Streda, 28. február 2024
Meniny má Zlatica | zajtra

FAKULTA ZDRAVOTNÍCKYCH ODBOROV SPOLUPRACUJE SO SIEŤOU POLIKLINÍK PROCARE A NEMOCNÍC SVET ZDRAVIA

Fakulta zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity v Prešove (PU) a spoločnosť ProCare, a. s. , Svet zdravia, a. s sa rozhodli potvrdiť doterajšiu vzájomnú spoluprácu, ktorú spečatili podpisom memoranda.

Memorandum 1.jpg

Memorandom o vzájomnej spolupráci podpísali dekanka Fakulty zdravotníckych odborov (FZO) PU Štefánia Andraščíková a za Svet zdravia, a. s predseda predstavenstva Radoslav Čuha. Ciele spolupráce sú zamerané predovšetkým na vzdelávaciu, výskumnú a konzultačnú činnosť v oblasti rozvoja odborných znalostí študentov, zdravotníckych pracovníkov a pedagógov fakulty a zdravotníckych zariadení.

„So spoločnosťou Svet zdravia, a. s. intenzívne spolupracujeme už niekoľko rokov. Podpísanie memoranda preto vnímam ako potvrdenie a zároveň rozšírenie doterajšej dobrej spolupráce, ktorá bude pevne verím prospešná pre obe strany aj naďalej, “ uviedla pri podpise memoranda dekanka Štefánia Andraščíková. Prínosom spolupráce je podľa jej slov uvedomenie si a rozšírenie profesionálneho aj osobného pohľadu študenta na systém a organizáciu práce v iných zdravotníckych zariadeniach, prenos skúseností a vedomostí z iných zdravotníckych pracovísk, interpersonálne vzťahy, hodnotenie a prístup k študentom na iných pracoviskách. Neoceniteľné je i vyhľadávanie a stabilizácia kvalitných personálnych zdrojov pre zdravotnícke zariadenia, a taktiež motivácia študentov a pedagógov posúvať sa vo svojom osobnostnom a profesionálnom rozvoji v komparácii a v spolupráci s externým prostredím.

Zmluvné strany sa taktiež dohodli spolupracovať v oblasti zabezpečenia odborných praxí (klinické cvičenia, súvislá prax, letná prax počas príslušného akademického roka) a semestrálnych stáží pre študentov v nemocniciach, ktoré Svet zdravia prevádzkuje za účelom nadobudnutia informácií a praktických skúseností. „Nemenej dôležitá je aj participácia na vzdelávaní a výučbe formou prednášok a odborných seminárov zo strany odborníkov z praxe zo Sveta zdravia a. s, ako aj spolupráca pri realizácii prieskumov, výskumov či vedecko-výskumných projektov, “ priblížil predseda predstavenstva Radoslav Čuha.

Vzájomná kooperácia bude pozostávať aj z participácie na záverečných prácach, mentorstva odborníkov Svetu zdravia a. s. na soft skills výučbe mentorov, ale i otvorenia vzdelávacej platformy Elearning a edukačných materiálov pre zamestnancov zdravotníckych zariadení Svetu zdravia. Prieniky budú hľadať taktiež pri podpore pre zmenu kompetencií sestier, v oblasti poradenstva z klinickej praxe pri tvorbe alebo aktualizácii, či rozširovaní študijných programov, špecializačného a certifikačného štúdia vo vzťahu k požiadavkám praxe.

Memorandum 2.jpg
Memorandum 3.jpg
Memorandum 4.jpg
Memorandum 5.jpg
Mohlo by Vás zaujímať
BUDÚCI FYZIOTERAPEUTI ZÍSKAJÚ PRAX V POPREDNOM REHABILITAČNOM CENTRE VĎAKA NOVÉMU PARTNERSTVU
Prešov 27. február 2024 – Prešovská univerzita v Prešove (PU), zastúpená Fakultou zdravotníckych odborov (FZO), a rehabilitačné centrum Adeli Medical Center, podpísali Memorandum o spolupráci, čím sa otvárajú nové možnosti v zlepšovaní kvality vzdelávania a vedeckovýskumnej činnosti v oblasti fyzioterapie. Táto spolupráca, prvá svojho druhu na Slovensku, umožní študentom získavať najmodernejšie poznatky a prax priamo v prostredí jedného z najväčších neurorehabilitačných centier na svete.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK