Piatok, 24. september 2021
Meniny má Ľuboš, Ľubor | zajtra Vladislav

MHD sa od septembra vráti na školský režim

Od 1.9.2021 budú platiť v sieti prešovskej MHD nové cestovné poriadky. Pri viacerých linkách dôjde k miernym úpravám v cestovných poriadkoch a na cesty sa vrátia školské spoje.

MHD 1.png

So začiatkom nového školského roka sa už tradične mení aj režim prešovskej mestskej hromadnej dopravy. Od 1. septembra 2021 vstúpia do platnosti nové cestovné poriadky autobusových aj trolejbusových liniek. Menšie úpravy odchodov spojov sa dotknú 18-tich liniek (č. 1, č. 7, č. 11, č. 12, č. 14, č. 15, č. 21, č. 22, č. 28, č. 29, č. 30, č. 33, č. 34, č. 39, č. 43, č. 44, č. 45 a č. 46). Ďalšie tri linky budú premávať v mierne zmenenom režime (č. 32, č 36 a č. 38). Na cesty sa od septembra sa vráti aj 13 školských spojov, pričom piatich sa dotknú úpravy v cestovných poriadkoch (šk. spoje F, K, M, P a T).

Autobusová linka č. 11 bude od 1.9.2021 premávať po upravenej trase cez zastávky Čierny most, Rusínska, Martina Benku, Pavla Horova a Lesnícka. Zruší sa tak pôvodná trasa cez Východnú ulicu, ktorá bola veľmi málo vyťažená.

Na trase linky č. 22 v Teriakovciach bude zriadená nová zastávka MHD Šalgovia medzi zastávkami Labutia a Rázcestie Teriakovce. Obojsmerná zastávka sa nachádza v II. tarifnom pásme a bude obsluhovaná v režime „na znamenie“.

Zastávka Námestie mládeže, na trase liniek č. 2, č. 15, č. 34 a č. 38, bude fungovať v režime na znamenie z dôvodu nižšej frekvencie nástupu a výstupu cestujúcich.

Okrem toho sa rozširuje trasa linky č. 44 až do obce Dulova Ves:

https://www.presov.sk/oznamy/presovska-mhd-bude-od-septembra-premavat-aj-do-dulovej-vsi.html

Jednotlivé oznamy budú zverejnené aj na LCD monitoroch v trolejbusoch. Súhrnný oznam o zmenách v cestovných poriadkoch vrátane novinky - QR kódov s odkazmi na cestovné poriadky, schému siete liniek MHD a školské spoje bude vylepený aj vo vozidlách MHD. Bližšie informácie nájdu cestujúci na www.dpmp.sk.

MHD 2.png
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: MINI Dobrý Festival na Amfíku
Organizátorov dobrého festivalu neodradila pandemická situácia natoľko, aby nám nepriniesli aspoň ochutnávku toho najlepšieho z nášho domáceho repertoáru.
Rozsiahle dopravné obmedzenia v deň návštevy pápeža v Prešove
Počas návštevy Svätého Otca v Prešove 14.9.2021 budú na cestách v meste platiť rozsiahle dopravné obmedzenia. Niektoré ulice uzavrieme už o deň skôr v popoludňajších, respektíve večerných hodinách.
FOTO: Stromoradie začalo koncertnú sezónu vo veľkom!
Hudobný klub Stromoradie pandémia nezastavila a otvorili svoju hudobnú sezónu vo veľkom! Peter Lipa a jeho kapela sa ukázala ako neoddeliteľnou súčasťou prešovskej hudobnej scény, na koncerte sám povedal: "Som rád, že tu môžem stáť pred vami."
FOTO: Hudba v meste!
Ďalší ročník festivalu Hudba v meste je za nami. Známe tváre ako Billy Barman, Para alebo prešovská rodáčka Katarína Koščová predviedli svoj talent v záhrade umenia.
Parkovanie počas návštevy pápeža v Prešove
Mesto Prešov vyčlenilo parkovacie plochy, ktoré budú k dispozícii pre pútnikov v deň návštevy Svätého Otca. Zabezpečené sú parkovacie miesta pre autobusy aj pre osobné autá, vrátane záchytných parkovísk v okolí mesta. Pútnikom však odporúčame, aby pri ceste do Prešova 14.9.2021 využili verejnú dopravu.
Pešie trasy pre pútnikov počas návštevy pápeža v Prešove
Počas návštevy Svätého Otca v Prešove 14.9.2021 budú z dôvodu dočasných zmien organizácie dopravy v meste vytvorené pešie koridory pre všetkých účastníkov podujatia.
Európsky týždeň mobility v Prešove tento rok prinesie zaujímavé novinky
Európsky týždeň mobility potrvá od 16.9.2021 do 22.9.2021. Šíriť posolstvo tejto kampane bude aj mesto Prešov, ktoré sa k tomu zaviazalo podpisom takzvanej Charty 2021. DPMP ponúkne počas takzvaného Dňa bez áut bezplatné cestovanie v MHD, novinkou bude žrebovanie o predplatné cestovné lístky. Zvýhodnená bude aj jazda na zdieľanej elektrokolobežke či bicykli.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.