Štvrtok, 09. december 2021
Meniny má Izabela | zajtra Radúz

Marek Karlík s tretím seniorským titulom Majstra Sveta. S medailou sa vracia aj Lucia Fecková

Talianske Lido di Iesolo sa na celý týždeň od 18. do 24. 10. stalo dejiskom WAKO Majstrovstiev sveta v Kickboxe. 1500 zápasníkov z 69 krajín prišlo zabojovať o nové víťazstvá, a medzi nimi nechýbala ani početná slovenská výprava, vrátane prešovských Panterov.

4 prešovčania mali medailové ašpirácie a jednu veľkú výhodu. Na juh Európy s nimi vycestoval aj ich klubový tréner Jozef Kolozsy, ktorý okrem Prešovských Panterov trénuje aj národnú reprezentáciu.

Nováčikom na Majstrovstvách Sveta bol Jakub Tomáš. Nádejný slovenský reprezentant v kickboxe ale aj teakwonde nastúpil v kategórii point fighting, no hneď v prvom zápase nestačil na Santiaga z Guatemaly. S prázdnymi rukami však určite neodchádza, a už teraz sa teší na ďalšie výzvy.

V ringu sa predstavila Viktória Kažiková. Náročný zápas proti američanke Taylorovej síce dopadol v jej prospech a znamenal teda postup do štvrťfinále, no priniesol aj veľmi nepríjemnú situáciu. V jednej chvíli sa totiž prešovčanke zachytila ruka do ringových šnúr čo okamžite využila súperka a spôsobila našej reprezentantke nepekné zranenie hlavy. Napriek tomu, že rozhodca usúdil, že zákrok bol v poriadku, Viktória sa rozhodla nenastúpiť na ďalšie zápasy ale radšej navštívila miestnu nemocnicu kde jej urobili potrebné vyšetrenia. Z Talianska si tak namiesto medaile odváža nepekný škrabanec na tvári, ale aj chuť bojovať v ďalších zápasoch.

Úplne prvá sa na šampionáte predstavila Lucia Fecková, a to nad Rakušankou Pavkovics. Vo víťaznej vlne začala, a pokračovala až do semifinále. V kategórii kicklight nestačila na Bulharku Boleva a zo šampionátu si odváža bronzovú medailu. Šťastie skúsila aj v light contact-e, no Rakúšanka Stacher ju nepustila ďalej. Bronzová medaila je však veľký úspech a Lucka sa tak vracia domov s pocitom dobre odvedenej práce.

Najväčšie očakávania sa však sústredili na obhajcu titulu a dvojnásobného majstra sveta Mareka Karlíka. Napriek tomu, že hneď v prvom zápase v light contact prehral s Rusom Kiirevom, jeho chvíle boli ešte len pred ním. V kategórii kicklight postupne nedal šancu súperom z Grécka, Lichtenštajnska a Ukrajiny čo ho priviedlo až do finále. Očakávania boli veľké, no azda nik nečakal tak jednoznačné víťazstvo a Marko Perovič zo Slovinska skutočne nemal nárok. Prešovčan si tak odváža domov ďalšiu trofej a v poradí tretí titul Majstra Sveta.

Výsledky Slovenskej reprezentácie:

1 zlatá, 4 strieborné a 7 bronzových medailí na MS 2021 v talianskom Jesolo Lido, to je záverečný účet reprezentantov SR.
Zlato získal Marek Karlík (3 v rade za sebou).
Striebro vybojovali Milan Kratochvíla, Monika Chochlíková, Skarleta Korcová a Vladimír Dudinský.
Bronz domov odvážajú Alexandra Filipová, Lucia Fecková, Dominika Sakáčová, Sebastián Fapšo, Zuzana Klačanská, Skarleta Korcová a Vladimír Dudinský. Gratulujeme všetkým!

Ďakujeme za reprezentáciu medailistom, ale aj ostatným reprezentantom, ktorým chýbal kúsok športového šťastia. Dobrú robotu odviedli kouči a taktiež slovenskí rozhodcovia. Úspešná výprava sa vracia dnes večer na Slovensko.

Už o dva týždne, v dňoch 6. -13.novembra 2021 budú na WAKO Majstrovstvách Európy reprezentovať Slovensko juniori a starší kadeti, kde nebudú chýbať aj Panteri Martin Gurka a Miroslava Potocká.

Mohlo by Vás zaujímať
Prekvapí nováčik z Prešova trenčiansku Duklu aj druhýkrát?
Po reprezentačnej prestávke pokračuje v kolotoči zápasov aj najvyššia slovenská extraliga. V stredajšom šestnástom kole základnej časti na seba narazia aj tabuľkoví susedia - Trenčín a Prešov. Duel na ľade tímu spod hradu Matúša Čáka bude zaujímavý aj z toho dôvodu, že Trenčania majú nováčikovi čo vracať.
Radosť z Čiernej Hory. Mirka Potocká je novou Majsterkou Európy v kickboxe
Sezóna juniorov a starších kadetov vyvrcholila 5. -14. 11. Majstrovstvami Európy v čiernohorskej Budve. Medzi 1418 športovcami z 39 krajín sa nestratilo ani Slovensko s 18 členným tímom. Prešovských Panterov okrem trénera Jozefa Kolozsyho reprezentovali Martin Gurka a Miroslava Potocká.
Mesto chce udržať hokejovú extraligu v Prešove, no s majiteľom klubu sme sa zatiaľ nedohodli
Budúcnosť extraligového hokejového klubu HC Grotto Prešov na prešovskom zimnom štadióne je vážne ohrozená. Majiteľ klubu dlhodobo odmieta podpísať nájomné zmluvy, hoci priestory plnohodnotne využíva, čo mesto Prešov nemôže ďalej tolerovať.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK