Piatok, 24. september 2021
Meniny má Ľuboš, Ľubor | zajtra Vladislav

Žiaci na východe Slovenska zažili pestrý začiatok roka. V učebniach ich čakali nové monitory

Niektoré školy na Slovensku ešte stále nemajú dostatočné digitálne vybavenie na to, aby mohli svojich žiakov učiť rýchlejšie a efektívnejšie. Podať pomocnú ruku sa jednej z nich rozhodli spoločnosti Siemens a Siemens Healthineers Slovensko, ktoré darovali Gymnáziu Javorová 16 v Spišskej Novej Vsi takmer štyri desiatky počítačových monitorov. Hodnotný darček k začiatku školského roka tak žiakom prinesie kvalitnejšie vzdelávanie a vyššiu úroveň výučby.

monitory.jpg

Východoslovenskí gymnazisti začali prvý školský deň príjemným prekvapením. V učebniach ich čakali nové počítačové monitory, ktoré škole darovali spoločnosti Siemens a Siemens Healthineers. Dar v mene gymnázia prevzala riaditeľka Ingeborg Skalská. Stalo sa tak ešte posledný prázdninový deň, aby deťom spestrili nástup do školy. „Tieto monitory sú pre nás veľkou pomocou. Využijú ich študenti zo všetkých ročníkov a tak isto aj učitelia pri svojej práci. Najviac pomôžu, samozrejme, na predmetoch informatiky, ktorá je niekoľkokrát týždenne a v kmeňových triedach budú monitory slúžiť na spojenie s interaktívnou tabuľou, “ hovorí riaditeľka Gymnázia Javorová 16, Ingeborg Skalská. V minulosti si učitelia pomáhali, ako vedeli. Škola bola odkázaná na kúpu starých, opotrebovaných a vyradených monitorov, pretože nové si nemohli dovoliť. „Monitory, ktoré v škole máme, sú ťažké, malé a aj ich svietivosť je nedostačujúca. Keďže financií v školstve nie je veľa, snažili sme sa odkúpiť vyradenú elektroniku, ktorú firmy predávajú za nejakú zostatkovú hodnotu. Preto som bola nesmierne vďačná a dojatá, keď prišla od spoločností Siemens a Siemens Healthineers správa, že nám takýmto darom pomôžu, “ vysvetľuje riaditeľka.

Podporujú vzdelávanie po celom Slovensku

Obe spoločnosti sa dlhodobo snažia podporovať školstvo a záleží im na vzdelaní mladej generácie na Slovensku. „Na zabezpečenie kvalitného vzdelávania je potrebné aj technické vybavenie. Mnohé školy nedisponujú dostatočnou IT technikou, a preto sme sa jednej z nich rozhodli pomôcť. Veríme, že žiakom aj učiteľom z tohto gymnázia pomôžu pri vyučovaní v čo najväčšej miere a pomôžu žiakom prehlbovať ich vedomosti, “ zhodujú sa Vladimír Slezák, generálny riaditeľ Siemens na Slovensku a Vladimír Šolík, výkonný riaditeľ Siemens Healthineers. Nejde však o prvú pomoc pre žiakov a študentov, na ktorej sa obe spoločnosti koncernu Siemens podieľali. Tento rok už spolu s ďalšími partnermi pomohli 150 rodinám zo sociálne znevýhodneného prostredia. V čase pandémie darovali spoločnosti deťom z vybraných rodín notebooky s ročným internetovým pripojením, vďaka ktorým získali aj oni možnosť vzdelávania počas náročného obdobia.

Mohlo by Vás zaujímať
Rozumieme nadaným
Pre nadané deti vytvorili jedinečnú príležitosť: Množstvo projektov odštartuje iniciatíva Rozumieme nadaným už v septembri
V deň návštevy pápeža budú mať školáci voľno
V deň návštevy Svätého Otca na východnom Slovensku 14.9.2021 budú mať školáci riaditeľské voľno. Týka sa to žiakov základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti miest Prešov a Košice ako aj študentov stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti prešovskej a košickej župy. Voľno budú mať taktiež všetci žiaci cirkevných základných a stredných škôl Gréckokatolíckej cirkvi sui iuris v Prešovskom a Košickom kraji. V tento deň zostanú zatvorené aj všetky základné a stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Košickej arcidiecézy. Študenti stredných škôl v Prešove v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja budú mať okrem toho voľno aj 13.9.2021.
Nový klub nadaných detí má za sebou prvé stretko
Stretnutie školákov z Klubu nadaných detí Súkromnej základnej školy DSA v Prešove, ktorý vznikol ako druhý v Prešove, bolo venované rozvíjaniu logického myslenia a komunikačných zručností.
FAKULTA ZDRAVOTNÍCKYCH ODBOROV SPOLUPRACUJE SO SIEŤOU POLIKLINÍK PROCARE A NEMOCNÍC SVET ZDRAVIA
Fakulta zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity v Prešove (PU) a spoločnosť ProCare, a. s. , Svet zdravia, a. s sa rozhodli potvrdiť doterajšiu vzájomnú spoluprácu, ktorú spečatili podpisom memoranda.
Prešovská univerzita otvorila nový akademický rok slávnostným podujatím
Prešov, 21. september 2021 – Prešovská univerzita v Prešove (PU) dnes oficiálne otvorila v poradí 25. akademický rok. Vzhľadom na aktuálnu epidemickú situáciu sa slávnostné zhromaždenie konalo v Divadle Jonáša Záborského len za prítomnosti zaočkovaných osôb.
Žiaci ZŠ Československej armády sa učia v špecializovaných učebniach
Mesto Prešov vďaka podpore Európskej únie postupne skvalitňuje vyučovací proces v základných školách vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Žiakom a učiteľom v ZŠ Československej armády už robia radosť nové špecializované učebne.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.