Štvrtok, 09. december 2021
Meniny má Izabela | zajtra Radúz

Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny a okolia vchodov do bytových domov

V Prešove sme už po piatykrát ocenili najkrajšie predzáhradky, balkóny a okolia vchodov do bytových domov. Výhercom odovzdala hodnotné ceny primátorka Andrea Turčanová.

záhradka 9.jpg

„Súťaž o najkrajšiu predzáhradku sa v Prešove stala veľmi peknou tradíciou a ja ďakujem všetkým, ktorí si aktívne všímajú svoje okolie, ale aj tým, ktorí sa oň s láskou starajú. Moja veľká vďaka patrí aj partnerom súťaže, ktorí nám pre výhercov venovali hodnotné ceny. Verím, že tento ročník opäť motivuje aj ďalších Prešovčanov, ktorí skrášľujú svoje predzáhradky, balkóny či okolia vchodov, aby sa prihlásili a pochválili sa svojimi dielami, " uviedla primátorka Andrea Turčanová pri oceňovaní víťazov.

V kategórii Najkrajšia predzáhradka pred rodinným domom sa na prvom mieste umiestnila pani Monika Mekková, ktorá do súťaže prihlásila predzáhradku svojich rodičov. Cenu si preto prevzala pani Júlia Ondková, ktorá sa o predzáhradku pred ich rodinným domom na Gápľovej ulici stará spolu s manželom. Predzáhradke dominuje zeleň, precízne strihané okrasné stromčeky a kríky a množstvo trvaliek.

Na druhom mieste v tejto kategórii sa umiestnil pán Miroslav Šišovský z Justičnej ulice, ktorého do súťaže nominovala dcéra Lucia. Pán Šišovský má vo svojej predzáhradke zaujímavé druhy okrasných drevín, ktoré efektne a vkusne dopĺňajú pestovaný trávnik. Tretie miesto v tejto kategórii patrí pani Eve Kollárovej z ulice Jána Nováka v Prešove. Predzáhradka pani Kollárovej vyniká najmä svojou farebnosťou, ktorou teší okoloidúcich počas letných mesiacov.

Najkrajší balkón v Prešove má pani Monika Gondeková z Prostějovskej ulice. Sympatická Prešovčanka neskrývala svoju radosť z výhry a s úsmevom priznala, že ju očakávala. A my jej musíme dať za pravdu. Balkón pani Gondekovej je doslova obsypaný nádhernými kvetmi a je príjemným miestom na relax.

Druhé miesto v tejto kategórii si odniesol rozkvitnutý balkón pani Anny Daňkovej zo Šmeralovej ulice a tretie miesto patrí Zariadeniu pre seniorov Harmónia Cemjata, ktoré do výsadby kvetov a skrášľovania priestorov zapája aj svojich klientov.

Najkrajšie okolie vchodu do bytového domu majú Prešovčania bývajúci na Prostějovskej 41. Obetavo sa oň stará pán Rastislav Sarnecký. Priestor je lemovaný rôznymi druhmi okrasných drevín, trvaliek i kvetov. Nechýba pestovaný trávnik, chodníčky a dekorácie.

Druhý najkrajší vchod pred bytovým domom môžu Prešovčania nájsť na Popradskej ulici. Spolu s manželom sa oň stará pani Jana Triščíková. Zaujímavosťou sú originálne lavičky, ktoré vyzdobili technikou vypaľovania do dreva. Tretie miesto si v tejto najväčšej kategórii odniesol pán Miroslav Timko, ktorý do súťaže prihlásil vchod pred svojím bytovým domom na Prostějovskej 37.

Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová udelila aj dve zvláštne ceny - pani Ivane Maričákovej a pani Jane Triščíkovej.

Výhercovia v každej kategórii získali hodnotné ceny od partnerov súťaže - spoločnosti Záhrada Real, s.r.o. , generálneho partnera súťaže, a od spoločností Mountfield a Technické služby mesta Prešov, a.s.

Medzi cenami pre výhercov nechýbalo kvalitné elektrické náradie do záhrady (kosačka na trávu, elektrické nožnice na trávniky a živé ploty a pod.), užitočné pomôcky na skrášľovanie predzáhradok, balkónov či okolí bytových domov (hnojivá, substráty, záhradné rukavice, ručné záhradné náradie, cibuľky kvetov a pod.) a propagačné predmety od mesta Prešov.

Všetkým výhercom tohto ročníka súťaže srdečne blahoželáme a ďakujeme!

ooo

Fotografie všetkých víťazných balkónov a okolí vchodov si môžete pozrieť v našej fotogalérii:

záhradka 1.jpg
záhradka 2.jpg
záhradka 3.jpg
záhradka 4.jpg
záhradka 5.jpg
záhradka 6.jpg
záhradka 7.jpg
záhradka 8.jpg
záhradka 10.jpg
záhradka 11.jpg
záhradka 12.jpg
záhradka 13.jpg
záhradka 14.jpg
záhradka 15.jpg
záhradka 16.jpg
záhradka 17.jpg
záhradka 18.jpg
záhradka 19.jpg
záhradka 20.png
záhradka 21.png
záhradka 22.png
záhradka 23.png
záhradka 24.png
záhradka 25.png
záhradka 26.png
záhradka 27.png
záhradka 28.png
záhradka 29.png
záhradka 30.png
záhradka 31.png
záhradka 32.png
záhradka 33.png
34.png
35.png
36.png
37.png
38.png
39.png
40.png
41.png
42.png
43.png
44.png
45.png
46.png
47.png
48.png
Mohlo by Vás zaujímať
V Prešove pribudlo takmer 900 nových kríkov a drevín
Prešovská radnica vysadila v rámci obnovy zelene stovky kríkov a stromov v šiestich lokalitách. Na výsadbu boli vybrané druhovo pôvodné dreviny, ktoré sú vhodné do klimatických podmienok mesta Prešov.
Nad cyklochodníkom bude ťažba nebezpečných stromov
Na cyklochodníku Eurovelo 11 medzi Sídliskom III. v Prešove a tzv. Marakaňou vo Veľkom Šariši, bude od 22. novembra do 11. decembra realizovaná ťažba stromov v lesných porastoch nad chodníkom. Toto opatrenie sa robí kvôli stabilizácii zosuvného svahu. Chodník bude pre verejnosť úplne uzatvorený.
Prešovčania aj tento rok zažijú výnimočnú vianočnú atmosféru
Vianočné trhy mesta Prešov plánujeme otvoriť v období od 25.11.2021 do 22.12.2021. Ich dejiskom bude už tradične pešia zóna na Hlavnej ulici. Tohtoročnou novinkou budú svetelné inštalácie so zimnými motívmi, ktoré sa budú postupne rozsvecovať v Južnom parku.
Mesto Prešov je pripravené na zimnú údržbu
Zimná údržba v meste Prešov trvá od 15. októbra 2021 do 15. apríla 2022. Mesto Prešov na údržbu ciest a chodníkov opäť použije ekologický materiál.
Mestský úrad v Prešove upravuje otváracie hodiny pre verejnosť
Mesto Prešov, v reakcii na vyhlásenie núdzového stavu a lockdownu na celoštátnej úrovni, upravuje od 29.11.2021 otváracie hodiny pre verejnosť na klientskom centre, matrike, podateľni a v pokladni.
Baštová ulica v Prešove bude čiastočne uzavretá
Mesto Prešov informuje vodičov o čiastočnej uzávierke Baštovej ulice v termíne od 30.11. do 2.12.2021. Dôvodom sú stavebné práce.
Pietna spomienka na 6. december 2019
Na Mukačevskej ulici v Prešove došlo 6. decembra 2019, krátko popoludní, k výbuchu plynu vo výškovom bytovom dome, v dôsledku ktorého vznikol rozsiahly požiar. Nebývalá tragédia si vyžiadala životy ôsmich ľudí, ktorým bude v deň 2. výročia tejto smutnej udalosti venovaná bohoslužba v Konkatedrále sv. Mikuláša. Svätú omšu bude možné sledovať naživo prostredníctvom online prenosu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK