Nedeľa, 28. november 2021
Meniny má Henrieta | zajtra Vratko

Prešov navštívila veľvyslankyňa Holandského kráľovstva na Slovensku

Mesto Prešov poctila svojou návštevou veľvyslankyňa Holandského kráľovstva na Slovensku, Jej Excelencia Gabriella Sancisi. S primátorkou Prešova Andreou Turčanovou hovorili o medzinárodnej spolupráci aj o ekologických formách dopravy.

stretnutie 3.jpg

Veľvyslankyňa Holandského kráľovstva na Slovensku Gabriella Sancisi navštívila Prešov po prvýkrát od zvolenia do funkcie. Na pôde historickej radnice ju privítala primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Veľvyslankyňu na návšteve Prešova sprevádzal honorárny konzul Holandského kráľovstva na Slovensku Matúš Murajda.

Stretnutie sa nieslo v príjemnej a priateľskej atmosfére a jeho hlavnou témou bolo predstavenie mesta Prešov, od jeho histórie až po súčasnosť. Veľvyslankyňa sa zaujímala aj o aktuálnu pandemickú situáciu v meste Prešov i celom regióne, hovorilo sa o udržateľnosti, ekologických formách dopravy či možnostiach medzinárodnej spolupráce.

„Mesto Prešov rozšírilo sieť cyklotrás, najmä medzi mladými ľuďmi sa stali veľmi obľúbenými zdieľané bicykle a kolobežky a v spolupráci s Dopravným podnikom mesta Prešov postupne modernizujeme verejnú dopravu, aby poskytovala komfort cestujúcim a zároveň bola šetrná k životnému prostrediu, " uviedla primátorka mesta Prešov.

„Prešov je krásne mesto. Je výborné, že idete cestou ekológie a udržateľnosti, môžeme sa tu cítiť ako doma, " usmiala sa holandská veľvyslankyňa. Navrhla aj spoločný cyklovýlet po novovybudovaných prešovských cyklotrasách, keď opäť zavíta do Prešova.

Veľvyslankyňa darovala mestu Prešov špeciálne vyšľachtené cibuľky holandských tulipánov, ktoré spoločne s primátorkou Prešova zasadia približne o mesiac, aby na jar zdobil Prešov pestrofarebný kvetinový koberec.

stretnutie 1.jpg
stretnutie 2.jpg
stretnutie 4.jpg
stretnutie 5.jpg
Mohlo by Vás zaujímať
Prešovčania aj tento rok zažijú výnimočnú vianočnú atmosféru
Vianočné trhy mesta Prešov plánujeme otvoriť v období od 25.11.2021 do 22.12.2021. Ich dejiskom bude už tradične pešia zóna na Hlavnej ulici. Tohtoročnou novinkou budú svetelné inštalácie so zimnými motívmi, ktoré sa budú postupne rozsvecovať v Južnom parku.
Nad cyklochodníkom bude ťažba nebezpečných stromov
Na cyklochodníku Eurovelo 11 medzi Sídliskom III. v Prešove a tzv. Marakaňou vo Veľkom Šariši, bude od 22. novembra do 11. decembra realizovaná ťažba stromov v lesných porastoch nad chodníkom. Toto opatrenie sa robí kvôli stabilizácii zosuvného svahu. Chodník bude pre verejnosť úplne uzatvorený.
V Prešove pribudlo takmer 900 nových kríkov a drevín
Prešovská radnica vysadila v rámci obnovy zelene stovky kríkov a stromov v šiestich lokalitách. Na výsadbu boli vybrané druhovo pôvodné dreviny, ktoré sú vhodné do klimatických podmienok mesta Prešov.
Mesto Prešov je pripravené na zimnú údržbu
Zimná údržba v meste Prešov trvá od 15. októbra 2021 do 15. apríla 2022. Mesto Prešov na údržbu ciest a chodníkov opäť použije ekologický materiál.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK