Štvrtok, 09. december 2021
Meniny má Izabela | zajtra Radúz

Prešovskí volejbalisti doma zdolali Prievidzu

Prešov, 16. 10.2021 (Športová hala Prešovskej univerzity v Prešove)

volejbal 1.jpg

V zápase sobotňajšieho 4. kola základnej časti volejbalovej extraligy mužov sa z víťazstva tešilo domáce družstvo. Hráči VK MIRAD UNIPO Prešov si poradili s VK OSMOS Prievidza 3:1 (25:18, 25:20, 20:25, 28:26), keď po dvoch jasných setoch museli v závere odvracať hrozbu tajbrejku.

Hráčom zápasu sa stal prešovský nahrávač Peter Porubský. Na strane hostí to bol najviac bodujúci hráč, smečiar Michal Kilian, ktorý nazbieral 21 bodov. Domáci univerzál Patrik Lamanec pomohol svoju tímu 20-timi bodmi.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO Prešov: „Rád by som povedal, že som spokojný aspoň s výsledkom, ale žiaľbohu strata toho jedného setu a záver mrzí. Prievidza nastupovala v priebehu každého zápasu v trošku inom zložení. Nedalo sa na nich takticky pripraviť. Venovali sme sa sideoutom. Obranu sme dnes mali katastrofálnu. Jednak na sieti, jednak v poli. Týždeň sme to netrénovali a zrazu sa to všetko zabudlo. Nie som spokojný, ale máme čas a priestor sa pripravovať. Čaká nás ťažšie obdobie, v ktorom budeme hrávať viac zápasov v rade, napríklad utorok-sobota, štvrtok-sobota, musíme sa na to adekvátne pripraviť.“

Rostislav Chudík, tréner VK OSMOS Prievidza: „Gratulujem súperovi, trošku smoly šťastia na jeho strane. Na našej smoly. Niektoré veci nám nevyšli. Netrénujeme úplne ideálne, ale myslím si, že volejbal bol na oko diváka dobrý. Ešte tam bolo viacej taktických chýb. Na to, že dnes nahrával sedemnásťročný Paťo Kudra v podstate celý zápas a naša hra stojí zatiaľ na tej neskúsenosti troch hráčov. Mišo Kilian na účku, tam to ešte len skúšame. Viliam Fejt sa učí hrať volejbal. Myslím si, že sme predviedli solídny výkon. Bojovali sme. Miňo Javočík a Kubo Hukel sú skúsenejší hráči, potiahli ten tím. Narobili sme trošku stresov súperovi, ktorý bol favoritom. Akurát ma mrzí, že to je už asi štvrtá koncovka, ktorú sme takýmto spôsobom prehrali so silnejšími súpermi. My v Prievidzi začíname len budovať a vracať ten tím do základnej polohy a snažíme sa z toho polo profesionálu trošku vyjsť a uvidíme čo bude v januári.“

Rozhodovali: Martin Smolko, Peter Tiňo

volejbal 2.jpg
volejbal 3.jpg
volejbal 4.jpg
volejbal 5.jpg
volejbal 6.jpg
volejbal 7.jpg
volejbal 8.jpg
volejbal 9.jpg
volejbal 10.jpg
volejbal 11.jpg
Mohlo by Vás zaujímať
Prekvapí nováčik z Prešova trenčiansku Duklu aj druhýkrát?
Po reprezentačnej prestávke pokračuje v kolotoči zápasov aj najvyššia slovenská extraliga. V stredajšom šestnástom kole základnej časti na seba narazia aj tabuľkoví susedia - Trenčín a Prešov. Duel na ľade tímu spod hradu Matúša Čáka bude zaujímavý aj z toho dôvodu, že Trenčania majú nováčikovi čo vracať.
Radosť z Čiernej Hory. Mirka Potocká je novou Majsterkou Európy v kickboxe
Sezóna juniorov a starších kadetov vyvrcholila 5. -14. 11. Majstrovstvami Európy v čiernohorskej Budve. Medzi 1418 športovcami z 39 krajín sa nestratilo ani Slovensko s 18 členným tímom. Prešovských Panterov okrem trénera Jozefa Kolozsyho reprezentovali Martin Gurka a Miroslava Potocká.
Mesto chce udržať hokejovú extraligu v Prešove, no s majiteľom klubu sme sa zatiaľ nedohodli
Budúcnosť extraligového hokejového klubu HC Grotto Prešov na prešovskom zimnom štadióne je vážne ohrozená. Majiteľ klubu dlhodobo odmieta podpísať nájomné zmluvy, hoci priestory plnohodnotne využíva, čo mesto Prešov nemôže ďalej tolerovať.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK