Piatok, 24. september 2021
Meniny má Ľuboš, Ľubor | zajtra Vladislav

Pešie trasy pre pútnikov počas návštevy pápeža v Prešove

Počas návštevy Svätého Otca v Prešove 14.9.2021 budú z dôvodu dočasných zmien organizácie dopravy v meste vytvorené pešie koridory pre všetkých účastníkov podujatia.

trasy 1.jpg

Pre pútnikov, ktorí sa 14. septembra 2021 zúčastnia liturgie so Svätým Otcom na priestranstve pred mestskou športovou halou budú vytvorené tieto pešie trasy:

Pešia trasa pre pútnikov prichádzajúcich zo železničnej a autobusovej stanice bude vedená po chodníkoch pre peších na uliciach Masarykova a Škultétyho,
rovnaká pešia trasa je určená aj pre pútnikov, ktorí vystúpia z autobusov na Masarykovej ulici,
na križovatke ulíc Škultétyho a Budovateľská budú organizátori usmerňovať pútnikov k vstupnej bráne č. 1, cez ulice Budovateľská a Štúrova, alebo k vstupnej bráne č. 2, cez ulice Škultétyho, Železničiarska a Francisciho,
pútnici, ktorí vystúpia z autobusov kyvadlovej dopravy na zastávke MHD „Prešovská univerzita“ budú usmerňovaní organizátormi k vstupnej bráne č. 2, cez Ulicu 17. novembra, po chodníku pre peších a následne po uzatvorenej cestnej komunikácii,
pútnici, ktorí prídu na podujatie osobnými autami budú mať zabezpečenú kyvadlovú dopravu zo záchytných parkovísk v obci Malý Šariš, v meste Veľký Šariš a z novovybudovaného úseku D1 Prešov – západ,
z ostatných záchytných parkovísk bude pre pútnikov k dispozícii bezplatná MHD.

Presný rozpis záchytných parkovísk pre osobné autá aj s bližšími informáciami nájdete tu:

https://www.presov.sk/oznamy/-parkovanie-pocas-navstevy-papeza-v-presove-0.html

trasy 2.jpg
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: MINI Dobrý Festival na Amfíku
Organizátorov dobrého festivalu neodradila pandemická situácia natoľko, aby nám nepriniesli aspoň ochutnávku toho najlepšieho z nášho domáceho repertoáru.
Rozsiahle dopravné obmedzenia v deň návštevy pápeža v Prešove
Počas návštevy Svätého Otca v Prešove 14.9.2021 budú na cestách v meste platiť rozsiahle dopravné obmedzenia. Niektoré ulice uzavrieme už o deň skôr v popoludňajších, respektíve večerných hodinách.
FOTO: Stromoradie začalo koncertnú sezónu vo veľkom!
Hudobný klub Stromoradie pandémia nezastavila a otvorili svoju hudobnú sezónu vo veľkom! Peter Lipa a jeho kapela sa ukázala ako neoddeliteľnou súčasťou prešovskej hudobnej scény, na koncerte sám povedal: "Som rád, že tu môžem stáť pred vami."
FOTO: Hudba v meste!
Ďalší ročník festivalu Hudba v meste je za nami. Známe tváre ako Billy Barman, Para alebo prešovská rodáčka Katarína Koščová predviedli svoj talent v záhrade umenia.
Parkovanie počas návštevy pápeža v Prešove
Mesto Prešov vyčlenilo parkovacie plochy, ktoré budú k dispozícii pre pútnikov v deň návštevy Svätého Otca. Zabezpečené sú parkovacie miesta pre autobusy aj pre osobné autá, vrátane záchytných parkovísk v okolí mesta. Pútnikom však odporúčame, aby pri ceste do Prešova 14.9.2021 využili verejnú dopravu.
Európsky týždeň mobility v Prešove tento rok prinesie zaujímavé novinky
Európsky týždeň mobility potrvá od 16.9.2021 do 22.9.2021. Šíriť posolstvo tejto kampane bude aj mesto Prešov, ktoré sa k tomu zaviazalo podpisom takzvanej Charty 2021. DPMP ponúkne počas takzvaného Dňa bez áut bezplatné cestovanie v MHD, novinkou bude žrebovanie o predplatné cestovné lístky. Zvýhodnená bude aj jazda na zdieľanej elektrokolobežke či bicykli.
Prírodný výstupný chodník Tri jarky už slúži verejnosti
Mesto Prešov odovzdalo do užívania výstupný chodník Tri jarky v obľúbenej lokalite v Lesoparku Borkút. Nový prírodný chodník vedie z lokality Za Kalváriou až na Malkovskú hôrku a bude slúžiť pre peších aj pre cyklistov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.