Pondelok, 04. júl 2022
Meniny má Prokop | zajtra Cyril, Metod

MHD sa od septembra vráti na školský režim

Od 1.9.2021 budú platiť v sieti prešovskej MHD nové cestovné poriadky. Pri viacerých linkách dôjde k miernym úpravám v cestovných poriadkoch a na cesty sa vrátia školské spoje.

MHD 1.png

So začiatkom nového školského roka sa už tradične mení aj režim prešovskej mestskej hromadnej dopravy. Od 1. septembra 2021 vstúpia do platnosti nové cestovné poriadky autobusových aj trolejbusových liniek. Menšie úpravy odchodov spojov sa dotknú 18-tich liniek (č. 1, č. 7, č. 11, č. 12, č. 14, č. 15, č. 21, č. 22, č. 28, č. 29, č. 30, č. 33, č. 34, č. 39, č. 43, č. 44, č. 45 a č. 46). Ďalšie tri linky budú premávať v mierne zmenenom režime (č. 32, č 36 a č. 38). Na cesty sa od septembra sa vráti aj 13 školských spojov, pričom piatich sa dotknú úpravy v cestovných poriadkoch (šk. spoje F, K, M, P a T).

Autobusová linka č. 11 bude od 1.9.2021 premávať po upravenej trase cez zastávky Čierny most, Rusínska, Martina Benku, Pavla Horova a Lesnícka. Zruší sa tak pôvodná trasa cez Východnú ulicu, ktorá bola veľmi málo vyťažená.

Na trase linky č. 22 v Teriakovciach bude zriadená nová zastávka MHD Šalgovia medzi zastávkami Labutia a Rázcestie Teriakovce. Obojsmerná zastávka sa nachádza v II. tarifnom pásme a bude obsluhovaná v režime „na znamenie“.

Zastávka Námestie mládeže, na trase liniek č. 2, č. 15, č. 34 a č. 38, bude fungovať v režime na znamenie z dôvodu nižšej frekvencie nástupu a výstupu cestujúcich.

Okrem toho sa rozširuje trasa linky č. 44 až do obce Dulova Ves:

https://www.presov.sk/oznamy/presovska-mhd-bude-od-septembra-premavat-aj-do-dulovej-vsi.html

Jednotlivé oznamy budú zverejnené aj na LCD monitoroch v trolejbusoch. Súhrnný oznam o zmenách v cestovných poriadkoch vrátane novinky - QR kódov s odkazmi na cestovné poriadky, schému siete liniek MHD a školské spoje bude vylepený aj vo vozidlách MHD. Bližšie informácie nájdu cestujúci na www.dpmp.sk.

MHD 2.png
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Hudba v Meste
V záhrade umenia sa robilo umenie. Tretí ročník Hudba v Meste pod záštitou PKO priniesol nové tváre z domova aj ďaleka. Vystúpili Korben Dallas, BDHS, Komajota a nováčikovia kapely Alexandra, ktorí boli vybraní pomocou diváckeho hlasovania.
FOTO: Dobrý Festival 2022 - Piatok
Dobrý festival sa po korone-pauze vracia v plnej sile. PIS vám prináša fotoreport z prvého dňa.
FOTO: Dobrý festival 2022 - Sobota
Druhý deň festivalu priniesol mená ako Helenine oči alebo Eluveitie. fotoreport z druhého dňa.
Dni mesta Prešov sa po dvojročnej pauze vrátia s bohatým programom
Začiatkom júna sa prešovské ulice opäť naplnia domácimi, ale i cezpoľnými návštevníkmi a turistami, ktorí boli posledné roky ukrátení od atmosféry a zážitkov verejných kultúrnych podujatí. Mesto Prešov v spolupráci s Parkom kultúry a oddychu si pre nich pripravilo bohatý kultúrny program, ktorý bude prebiehať v centre mesta, od 6. do 11. júna 2022, v rámci tradičných Dní mesta Prešov.
Verejné ocenenia mesta Prešov sú rozdané, toto sú mená laureátov
V historickej sále PKO v Prešove sa dnes uskutočnilo slávnostné zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Prešove, počas ktorého boli udelené verejné ocenenia mesta Prešov osobnostiam a spoločnostiam, ktoré dlhodobo významne reprezentujú a zviditeľňujú mesto Prešov.
Areál bývalej vojenskej nemocnice v Prešove sa po úprave plôch zmenil na nepoznanie
Mesto Prešov kompletne zrevitalizovalo okolie bývalej vojenskej nemocnice na Raymanovej ulici. Pribudli tu nové parkovacie plochy, prístupové komunikácie, chodníky a verejné osvetlenie. Zrealizované boli aj sadové úpravy.
Prešovskí žiaci mohli vďaka projektu Erasmus+ opäť vycestovať do Európy
Európsky projekt Erasmus+ s názvom „Národné dedičstvo pre naše spoločné európske dedičstvo“ na ZŠ Československej armády v Prešove dosiahol svoj vrchol. Po troch rokoch spolupráce 6 partnerských škôl z Fínska, Grécka, Talianska, Poľska, Portugalska a Slovenska je čas na rekapituláciu. A práve tou bol na tunajšej základnej škole 25. máj 202
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK