Nedeľa, 17. október 2021
Meniny má Hedviga | zajtra Lukáš

Sekčovčania namaľujú Mural, vystúpia aj Diridonky

Na StreetART fest Sekčov sa v sobotu 25.9.2021 stretnú umelci a miestni obyvatelia, aby spoločne skrášlili prostredie, v ktorom žijú.

Sekčov 6.jpg

PKO v spolupráci s neformálnou Iniciatívou Sekčov pripravuje podujatie StreetART fest Sekčov. V sobotu 25. septembra 2021 umelci postupne pretvoria nevábny priestor podchodu v blízkosti Kultúrneho zariadenia Exnárova na umelecké dielo. Umelci začnú s prípravami už od rána, súčasťou podujatia bude aj popoludňajšie vystúpenie Diridoniek a zaujímavé príbehy ľudí zo Sekčova.

Cieľom podujatia je nielen skrášliť podchod a múr Kultúrneho zariadenia na Exnárovej, ale aj inšpirovať miestnych ľudí, aby sa začali zaujímať o prostredie, v ktorom žijú. „Som veľmi rada, že sa našlo viacero iniciatívnych ľudí zo Sekčova, ktorí chcú proaktívne prispieť k rozvoju kultúry v našom meste. Prostredie na Sekčove závisí v prvom rade od lokálnych ľudí, ktorí tam žijú. V PKO im v rámci našich možností v ich úsilí určite radi pomôžeme, “ uviedla Barbora Rusiňáková, riaditeľka Parku kultúry a oddychu.

„Ako starý Sekčovčan viem, že život na sídlisku sa za tie roky materiálne zmenil k lepšiemu. Sekčovčania majú krajšie zariadené byty, modernejšie autá, vyrástli tu obrovské obchodné centrá, funguje tu farnosť, kaviarničky, obchody. Napriek tomu mi tu niečo chýba. Tá ľudská blízkosť, ktorá bola medzi ľuďmi, ktorí sa nasťahovali do svojich bytov a snažili sa nadviazať vzájomné vzťahy. Tomuto sídlisku chýba duša, “ zdôraznil Daniel Rušin, jeden z členov neformálnej Iniciatívy Sekčov.

Zanedbaný interiér aj exteriér KZ Exnárova

Kultúrne zariadenie Exnárova má potenciál byť kultúrnym centrom a formálne patrí pod Park kultúry a oddychu. Priestory v súčasnosti využívajú najmä prešovské Diridonky na nácvik choreografií, avšak aj na tento účel sú priestory nevyhovujúce: nedostatočné vetranie, zatekajúce svetlíky, dysfunkčná časť sociálnych zariadení.

„Sme evolucionisti. Ešte prednedávnom chodili Sekčovčania okolo kultúrneho zariadenia cez nekultúrny podchod. Dnes je tam prázdna biela stena. Po sobote sa z podchodu stane umelecké dielo, príďte sa pozrieť, ako sa tvorí, “ vyzýva Marek Hrubčo, člen iniciatívy.

„Kultúrnosť znamená mať otvorené oči. Ak dlhodobo žijeme na nejakom mieste, postupne si zvykneme na okolie. Môže sa stať, že aj nepekné či nevyužívané veci začneme prehliadať a brať ako samozrejmosť, ale nemusí to tak byť. Veci, miesta a nimi aj ľudia a nálada sa meniť dá. Bežný človek však sám nič nezmôže, ale spoločne sa dá urobiť veľa. Teším sa, že som súčasťou úvah o tom, čo všetko by sa dalo urobiť. Úspech závisí najmä od miestnych ľudí, od ich potrieb, “ zdôraznila Eva Peknušiaková, členka Iniciatívy Sekčov.

Výzva Iniciatívy Sekčov

Sekčovčania všetkých ulíc, spojme sa!

V sobotu 25. septembra 2021 sa vďaka spolupráci neformálnej Iniciatívy Sekčov a PKO môžeme tešiť na Street Art event – maľovanie Muralu na Exnárovej.

Čo môžeme zažiť?

- spoločne skrášlime verejný priestor
- stretneme sa v príjemnej atmosfére
- porozprávame sa s rodinou, priateľmi a susedmi
- urobíme radosť našim deťom aj domácim miláčikom
- všetkých potešíme vystúpením prešovských Diridoniek
- predstavíme aktivity zaujímavých ľudí zo Sekčova

Pridajte sa! Spoločne oživíme kultúrny život na Sekčove!

Podujatie sa bude konať v režime ZÁKLAD. V prípade nepriaznivej epidemiologickej situácie si organizátori vyhradzujú právo na zmenu programu alebo prípadné odloženie podujatia na neskorší dátum.

Sekčov 1.jpg
Sekčov 2.jpg
Sekčov 3.jpg
Sekčov 4.jpg
Sekčov 5.jpg
Sekčov 7.jpg
Sekčov 8.jpg
Sekčov 9.jpg
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Hudba v meste!
Ďalší ročník festivalu Hudba v meste je za nami. Známe tváre ako Billy Barman, Para alebo prešovská rodáčka Katarína Koščová predviedli svoj talent v záhrade umenia.
V Prešove sa už po 61. krát uskutoční Večerný beh
61. ročník Večerného behu Prešovom sa uskutoční v sobotu 25. septembra o 16.00 hod. na Hlavnej ulici. Príďte aj s deťmi zažiť kopec zábavy a radosti zo športu!
Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny a okolia vchodov do bytových domov
V Prešove sme už po piatykrát ocenili najkrajšie predzáhradky, balkóny a okolia vchodov do bytových domov. Výhercom odovzdala hodnotné ceny primátorka Andrea Turčanová.
Herniam a kasínam v Prešove odzvonilo
V oblasti kasín a herní došlo pred rokom k výraznej zmene, ktorá upravila, respektíve zvýšila právomoci miest a obcí pri regulácii tohto odvetvia zábavy. Už takmer rok môžu miestne samosprávy obmedziť hranie na svojom území bez potreby zbierania petičných podpisov. V súčasnosti na to stačí len schválené všeobecno-záväzné nariadenie. Cestou regulácie hazardu sa vybrali aj v Prešove, kde je od januára tohto roka v platnosti limitujúce nariadenie.
Poznáme mená najlepších športovcov roka 2020
Galavečer Športovec roka napísal svoju jubilejnú kapitolu. Už po 60. krát boli ocenení najlepší športovci, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudli ďalšie dve výnimočné mená.
Zimný štadión je kompletne pripravený na štart hokejovej extraligy
Prešovský zimný štadión je opäť prístupný pre divákov. Pred prvým extraligovým zápasom tu pribudlo 3505 nových sedadiel a ďalšie technologické prvky, vďaka ktorým sa štadión premenil na moderný hokejový stánok.
Farba prešovského okresu v rámci Covid Automatu sa môže už čoskoro znížiť o jeden stupeň
V Prešovskom okrese je aktuálne 63,5% plne zaočkovaných ľudí vo veku nad 50 rokov. Pri dosiahnutí 65%-nej hranice sa stupeň rizikovosti v okrese zníži o jeden stupeň smerom nadol.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK