Štvrtok, 09. december 2021
Meniny má Izabela | zajtra Radúz

Nad cyklochodníkom bude ťažba nebezpečných stromov

Na cyklochodníku Eurovelo 11 medzi Sídliskom III. v Prešove a tzv. Marakaňou vo Veľkom Šariši, bude od 22. novembra do 11. decembra realizovaná ťažba stromov v lesných porastoch nad chodníkom. Toto opatrenie sa robí kvôli stabilizácii zosuvného svahu. Chodník bude pre verejnosť úplne uzatvorený.

”V rámci zabezpečenia bezpečnosti premávky na cyklochodníku Eurovelo 11, v časti medzi Sídliskom III. a tzv. Marakaňou, bude v termíne od 22.11.2021 do 11.12.2021 realizovaná ťažba stromov v lesných porastoch nad chodníkom. Ťažba nebezpečných stromov je jedno z opatrení v rámci tretej etapy stabilizácie zosuvného svahu, ” informoval Jozef Ivanko, konateľ spoločnosti Lesy Mesta Veľký Šariš.

Chodník bude pre verejnosť zatvorený a neprejazdný. “Ťažbou dreva hrozí vysoké riziko ohrozenia života a zdravia osôb nachádzajúcich sa na chodníku padajúcimi stromami a pohybom lesnej techniky. Veríme, že verejnosť toto obmedzenie pochopí a vopred ďakujeme za dodržiavanie obmedzenia. Z lesného porastu budú odstraňované len stromy v rubnom veku, ktoré priamo ohrozujú, resp. by v budúcnosti mohli ohrozovať premávku na cyklochodníku a technické objekty následne vybudované za účelom stabilizácie zosuvného svahu, ” uviedol Ivanko.

S výrubom sa možno začne aj skôr. “V prípade priaznivých podmienok by práce na odstraňovaní lesných porastov mohli byť uskutočnené aj v skoršom termíne ukončenia, v takomto prípade bude verejnosť o tomto upovedomená, ” dodal Ivanko.

Mohlo by Vás zaujímať
V Prešove pribudlo takmer 900 nových kríkov a drevín
Prešovská radnica vysadila v rámci obnovy zelene stovky kríkov a stromov v šiestich lokalitách. Na výsadbu boli vybrané druhovo pôvodné dreviny, ktoré sú vhodné do klimatických podmienok mesta Prešov.
Prešovčania aj tento rok zažijú výnimočnú vianočnú atmosféru
Vianočné trhy mesta Prešov plánujeme otvoriť v období od 25.11.2021 do 22.12.2021. Ich dejiskom bude už tradične pešia zóna na Hlavnej ulici. Tohtoročnou novinkou budú svetelné inštalácie so zimnými motívmi, ktoré sa budú postupne rozsvecovať v Južnom parku.
Mesto Prešov je pripravené na zimnú údržbu
Zimná údržba v meste Prešov trvá od 15. októbra 2021 do 15. apríla 2022. Mesto Prešov na údržbu ciest a chodníkov opäť použije ekologický materiál.
Mestský úrad v Prešove upravuje otváracie hodiny pre verejnosť
Mesto Prešov, v reakcii na vyhlásenie núdzového stavu a lockdownu na celoštátnej úrovni, upravuje od 29.11.2021 otváracie hodiny pre verejnosť na klientskom centre, matrike, podateľni a v pokladni.
Baštová ulica v Prešove bude čiastočne uzavretá
Mesto Prešov informuje vodičov o čiastočnej uzávierke Baštovej ulice v termíne od 30.11. do 2.12.2021. Dôvodom sú stavebné práce.
Pietna spomienka na 6. december 2019
Na Mukačevskej ulici v Prešove došlo 6. decembra 2019, krátko popoludní, k výbuchu plynu vo výškovom bytovom dome, v dôsledku ktorého vznikol rozsiahly požiar. Nebývalá tragédia si vyžiadala životy ôsmich ľudí, ktorým bude v deň 2. výročia tejto smutnej udalosti venovaná bohoslužba v Konkatedrále sv. Mikuláša. Svätú omšu bude možné sledovať naživo prostredníctvom online prenosu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK