Piatok, 24. september 2021
Meniny má Ľuboš, Ľubor | zajtra Vladislav

FAKULTA ZDRAVOTNÍCKYCH ODBOROV SPOLUPRACUJE SO SIEŤOU POLIKLINÍK PROCARE A NEMOCNÍC SVET ZDRAVIA

Fakulta zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity v Prešove (PU) a spoločnosť ProCare, a. s. , Svet zdravia, a. s sa rozhodli potvrdiť doterajšiu vzájomnú spoluprácu, ktorú spečatili podpisom memoranda.

Memorandum 1.jpg

Memorandom o vzájomnej spolupráci podpísali dekanka Fakulty zdravotníckych odborov (FZO) PU Štefánia Andraščíková a za Svet zdravia, a. s predseda predstavenstva Radoslav Čuha. Ciele spolupráce sú zamerané predovšetkým na vzdelávaciu, výskumnú a konzultačnú činnosť v oblasti rozvoja odborných znalostí študentov, zdravotníckych pracovníkov a pedagógov fakulty a zdravotníckych zariadení.

„So spoločnosťou Svet zdravia, a. s. intenzívne spolupracujeme už niekoľko rokov. Podpísanie memoranda preto vnímam ako potvrdenie a zároveň rozšírenie doterajšej dobrej spolupráce, ktorá bude pevne verím prospešná pre obe strany aj naďalej, “ uviedla pri podpise memoranda dekanka Štefánia Andraščíková. Prínosom spolupráce je podľa jej slov uvedomenie si a rozšírenie profesionálneho aj osobného pohľadu študenta na systém a organizáciu práce v iných zdravotníckych zariadeniach, prenos skúseností a vedomostí z iných zdravotníckych pracovísk, interpersonálne vzťahy, hodnotenie a prístup k študentom na iných pracoviskách. Neoceniteľné je i vyhľadávanie a stabilizácia kvalitných personálnych zdrojov pre zdravotnícke zariadenia, a taktiež motivácia študentov a pedagógov posúvať sa vo svojom osobnostnom a profesionálnom rozvoji v komparácii a v spolupráci s externým prostredím.

Zmluvné strany sa taktiež dohodli spolupracovať v oblasti zabezpečenia odborných praxí (klinické cvičenia, súvislá prax, letná prax počas príslušného akademického roka) a semestrálnych stáží pre študentov v nemocniciach, ktoré Svet zdravia prevádzkuje za účelom nadobudnutia informácií a praktických skúseností. „Nemenej dôležitá je aj participácia na vzdelávaní a výučbe formou prednášok a odborných seminárov zo strany odborníkov z praxe zo Sveta zdravia a. s, ako aj spolupráca pri realizácii prieskumov, výskumov či vedecko-výskumných projektov, “ priblížil predseda predstavenstva Radoslav Čuha.

Vzájomná kooperácia bude pozostávať aj z participácie na záverečných prácach, mentorstva odborníkov Svetu zdravia a. s. na soft skills výučbe mentorov, ale i otvorenia vzdelávacej platformy Elearning a edukačných materiálov pre zamestnancov zdravotníckych zariadení Svetu zdravia. Prieniky budú hľadať taktiež pri podpore pre zmenu kompetencií sestier, v oblasti poradenstva z klinickej praxe pri tvorbe alebo aktualizácii, či rozširovaní študijných programov, špecializačného a certifikačného štúdia vo vzťahu k požiadavkám praxe.

Memorandum 2.jpg
Memorandum 3.jpg
Memorandum 4.jpg
Memorandum 5.jpg
Mohlo by Vás zaujímať
Rozumieme nadaným
Pre nadané deti vytvorili jedinečnú príležitosť: Množstvo projektov odštartuje iniciatíva Rozumieme nadaným už v septembri
V deň návštevy pápeža budú mať školáci voľno
V deň návštevy Svätého Otca na východnom Slovensku 14.9.2021 budú mať školáci riaditeľské voľno. Týka sa to žiakov základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti miest Prešov a Košice ako aj študentov stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti prešovskej a košickej župy. Voľno budú mať taktiež všetci žiaci cirkevných základných a stredných škôl Gréckokatolíckej cirkvi sui iuris v Prešovskom a Košickom kraji. V tento deň zostanú zatvorené aj všetky základné a stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Košickej arcidiecézy. Študenti stredných škôl v Prešove v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja budú mať okrem toho voľno aj 13.9.2021.
Žiaci na východe Slovenska zažili pestrý začiatok roka. V učebniach ich čakali nové monitory
Niektoré školy na Slovensku ešte stále nemajú dostatočné digitálne vybavenie na to, aby mohli svojich žiakov učiť rýchlejšie a efektívnejšie. Podať pomocnú ruku sa jednej z nich rozhodli spoločnosti Siemens a Siemens Healthineers Slovensko, ktoré darovali Gymnáziu Javorová 16 v Spišskej Novej Vsi takmer štyri desiatky počítačových monitorov. Hodnotný darček k začiatku školského roka tak žiakom prinesie kvalitnejšie vzdelávanie a vyššiu úroveň výučby.
Nový klub nadaných detí má za sebou prvé stretko
Stretnutie školákov z Klubu nadaných detí Súkromnej základnej školy DSA v Prešove, ktorý vznikol ako druhý v Prešove, bolo venované rozvíjaniu logického myslenia a komunikačných zručností.
Prešovská univerzita otvorila nový akademický rok slávnostným podujatím
Prešov, 21. september 2021 – Prešovská univerzita v Prešove (PU) dnes oficiálne otvorila v poradí 25. akademický rok. Vzhľadom na aktuálnu epidemickú situáciu sa slávnostné zhromaždenie konalo v Divadle Jonáša Záborského len za prítomnosti zaočkovaných osôb.
Žiaci ZŠ Československej armády sa učia v špecializovaných učebniach
Mesto Prešov vďaka podpore Európskej únie postupne skvalitňuje vyučovací proces v základných školách vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Žiakom a učiteľom v ZŠ Československej armády už robia radosť nové špecializované učebne.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.