Nedeľa, 23. január 2022
Meniny má Miloš | zajtra Timotej

Prípravy na rekonštrukciu lávky na Mukačevskej ulici vrcholia

Mesto Prešov je o krok bližšie k rekonštrukcii uzavretej lávky na Mukačevskej ulici. Stavenisko už prevzal zhotoviteľ, ktorý vypracuje projektovú dokumentáciu na realizáciu stavby a zároveň zrealizuje celú rekonštrukciu. Práce potrvajú do konca roka 2021.

Mukacevska 3.jpg

Tohtoročná kontrola technického stavu všetkých lávok v meste preukázala u viacerých objektov vysoký stupeň poškodenia, a preto ich bolo nutné uzavrieť. Jednou z nich je aj lávka na Mukačevskej ulici, u ktorej diagnostika potvrdila, že je možné pristúpiť k jej rekonštrukcii. Mesto Prešov už podpísalo zmluvu s víťazom verejného obstarávania, ktorý zhotoví dielo formou „naprojektuj a stavaj“, čo znamená, že prípravu projektovej dokumentácie a výstavbu lávky bude realizovať ten istý dodávateľ. „Naším zámerom je, aby sa týmto spôsobom urýchlili jednotlivé procesy, a aby mohli Prešovčania túto lávku čo najskôr opäť využívať, “ uviedol viceprimátor mesta Prešov Pavol Neupauer.

Po vypracovaní projektovej dokumentácie požiada zhotoviteľ o vydanie stavebného povolenia, na základe ktorého môže začať s rekonštrukciou lávky. Práce budú zahŕňať odstránenie zábradlia, odstránenie asfaltového povrchu a ríms, vybúranie jestvujúcich schodísk po oboch stranách, výmenu (úpravu) ložísk, injektáž predpínacích káblov a trhlín, sanáciu nosnej konštrukcie lávky, vybudovanie nových šikmých rámp po oboch stranách s napojením na existujúce chodníky, vybudovanie nového zvršku lávky, osadenie nového zábradlia, dokončovacie práce a terénne úpravy.

Víťazom verejného obstarávania sa stala spoločnosť Dopravné staviteľstvo Bardejov s.r.o. Cena za realizáciu celej stavby vrátane vypracovania projektovej dokumentácie je 214 693,20 eur s DPH. Samotná rekonštrukcia má byť v zmysle zmluvy zrealizovaná do konca roka 2021.

Mukacevska 1.jpg
Mukacevska 2.jpg
Mukacevska 4.jpg
Mukacevska 5.jpg
Mukacevska 6.jpg
Mukacevska 7.jpg
Mukacevska 8.jpg
Mohlo by Vás zaujímať
Medzi Jarkovou ulicou a obchodným komplexom v centre mesta vzniklo malé námestie
Mesto Prešov prepojilo ulice Biskupa Gojdiča a Jarkovú novým námestíčkom. Zrekonštruovaná komunikácia bude slúžiť predovšetkým chodcom a cyklistom.
Prvou Prešovčankou roka 2022 je Sárka
Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove sa 1. januára 2022 narodil prvý chlapček Brajen. V druhý deň nového roka sa vypýtala na svet aj prvá Prešovčanka Sárka.
Hodili kameň do čelného skla trolejbusu v Prešove
Na linku 158 bolo včera (18.01.2022) podvečer oznámené, že došlo k úmyselnému rozbitiu čelného skla na trolejbuse
Rekonštrukcia ZUŠ Jána Pöschla je kompletne ukončená
Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciu ZUŠ Jána Pöschla na Prostějovskej ulici. V rámci II. a III. etapy rekonštrukcie boli zateplené všetky pavilóny a kompletne vymenené vykurovacie rozvody.
Mesto Prešov uspelo v súdnom spore s projektantom cykloželezničky, od ktorého bude vymáhať vyše pol miliónovú škodu
Krajský súd v Prešove potvrdil rozsudok prvostupňového súdu vo veci vadného projektu týkajúceho sa stavby cykloželezničky. Rozhodnutie už nadobudlo právoplatnosť a pre spoločnosť A. P. H. ateliér, s.r.o. tak vzniká povinnosť zaplatiť mestu Prešov zmluvnú pokutu a náhradu spôsobenej škody vo výške takmer 550 tisíc eur.
V Prešove sa začína zber vianočných stromčekov
Zber vianočných stromčekov na prešovských sídliskách sa začína v pondelok 10.1.2022 a naplánovaný je až do 31.1.2022.
Lávka na Mukačevskej ulici je po rekonštrukcii opäť prístupná pre širokú verejnosť
Mesto Prešov úspešne ukončilo komplexnú rekonštrukciu lávky na Mukačevskej ulici. Stavba už bola oficiálne odovzdaná do užívania. Na lávke a priľahlých chodníkoch je ešte potrebné vykonať povrchové úpravy, ktoré budú zrealizované v jarných mesiacoch.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK