Sobota, 27. november 2021
Meniny má Milan | zajtra Henrieta

Začína sa rekonštrukcia podchodu a schodísk na Sekčovskej ulici

Podchod na Sekčovskej ulici a priľahlé schodiská dostanú novú podobu. Mesto Prešov už odovzdalo stavenisko zhotoviteľovi, ktorý tu zrealizuje kompletnú rekonštrukciu. V čase trvania stavebných prác bude podchod uzavretý.

podchod 1.jpg

V týchto dňoch sa začína rekonštrukcia podchodu, ktorý vedie popod hlavnú cestu na Sekčovskej ulici. Obnovou prejdú tri priľahlé schodiská, steny pri schodoch a celý podchod vrátane dlažby, stien a osvetlenia s napojením na existujúce chodníky. Výraznejšie stavebné úpravy budú realizované na železobetónových rímsach a spomínaných exteriérových schodiskách, na ktorých pribudne protišmyková úprava a pomocné prvky pre slabozrakých.

V podchode bude kompletne vymenená elektroinštalácia a pribudne aj nový rozvádzač. Staré osvetlenie nahradia nové moderné LED svietidlá v takzvanom antivandalskom prevedení, pričom ovládanie osvetlenia podchodu bude automatické.

„V podchode pod cestou na Sekčovskej ulici sa už výrazne prejavil zub času. Som rada, že môžeme spustiť túto rekonštrukciu ešte pred koncom roka a verím, že už na jar si Prešovčania vyskúšajú obnovený podchod a schodiská, ktoré budú nielen krajšie, ale predovšetkým bezpečnejšie, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Od pondelka 25.10.2021 bude podchod kompletne uzavretý až do skončenia stavebných prác. V tejto súvislosti žiadame obyvateľov o trpezlivosť. Peší budú môcť naďalej využívať dva priechody pre chodcov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti podchodu. Celková cena rekonštrukcie je v zmysle zmluvy o dielo 98 102,86 eur s DPH. Realizátorom stavby je spoločnosť Lptex, s.r.o. Práce potrvajú približne do konca februára 2022.

podchod 2.jpg
podchod 3.jpg
podchod 4.jpg
Mohlo by Vás zaujímať
Prešovčania aj tento rok zažijú výnimočnú vianočnú atmosféru
Vianočné trhy mesta Prešov plánujeme otvoriť v období od 25.11.2021 do 22.12.2021. Ich dejiskom bude už tradične pešia zóna na Hlavnej ulici. Tohtoročnou novinkou budú svetelné inštalácie so zimnými motívmi, ktoré sa budú postupne rozsvecovať v Južnom parku.
Nad cyklochodníkom bude ťažba nebezpečných stromov
Na cyklochodníku Eurovelo 11 medzi Sídliskom III. v Prešove a tzv. Marakaňou vo Veľkom Šariši, bude od 22. novembra do 11. decembra realizovaná ťažba stromov v lesných porastoch nad chodníkom. Toto opatrenie sa robí kvôli stabilizácii zosuvného svahu. Chodník bude pre verejnosť úplne uzatvorený.
V Prešove pribudlo takmer 900 nových kríkov a drevín
Prešovská radnica vysadila v rámci obnovy zelene stovky kríkov a stromov v šiestich lokalitách. Na výsadbu boli vybrané druhovo pôvodné dreviny, ktoré sú vhodné do klimatických podmienok mesta Prešov.
Mesto Prešov je pripravené na zimnú údržbu
Zimná údržba v meste Prešov trvá od 15. októbra 2021 do 15. apríla 2022. Mesto Prešov na údržbu ciest a chodníkov opäť použije ekologický materiál.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK