PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://www.pis.sk/clanok/19890/presovska_nemocnica_zvazuje_poskytovanie_vylucne_neodkladnej_zdravotnej_starostlivosti.html

Prešovská nemocnica zvažuje poskytovanie výlučne neodkladnej zdravotnej starostlivosti

Informáciu uviedol jej riaditeľ Ľubomír Šarník. V nemocnici je aktuálne 130 covidových pacientov. Pre hospitalizovaných s covidom je vyčlenených celkovo 160 lôžok.

„V prípade naplnenia kapacity sa pacienti prevezú do inej nemocnice. Vďaka obetavosti nášho zdravotníckeho personálu sa nám do dnešného dňa s veľkými problémami podarilo udržiavať ‚bielu medicínu‘, ale časť plánovaných výkonov sme museli odkladať. V najbližších hodinách budeme rozhodovať o tom, či nezačneme poskytovať iba neodkladnú zdravotnú starostlivosť, “ skonštatoval Šarník.

Na infekčnom oddelení je podľa jeho slov hospitalizovaných 117 pacientov a 13, ktorí si vyžadujú umelú pľúcnu ventiláciu, sú hospitalizovaní na oddelení anesteziológie a intenzívnej medicíny (OAIM).

emocnica eviduje 117 zamestnancov, ktorí mali pozitívny výsledok testu na ochorenie COVID-19. Celkovo má zariadenie viac ako 2600 zamestnancov.

 
9.11.2021 | Autor: man liv (tasr) | COVID-19 | čítané: 683 krát