Nedeľa, 14. august 2022
Meniny má Mojmír | zajtra Marcela

Prípravy na rekonštrukciu lávky na Mukačevskej ulici vrcholia

Mesto Prešov je o krok bližšie k rekonštrukcii uzavretej lávky na Mukačevskej ulici. Stavenisko už prevzal zhotoviteľ, ktorý vypracuje projektovú dokumentáciu na realizáciu stavby a zároveň zrealizuje celú rekonštrukciu. Práce potrvajú do konca roka 2021.

Mukacevska 3.jpg

Tohtoročná kontrola technického stavu všetkých lávok v meste preukázala u viacerých objektov vysoký stupeň poškodenia, a preto ich bolo nutné uzavrieť. Jednou z nich je aj lávka na Mukačevskej ulici, u ktorej diagnostika potvrdila, že je možné pristúpiť k jej rekonštrukcii. Mesto Prešov už podpísalo zmluvu s víťazom verejného obstarávania, ktorý zhotoví dielo formou „naprojektuj a stavaj“, čo znamená, že prípravu projektovej dokumentácie a výstavbu lávky bude realizovať ten istý dodávateľ. „Naším zámerom je, aby sa týmto spôsobom urýchlili jednotlivé procesy, a aby mohli Prešovčania túto lávku čo najskôr opäť využívať, “ uviedol viceprimátor mesta Prešov Pavol Neupauer.

Po vypracovaní projektovej dokumentácie požiada zhotoviteľ o vydanie stavebného povolenia, na základe ktorého môže začať s rekonštrukciou lávky. Práce budú zahŕňať odstránenie zábradlia, odstránenie asfaltového povrchu a ríms, vybúranie jestvujúcich schodísk po oboch stranách, výmenu (úpravu) ložísk, injektáž predpínacích káblov a trhlín, sanáciu nosnej konštrukcie lávky, vybudovanie nových šikmých rámp po oboch stranách s napojením na existujúce chodníky, vybudovanie nového zvršku lávky, osadenie nového zábradlia, dokončovacie práce a terénne úpravy.

Víťazom verejného obstarávania sa stala spoločnosť Dopravné staviteľstvo Bardejov s.r.o. Cena za realizáciu celej stavby vrátane vypracovania projektovej dokumentácie je 214 693,20 eur s DPH. Samotná rekonštrukcia má byť v zmysle zmluvy zrealizovaná do konca roka 2021.

Mukacevska 1.jpg
Mukacevska 2.jpg
Mukacevska 4.jpg
Mukacevska 5.jpg
Mukacevska 6.jpg
Mukacevska 7.jpg
Mukacevska 8.jpg
Mohlo by Vás zaujímať
Prešovčania môžu navštíviť Vodný bar a zadarmo sa osviežiť
Na Hlavnej ulici pribudol Vodný bar, v ktorom sa môžu Prešovčania osviežiť a doplniť pitný režim počas letných horúčav.
Prešov Karate Kids sa zúčastnili svetovej súťaže!
Futbalové ihrisko pri ZŠ Prostějovská bude mať nový umelý trávnik
V týchto dňoch sa začali stavebné práce na futbalovom ihrisku v areáli ZŠ Prostějovská, kde už čoskoro pribudne nový umelý futbalový trávnik v limetkovo zelenej farbe. Slúžiť bude celému 1. FC Tatran Prešov, vrátane detí z Futbalovej akadémie 1. FC Tatran Prešov. Nový trávnik budú využívať aj žiaci zo ZŠ Prostějovská.
Mesto Prešov úspešne ukončilo úpravy plôch na Mukačevskej ulici
Po rekonštrukcii chodníka vedúceho k Materskej škole na Mukačevskej ulici zrealizovalo mesto Prešov aj rozsiahlu obnovu okolitých plôch vnútroblokov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK