Utorok, 18. január 2022
Meniny má Bohdana | zajtra Drahomíra, Mário

V deň návštevy pápeža budú mať školáci voľno

V deň návštevy Svätého Otca na východnom Slovensku 14.9.2021 budú mať školáci riaditeľské voľno. Týka sa to žiakov základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti miest Prešov a Košice ako aj študentov stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti prešovskej a košickej župy. Voľno budú mať taktiež všetci žiaci cirkevných základných a stredných škôl Gréckokatolíckej cirkvi sui iuris v Prešovskom a Košickom kraji. V tento deň zostanú zatvorené aj všetky základné a stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Košickej arcidiecézy. Študenti stredných škôl v Prešove v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja budú mať okrem toho voľno aj 13.9.2021.

riaditeľské voľno.jpg

Všetky základné a stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja, Košického samosprávneho kraja, krajských miest Košice a Prešov, Košickej arcidiecézy a Gréckokatolíckej cirkvi sui iuris zostanú 14.9.2021 zatvorené a žiaci budú mať riaditeľské voľno. V prípade študentov stredných škôl v Prešove v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja bude voľno dvojdňové od 13.9. do 14.9.2021. Zriaďovatelia sa takto rozhodli v snahe umožniť žiakom, pedagogickým aj nepedagogickým zamestnancom škôl a rodičom osobne sa stretnúť so Svätým Otcom v Prešove alebo v Košiciach, prípadne sprevádzať Svätého Otca v tento deň prostredníctvom médií a dopriať im tento jedinečný duchovný zážitok. Ďalším dôvodom je aj to, že do Prešova a do Košíc budú, v deň návštevy pápeža, prichádzať tisícky pútnikov s čím budú spojené aj rozsiahle dopravné obmedzenia, v dôsledku ktorých môže dochádzať k dopravným zápcham.

Riaditeľské voľno 14.9.2021 sa bude týkať:

68 SŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK,
63 SŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK,
približne 35 ZŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice,
12 ZŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov,
19 ZŠ, 11 SŠ, 3 ZUŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti Košickej arcidiecézy,
15 ZŠ a SŠ Gréckokatolíckej cirkvi sui iuris v Prešovskom a Košickom kraji.

Prevádzka materských škôl bude 14.9.2021 fungovať v štandardnom režime.

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK