhovujúci stav v presklených chodbách, kde dochádzalo k zrážaniu vzdušnej vlhkosti na zasklených stenách a k vzniku plesní. Potrebná bola aj výmena starých rozvodov kúrenia a efektívnejšie odvedenie zrážkovej vody od základov budovy.

Rekonštrukcia ZUŠ Jána Pöschla je kompletne ukončenáStavebné práce pozostávali zo zateplenia pavilónov A, B, C a D, pričom v jednotlivých pavilónoch bola zrealizovaná aj výmena rozvodov kúrenia. Okrem toho boli zateplené steny, časti striech a úpravami prešli aj odkvapové chodníky.

Dôležitým prvkom bola aj celková estetická úprava prostredia areálu ZUŠ, ktorý je situovaný v husto zastavanej obytnej časti Sídliska III. Pozdĺž fasád objektu bol zrealizovaný zásyp drveným kameňom a premývaným štrkom v šírke 400 mm, ktorý je vymedzený betónovými obrubníkmi.

Rekonštrukcia ZUŠ Jána Pöschla je kompletne ukončená„Vďaka úspešne zrealizovanej rekonštrukcii máme v Prešove jednu z najkrajších základných umeleckých škôl na Slovensku. Osobne veľmi oceňujem, že okrem najdôležitejších stavebných úprav na samotnom objekte sa podarilo zrevitalizovať aj školský areál. Verím, že v tomto prostredí sa budú príjemne cítiť všetci žiaci, ktorí sa odteraz budú ešte viac tešiť na svoje obľúbené hodiny, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Rekonštrukčné práce boli realizované počas plnej prevádzky ZUŠ. Zhotoviteľom stavby je spoločnosť EBC group s.r.o, ktorá zrealizovala práce v rámci II. a III. etapy na základe zmluvy v celkovom objeme 316 530,11 € s DPH.

Mohlo by Vás zaujímať
Medzi Jarkovou ulicou a obchodným komplexom v centre mesta vzniklo malé námestie
Mesto Prešov prepojilo ulice Biskupa Gojdiča a Jarkovú novým námestíčkom. Zrekonštruovaná komunikácia bude slúžiť predovšetkým chodcom a cyklistom.
Prvou Prešovčankou roka 2022 je Sárka
Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove sa 1. januára 2022 narodil prvý chlapček Brajen. V druhý deň nového roka sa vypýtala na svet aj prvá Prešovčanka Sárka.
Hodili kameň do čelného skla trolejbusu v Prešove
Na linku 158 bolo včera (18.01.2022) podvečer oznámené, že došlo k úmyselnému rozbitiu čelného skla na trolejbuse
Mesto Prešov uspelo v súdnom spore s projektantom cykloželezničky, od ktorého bude vymáhať vyše pol miliónovú škodu
Krajský súd v Prešove potvrdil rozsudok prvostupňového súdu vo veci vadného projektu týkajúceho sa stavby cykloželezničky. Rozhodnutie už nadobudlo právoplatnosť a pre spoločnosť A. P. H. ateliér, s.r.o. tak vzniká povinnosť zaplatiť mestu Prešov zmluvnú pokutu a náhradu spôsobenej škody vo výške takmer 550 tisíc eur.
V Prešove sa začína zber vianočných stromčekov
Zber vianočných stromčekov na prešovských sídliskách sa začína v pondelok 10.1.2022 a naplánovaný je až do 31.1.2022.
Lávka na Mukačevskej ulici je po rekonštrukcii opäť prístupná pre širokú verejnosť
Mesto Prešov úspešne ukončilo komplexnú rekonštrukciu lávky na Mukačevskej ulici. Stavba už bola oficiálne odovzdaná do užívania. Na lávke a priľahlých chodníkoch je ešte potrebné vykonať povrchové úpravy, ktoré budú zrealizované v jarných mesiacoch.
K strateným predmetom v MHD sa ich majitelia dostanú jednoduchšie
Od januára 2022 pribudla na web stránke Dopravného podniku mesta Prešov záložka Straty a nálezy, v ktorej je uvedený zoznam nájdených predmetov vo vozidlách MHD. Je to jeden z ďalších spôsobov ako si môže cestujúci overiť, či sa jeho stratená vec nenašla práve v prostriedkoch MHD.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK