Nedeľa, 05. február 2023
Meniny má Agáta | zajtra Dorota

Marek Karlík s tretím seniorským titulom Majstra Sveta. S medailou sa vracia aj Lucia Fecková

Talianske Lido di Iesolo sa na celý týždeň od 18. do 24. 10. stalo dejiskom WAKO Majstrovstiev sveta v Kickboxe. 1500 zápasníkov z 69 krajín prišlo zabojovať o nové víťazstvá, a medzi nimi nechýbala ani početná slovenská výprava, vrátane prešovských Panterov.

4 prešovčania mali medailové ašpirácie a jednu veľkú výhodu. Na juh Európy s nimi vycestoval aj ich klubový tréner Jozef Kolozsy, ktorý okrem Prešovských Panterov trénuje aj národnú reprezentáciu.

Nováčikom na Majstrovstvách Sveta bol Jakub Tomáš. Nádejný slovenský reprezentant v kickboxe ale aj teakwonde nastúpil v kategórii point fighting, no hneď v prvom zápase nestačil na Santiaga z Guatemaly. S prázdnymi rukami však určite neodchádza, a už teraz sa teší na ďalšie výzvy.

V ringu sa predstavila Viktória Kažiková. Náročný zápas proti američanke Taylorovej síce dopadol v jej prospech a znamenal teda postup do štvrťfinále, no priniesol aj veľmi nepríjemnú situáciu. V jednej chvíli sa totiž prešovčanke zachytila ruka do ringových šnúr čo okamžite využila súperka a spôsobila našej reprezentantke nepekné zranenie hlavy. Napriek tomu, že rozhodca usúdil, že zákrok bol v poriadku, Viktória sa rozhodla nenastúpiť na ďalšie zápasy ale radšej navštívila miestnu nemocnicu kde jej urobili potrebné vyšetrenia. Z Talianska si tak namiesto medaile odváža nepekný škrabanec na tvári, ale aj chuť bojovať v ďalších zápasoch.

Úplne prvá sa na šampionáte predstavila Lucia Fecková, a to nad Rakušankou Pavkovics. Vo víťaznej vlne začala, a pokračovala až do semifinále. V kategórii kicklight nestačila na Bulharku Boleva a zo šampionátu si odváža bronzovú medailu. Šťastie skúsila aj v light contact-e, no Rakúšanka Stacher ju nepustila ďalej. Bronzová medaila je však veľký úspech a Lucka sa tak vracia domov s pocitom dobre odvedenej práce.

Najväčšie očakávania sa však sústredili na obhajcu titulu a dvojnásobného majstra sveta Mareka Karlíka. Napriek tomu, že hneď v prvom zápase v light contact prehral s Rusom Kiirevom, jeho chvíle boli ešte len pred ním. V kategórii kicklight postupne nedal šancu súperom z Grécka, Lichtenštajnska a Ukrajiny čo ho priviedlo až do finále. Očakávania boli veľké, no azda nik nečakal tak jednoznačné víťazstvo a Marko Perovič zo Slovinska skutočne nemal nárok. Prešovčan si tak odváža domov ďalšiu trofej a v poradí tretí titul Majstra Sveta.

Výsledky Slovenskej reprezentácie:

1 zlatá, 4 strieborné a 7 bronzových medailí na MS 2021 v talianskom Jesolo Lido, to je záverečný účet reprezentantov SR.
Zlato získal Marek Karlík (3 v rade za sebou).
Striebro vybojovali Milan Kratochvíla, Monika Chochlíková, Skarleta Korcová a Vladimír Dudinský.
Bronz domov odvážajú Alexandra Filipová, Lucia Fecková, Dominika Sakáčová, Sebastián Fapšo, Zuzana Klačanská, Skarleta Korcová a Vladimír Dudinský. Gratulujeme všetkým!

Ďakujeme za reprezentáciu medailistom, ale aj ostatným reprezentantom, ktorým chýbal kúsok športového šťastia. Dobrú robotu odviedli kouči a taktiež slovenskí rozhodcovia. Úspešná výprava sa vracia dnes večer na Slovensko.

Už o dva týždne, v dňoch 6. -13.novembra 2021 budú na WAKO Majstrovstvách Európy reprezentovať Slovensko juniori a starší kadeti, kde nebudú chýbať aj Panteri Martin Gurka a Miroslava Potocká.

Mohlo by Vás zaujímať
Do Prešova po prvýkrát zavítajú SPARTAN preteky
Rekreačný areál prírodného kúpaliska Delňa v Prešove sa 25. februára 2023 stane dejiskom Spartan pretekov, ktoré už dlhé roky patria medzi najpopulárnejšie prekážkové preteky na svete.
Šiesti prešovskí hokejbalisti si zahrajú za slovenskú U18 a U16 reprezentáciu
Prešovský hokejbal môže byť opäť o niečo pyšný na svoju tvrdú prácu. Dvaja Prešovčania sa objavili v nominácií slovenskej hokejbalovej reprezentácie do 16 a do 18 rokov.
Prešov už pozná víťaza verejného obstarávania na výstavbu nového futbalového štadióna
Mesto Prešov sa priblížilo k výstavbe nového futbalového štadióna. Víťazom verejného obstarávania na výstavbu štadióna FUTBAL TATRAN ARÉNA je spoločnosť AVA-stav, s.r.o. Návrh zmluvy bude predložený na rokovanie do mestského aj do krajského zastupiteľstva. Následne bude predložená žiadosť o stanovisko na Protimonopolný úrad SR.
Prešovským volejbalistom sa po domácej dráme proti Myjave bod máli, zranený Jendrejčák
Prešov, 27.1.2023 (Športová hala Prešovskej univerzity v Prešove) V prvom zápase 15. kola Niké Extraligy mužov videli diváci v univerzitnej športovej hale fantastický volejbal. Domáci hráči VK MIRAD UNIPO PREŠOV neboli ďaleko, aby zdolali lídra tabuľky z Myjavy, ale napokon sa museli uspokojiť s bodom po prehre v tajbrejku 2:3 (27:25, 24:26, 16:25, 28:26, 10:15).
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
1. izbový byt na sídlisku III.

Dám do dlhodobého prenájmu kompletne zariadený veľký (41m²) jednoizbový byt na Sídlisku III. Voľný ihneď. Max 2 osoby. V cene internet a energie

+421905743031 | cena: 400,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK