Nedeľa, 28. november 2021
Meniny má Henrieta | zajtra Vratko

Nemocnice v Prešovskom kraji hlásia kritický stav, majú iba 2 voľné lôžka s napojením na umelú pľúcnu ventiláciu.

Len za posledný týždeň museli do iných nemocníc previezť 165 pacientov, z nich 35 vyžadovalo podporu pľúcnej ventilácie.

Nemocnice z Prešovského kraja majú:

93 % obsadenosť lôžok s napojením na kyslík (z 508 je obsadených 473);
95 % obsadenosť lôžok s napojením na high-flow (zo 43 je obsadených 41);
96 % obsadenosť lôžok s napojením na umelú pľúcnu ventiláciu (z 53 je obsadených 51 lôžok).

„V Prešovskom kraji je obmedzená tzv. biela starostlivosť pre vysoký počet pacientov s covidom. Zákroky, ktorých presun nespôsobí zhoršenie zdravotného stavu pacienta, sa z dôvodu naplnenosti kapacít termínujú na neskoršie dátumy. Ubezpečujeme však, že každý, kto potrebuje akútnu zdravotnú starostlivosť, ju aj dostane, “ povedal štátny tajomník ministerstva Kamil Száz.

„Všetky zdravotnícke zariadenia v regióne sme požiadali, aby maximalizovali svoje kapacity pre pacientov s covidom nad kapacity uvedené v tretej fáze reprofilizácie. Pripravujeme zapojenie aj mimorezortných zdravotníckych zariadení, “ povedal Lengvarský.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovská nemocnica zvažuje poskytovanie výlučne neodkladnej zdravotnej starostlivosti
Informáciu uviedol jej riaditeľ Ľubomír Šarník. V nemocnici je aktuálne 130 covidových pacientov. Pre hospitalizovaných s covidom je vyčlenených celkovo 160 lôžok.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK