Utorok, 18. január 2022
Meniny má Bohdana | zajtra Drahomíra, Mário

MHD sa od septembra vráti na školský režim

Od 1.9.2021 budú platiť v sieti prešovskej MHD nové cestovné poriadky. Pri viacerých linkách dôjde k miernym úpravám v cestovných poriadkoch a na cesty sa vrátia školské spoje.

MHD 1.png

So začiatkom nového školského roka sa už tradične mení aj režim prešovskej mestskej hromadnej dopravy. Od 1. septembra 2021 vstúpia do platnosti nové cestovné poriadky autobusových aj trolejbusových liniek. Menšie úpravy odchodov spojov sa dotknú 18-tich liniek (č. 1, č. 7, č. 11, č. 12, č. 14, č. 15, č. 21, č. 22, č. 28, č. 29, č. 30, č. 33, č. 34, č. 39, č. 43, č. 44, č. 45 a č. 46). Ďalšie tri linky budú premávať v mierne zmenenom režime (č. 32, č 36 a č. 38). Na cesty sa od septembra sa vráti aj 13 školských spojov, pričom piatich sa dotknú úpravy v cestovných poriadkoch (šk. spoje F, K, M, P a T).

Autobusová linka č. 11 bude od 1.9.2021 premávať po upravenej trase cez zastávky Čierny most, Rusínska, Martina Benku, Pavla Horova a Lesnícka. Zruší sa tak pôvodná trasa cez Východnú ulicu, ktorá bola veľmi málo vyťažená.

Na trase linky č. 22 v Teriakovciach bude zriadená nová zastávka MHD Šalgovia medzi zastávkami Labutia a Rázcestie Teriakovce. Obojsmerná zastávka sa nachádza v II. tarifnom pásme a bude obsluhovaná v režime „na znamenie“.

Zastávka Námestie mládeže, na trase liniek č. 2, č. 15, č. 34 a č. 38, bude fungovať v režime na znamenie z dôvodu nižšej frekvencie nástupu a výstupu cestujúcich.

Okrem toho sa rozširuje trasa linky č. 44 až do obce Dulova Ves:

https://www.presov.sk/oznamy/presovska-mhd-bude-od-septembra-premavat-aj-do-dulovej-vsi.html

Jednotlivé oznamy budú zverejnené aj na LCD monitoroch v trolejbusoch. Súhrnný oznam o zmenách v cestovných poriadkoch vrátane novinky - QR kódov s odkazmi na cestovné poriadky, schému siete liniek MHD a školské spoje bude vylepený aj vo vozidlách MHD. Bližšie informácie nájdu cestujúci na www.dpmp.sk.

MHD 2.png
Mohlo by Vás zaujímať
Technické služby mesta Prešov začínajú s distribúciou kalendárov a vriec na rok 2022
Technické služby mesta Prešov (TSmP) budú od 20.12.2021 do rodinných domov distribuovať kalendár na rok 2022. Okrem termínov vývozu triedeného odpadu v ňom obyvatelia nájdu aj informácie zamerané na tému zálohovania a správneho triedenia odpadov.
Golužu nahradí v Tatrane Prešov bývalý slovenský reprezentant
Chorvátsky tréner Slavko Goluža po 4,5 roku skončil pri kormidle hádzanárov Tatrana Prešov. Vo funkcii ho nahradí Radoslav Antl st. s asistentom Marekom Gernátom, ktorý doteraz pôsobil pri mládeži Tatrana. Prešovský klub o tom informoval na oficiálnej stránke.
Medzi Jarkovou ulicou a obchodným komplexom v centre mesta vzniklo malé námestie
Mesto Prešov prepojilo ulice Biskupa Gojdiča a Jarkovú novým námestíčkom. Zrekonštruovaná komunikácia bude slúžiť predovšetkým chodcom a cyklistom.
Postmodern Jukebox v Prešove
V prešovskom Čiernom orle vystúpi v júni 2022 výnimočné hudobné zoskupenie amerických umelcov v rámci svetového The Grand Reopening Tour.
Prvou Prešovčankou roka 2022 je Sárka
Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove sa 1. januára 2022 narodil prvý chlapček Brajen. V druhý deň nového roka sa vypýtala na svet aj prvá Prešovčanka Sárka.
Rekonštrukcia ZUŠ Jána Pöschla je kompletne ukončená
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciu ZUŠ Jána Pöschla na Prostějovskej ulici. V rámci II. a III. etapy rekonštrukcie boli zateplené všetky pavilóny a kompletne vymenené vykurovacie rozvody.
V Prešove sa začína zber vianočných stromčekov
Zber vianočných stromčekov na prešovských sídliskách sa začína v pondelok 10.1.2022 a naplánovaný je až do 31.1.2022.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK