Piatok, 03. december 2021
Meniny má Oldrich | zajtra Barbora, Barbara

Záhrada plná prešovských talentov

V sobotu 18. septembra 2021 vás spolu s PKO Prešov srdečne pozývame do Záhrady umenia na prvý ročník Prehliadky mladých prešovských talentov.

prešovské talenty.png

Talentované deti sa mohli prihlásiť do prešovskej výzvy počas celého júna. Výsledkom je 53 prihlásených, z ktorých odborná porota zložená z prešovských kultúrnych osobností vybrala tie najlepšie.

Myšlienka hľadať mladé prešovské talenty vznikla pri príležitosti Medzinárodného dňa detí, kedy PKO Prešov vyhlásilo veľkú multižánrovú talentovú výzvu "Mladé prešovské talenty 2021".

Vyzvalo ňou všetky prešovské deti a mladých ľudí do 18 rokov, aby sa zapojili a ukázali svoje talenty v oblasti pohybového, slovesného, divadelného, výtvarného, hudobného umenia či netradičných umeleckých i neumeleckých oblastí.

„Prekvapil nás veľký záujem a množstvo šikovných mladých ľudí, ktorí sa prihlásili a zaslali nám svoju tvorbu, videá, kresby, " hovorí Mária Putnocká, kultúrna manžérka PKO Prešov a koordinátorka projektu.

Talenty hodnotila odborná porota zložená z piatich výnimočných Prešovčanov z rôznych kultúrnych oblastí: speváčky a prvej slovenskej Superstar Katky Koščovej, autorky detských knižiek a filmovej producentky Marky Staviarskej, herca DJZ Borisa Srníka, choreografky a vedúcej DFS Šarišanček Aleny Paulusovej a akademického maliara Petra Popelku.

„Sme veľmi radi, že nám tieto prešovské osobnosti pomohli vybrať tie najzaujímavejšie talenty, keďže to vôbec nebola jednoduchá úloha. Predstavíme Vám ich na talentovej prehliadke, verejnom podujatí, ktoré sa uskutoční 18.09.2021 o 15.00 hod. v Záhrade umenia. Prešovské talenty ocení pani primátorka Andrea Turčanová a môžeme aj my všetci svojou účasťou a potleskom, ” dodáva Mária Putnocká.

---

Vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu v Prešovskom okrese bude pre návštevní-kov podujatia platiť zvolený protokol “OTP”, t. j. výlučne pre osoby:
a/ plne zaočkované,
b/ testované s negatívnym výsledkom testu na COVID-19 (PCR alebo LAMP 72 hod. od odberu alebo antigénový test 48 hod. od odberu),
c/ ktoré preukázateľne prekonali ochorenie COVID-19 pred nie viac ako 180 dňami.

Návštevníci sa preukážu potvrdením o očkovaní, potvrdením o prekonaní COVID-19 alebo negatívnym výsledkom testu na COVID-19, a to v papierovej alebo electronic-kej forme. Tieto potvrdenia je možné nahradiť digitálnym COVID preukazom EÚ.

Počas podujatia bude povinné prekrytie horných dýchacích ciest.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovčania aj tento rok zažijú výnimočnú vianočnú atmosféru
Vianočné trhy mesta Prešov plánujeme otvoriť v období od 25.11.2021 do 22.12.2021. Ich dejiskom bude už tradične pešia zóna na Hlavnej ulici. Tohtoročnou novinkou budú svetelné inštalácie so zimnými motívmi, ktoré sa budú postupne rozsvecovať v Južnom parku.
Nad cyklochodníkom bude ťažba nebezpečných stromov
Na cyklochodníku Eurovelo 11 medzi Sídliskom III. v Prešove a tzv. Marakaňou vo Veľkom Šariši, bude od 22. novembra do 11. decembra realizovaná ťažba stromov v lesných porastoch nad chodníkom. Toto opatrenie sa robí kvôli stabilizácii zosuvného svahu. Chodník bude pre verejnosť úplne uzatvorený.
V Prešove pribudlo takmer 900 nových kríkov a drevín
Prešovská radnica vysadila v rámci obnovy zelene stovky kríkov a stromov v šiestich lokalitách. Na výsadbu boli vybrané druhovo pôvodné dreviny, ktoré sú vhodné do klimatických podmienok mesta Prešov.
Mesto Prešov je pripravené na zimnú údržbu
Zimná údržba v meste Prešov trvá od 15. októbra 2021 do 15. apríla 2022. Mesto Prešov na údržbu ciest a chodníkov opäť použije ekologický materiál.
Mestský úrad v Prešove upravuje otváracie hodiny pre verejnosť
Mesto Prešov, v reakcii na vyhlásenie núdzového stavu a lockdownu na celoštátnej úrovni, upravuje od 29.11.2021 otváracie hodiny pre verejnosť na klientskom centre, matrike, podateľni a v pokladni.
Baštová ulica v Prešove bude čiastočne uzavretá
Mesto Prešov informuje vodičov o čiastočnej uzávierke Baštovej ulice v termíne od 30.11. do 2.12.2021. Dôvodom sú stavebné práce.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK